Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Aprósólyom #797 üzenetére

    Meg tudod emészteni, hogy "normális esetben" egy RX 6600 XT-nek kb. 130-140k közötti lenne az indulóára, az RX 6600-nak pedig kb. 120k?
    Ehelyett most épp 240e+ és 220e+
    Igaz, ha most kell kártya, akkor nehéz döntés előtt állsz.
    Én nem vagyok optimista az árak alakulásával kapcsolatban, mert csak mérsékelt árkompenzációt prognosztizálok, mer a csiphiány nem enyhül. A miner VGA-któl pedig nem várható véleményem szerint, hogy a minerek meg akarnának szabadulni tömegével, ami esetleg még árcsökkenést okozhatna.
    Még talán a az Intel ARC adhatna reményt, de nem, mert valójában ők is a TSMC kapacitását foglalják le, szóval valakitől elvesznek. Jelentős kínálatnövekedésre nem számítanék, legfeljebb csak átrendeződésre. Egyébként a teóriám szerint ez jó stratégiai lépés az Inteltől, mert a tőkeelőnyét arra használja fel, hogy akár gyártási kapacitást vegyen el a konkurenciától, ha ő is ott gyártat. Nyilván a kapacitás véges. Elég csak jó nagy pénzért a kapacitások jelentős részét lefoglalni előre.... ;] De ez csak egy teória. Valójában nem tudom, hogyan oszlanak el a kapacitások különböző partnerek között és hogy milyen hatása van az AMD-s megrendelésekre. De legalább ár felhajtó hatása biztos van.

    Én végül én úgy döntöttem, hogy kiszállok ebből a lufiból oly módon hogy egy eladom a VGA-m. Már vettem egy túlélő, olcsó "dooms day" VGA-t. :) Majd további 2 év múlva, mire elkezd rendeződni a helyzet, talán veszek valami erőset... :B

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák