Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Penge_4 #25 üzenetére

    "Ritkán értek egyet a Mozillával, de most igen."

    Most sem egyetertesz veluk, hanem felreerted oket. Tessek csak beleolvasni a mozillas ficko irasaba:

    "hundreds of millions of people use old versions of IE, often without knowing what a browser is or that they have any choice in the quality of their experience. This makes it very difficult to bring innovation, choice or improved user experience to vast parts of the Internet."

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • floatr

    veterán

    válasz Penge_4 #25 üzenetére

    Ja, csak itt most nem a felhasználókról van szó.
    Jött az IE, bekerült a windózba, és -- ahogy írtad -- az emberek 90%a azt használta böngészésre. Mivel az IE4-től kezdődően gyakorlatilag exploderre optimalizálni kell a webes fejlesztéseket, a szabványkövető böngik eleve hátrányba kerülnek, mivel az előtelepített szutyokra készült kódok a szabványosokon "nem megfelelően" futnak. (Ez nem mellesleg egy webes szolgáltatás fejlesztése esetében legalább 50%al növeli a költségeket)
    A böngi piac már rég nem egy kis szoftverről szól, durva pénzek vannak benne, és mivel a hype-nak köszönhetően a mozilla elég szépen hasít belőle, nem áll érdekében h direktbe nekimenjen a msnak, mert van mit veszítenie.
    Így beállnak az operáék mögé olyan sunnyogósan, max az opera elszáll, és akkor nem lehet aszondani, hogy a firefox elbújhat az opera mögött..

  • dabadab

    titán

    válasz Penge_4 #33 üzenetére

    "én azzal a résszel értek egyet, hogy pontosítsak, amelyikben közli, hogy jobb böngészőt kell csinálni"

    Az a resz (meg kb az egesz interju, legalabbis abban a formaban, ahogy atjon a linkelt cikkbol) szintiszta baromsag. Jelenleg az IE-nel kb az osszes tobbi bongeszo jobb.

    "Miért jön mindig mindenki a szabványkövetéssel."

    Ha egy senki altal nem hasznalt bongeszo gondja lenne az, akkor amiatt tenyleg senki nem aggodna. Viszont amikor a piac tobbseget bitorlo bongeszo bukdacsol ebben a temaban, akkor annak komoly karos kovetkezmenyei vannak: fejlesztoi es felhasznaloi oldalon is.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • floatr

    veterán

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    Azért, mert piactorzító hatású.
    Van egy konzorcium, aminek (jééé) tagja a ms is, és azon agyalnak h közös/általános megoldásokat találjanak a problémákra. A ms meg a saját retkét erőltette a piacra, ami miatt a félszemű Gizi néni Pistike unokája hiába használta volna sok esetben a másik, szabványos böngit, ha az oldalakat a "fosmocsokra" optimalizálták, és Pistike levonhatta volna a "konzekvenciát" h "szar a firefox/opera" mert nem tudja megjeleníteni az oldalt. Ez a gáz.

    IE8ról meg majd akkor, amikor megjelenik, és elterjed. Addig meg tényleg csak annyi értelme van a külön processzeknek, hogy egy összeomlás esetén nem száll el a többi tab, meg a tabok közt nincsen session-beli átjárhatóság a külön memspace miatt. Ettől még bőven lehet fapados

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Penge_4 #32 üzenetére

    A "meg ilyenek" alatt azért van ott még pár hasznos dolog, amit többen használnak, mint pl. a mail klienst, de a firefoxosok jobbnak látják az átvett dolgokat külön plugin formájában használni :DDD (pl. speed dial). A külön processes dolog meg max annak a böngészőnek kell, amelyik ki szokott fagyni, az Opera nálam ilyet nem produkál, így nem is nagyon látom értelmét a tabonkénti külön processnek (gondolom így több erőforrást is használ egyébként). Amúgy azért, mert valami nagyon sok mindent tud alapból, még nem muszáj mindent kihasználni, de a lehetőség adott, kulcsrakészen. Aki szereti a kényelmet, kapásból megkap szinte mindent, nem kell se külön letöltésvezérlő, se torrent kliens (a hozzá nem értőknek nagy segítség lehet), van alapból mouse gestures, popup blocker ésatöbbiésatöbbi.

  • cousin333

    addikt

    válasz Penge_4 #32 üzenetére

    "Melyik felhasználónak kell beépített mailkliens, IRC kliens meg ilyenek?"

    Miért ne használhatna amúgy a felhasználó mail vagy IRC klienst? Esetleg örömmel is veszi, ha eleve benne van. De ha mégsem, akkor ugyan hol zavarja? Gizi néninél biztos kiveri a biztosítékot az az 1 db almenüpont, ami ezekre utal... pláne úgy, hogy a telepítője ennek a legkisebb...

    Arról a multiprocess tabról beszélsz, ami miatt egy új fül nyitása kb 2mp a 0.001 helyett? ;] Ráadásul képes vagy folyton azon lovagolni, hogy ez most éppen benne van egy olyan böngészőben, ami sokáig a füles böngészést is az "ördög játékszerének" tartotta?

    Szerintem nem állítható, hogy a nevezett megoldás valóban jobb, mint a többié, legfeljebb más. Az Opera meg nekem stabil, ha netán mégis összeomlik, akkor meg elég régóta vissza tudja állítani magát. Majd ha a stabilitás égető probléma lesz, akkor talán elkezdem hiányolni, addig nem.

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Penge_4 #25 üzenetére

    "Az, hogy felteszi Pistike a nagyanyja gépére az xy böngészőt és ő használja még nem jelenti azt, hogy annyira nélkülözhetetlennek érzi."

    Szerintem itt szinte mindenki tudna olyan történetet mondani, hogy "feltettem XY gépére a xxx böngészőt, és megmutogattam neki. Azóta ezt használja és örül, hogy van benne ez a Z funkció, mert így jobb, mint az előző böngészője."

    Másrészt az igény furcsa dolog. Én például az Operában találkoztam először a füles böngészéssel, az egérmozdulatokkal és az azonosítókkal, hogy csak a komolyabbakat említsem. Amikor még nem ismertem őket nyilván nem éreztem a hiányukat, de utólag örülök, hogy vannak, mert remekül használhatóak. Ha nem is ilyen mértékben, de hasonló okosságok az átlagfelhasználót is megfoghatják.

    Az Opera-főnökkel készített interjúnkban (khmmm...) is világosan benne van a "per" lényege:

    "The outcome we would be pleased with is that the large proportion of internet users out there (who are still using IE) get a real opportunity to make an informed choice about the browser they are using."

    azaz kb.

    "Mi azzal lennénk elégedettek, ha az internetfelhasználók nagy részének (akik jelenleg is Internet Explorert használnak) valós lehetősége lenne arra, hogy megalapozott döntést hozhasson arról, melyik böngészőt kívánja használni."

    Itt a kulcs a valós, megalapozott. Addig ez nyilván nem teljesül, amíg sokak fejében IE (pontosabban a kék E betű) = internet.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák