Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz t72killer #5 üzenetére

    A DirectX 12 sem úgy van már, érkezik az is Windows 7/8-ra, bár talán lesznek korlátozásai. Nem feltétlenül lesz bughalmaz, nem újraírt rendszerről van szó, olyasmi lehet, mint a Windows 7 a Vista után, ott is nagyjából ennyi idő telt el a kettő között. Maga a rendszer valószínűleg csak finomításon esik át, végülis az egy teljesen jó alap, igazából egyedül a kezelőfelület miatt morognak a felhasználók, ami viszont messze nem tragédia eleve, mivel a 8.1 óta bekapcsolható, hogy az Asztalra bootoljon a Windows, tálca, menü pedig van. A jelenlegi Start menü nekem tökéletesen elég, a beállítások elérhető onnan, másra a régit se használtam. Ha néha kell egy program, aminek nincs kint az ikonja, a Modern UI-n is lehet keresni begépeléssel. Persze hagyományos PC-n a csempék nem kényelmesek, meg se próbáltam megszokni. Ha az érintős felület különválik a hagyományostól (ami eddig is megoldható volt segédprogram nélkül is), akkor a felhasználók se fognak hápogni, és sikeres lehet. Igaz, Windows 8-ról nem lesz értelme váltani, régebbi gépeken a Windows 7-ről sem feltétlenül, pláne amíg van támogatás. A Windows 7 más volt, az kellett a korszerű gépeknek, és ugye a 64 bites XP nem volt túl jó, a Vista meg népszerűtlen, így jókor jött. Most a váltás kevésbé fontos, csak mesterségesen lehet ösztönözni az embereket (DirectX, driver-támogatás megszűnése).
    A driverekkel már most is ijesztgetik az embereket, újabb telepítőlemezek programjai már nem kínálják fel a Win7-es drivereket sem, pedig magán a lemezen ott vannak, meg a gyártó honlapján is. Legalábbis laptopoknál így látom.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák