Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz akom #6 üzenetére

    ha hasonló tudással olcsóbban összeraksz egy nagyobb gépet, akkor ügyes vagy. itt a méretet és a tudást is meg kell fizetni.

  • mac-max

    csendes tag

    válasz akom #56 üzenetére

    Kedves Akom,

    A szétszedés nagyjából abban kimerül, hogy a merevlemez öböl fedelét le tudod csavarozni. Természetesen olyan merevlemezt teszel bele, amilyet akarsz (és amilyen belefér :), a garancia nem sérül, 24 hónap.

    A router-em csak 100 megás, a Wifi-m 54, míg a fit-pc2-be beépített ethernet 1 gigás. Így direktbe összekötöttem két Fit-PC2-t egy itt talált vezetékkel (Cat5e van ráírva) és csináltam egy gyors másolást:

    ftp> put "|dd if=/dev/zero bs=1M count=300" /var/lock/test.txt
    local: |dd if=/dev/zero bs=1M count=300 remote: /var/lock/test.txt
    200 PORT command successful
    150 Opening BINARY mode data connection for /var/lock/test.txt
    300+0 beolvasott rekord
    300+0 kiírt rekord
    314572800 bájt (315 MB) másolva, 9,11159 mp, 34,5 MB/mp
    226 Transfer complete
    314572800 bytes sent in 8.95 secs (34342.6 kB/s)

    C1600-asról (Kiwi 9.04, 160GB HDD, 5400rpm) ment egy C1100-ra (2GB-os usb2 pendrive, Ubuntu 8.04 LAMPP szerver). Az olvasás a /dev/zero-ból, azaz nem fájlból történt, a mentés pedig egy tmpfs-re (memóriába).

    A HDD paraméterei (5400rpm):

    hdparm -tT /dev/sda
    /dev/sda:
    Timing cached reads: 740 MB in 2.00 seconds = 370.04 MB/sec
    Timing buffered disk reads: 70 MB in 3.01 seconds = 23.22 MB/sec

    A C1100-asban csak a pendrive van, onnan fut a LAMP szerver. Abszolút csendes :)

    Arra kérlek titeket, úgy gondolkodjatok, hogy minimum 5-10 évig kell üzemeltetni egy ilyen gépet. Tudom, PC-ben szokatlan :)

    Remélem segítettem, többre nem volt most időm.

    [ Szerkesztve ]

  • mac-max

    csendes tag

    válasz akom #58 üzenetére

    Nagyon szívesen!

    Felraktam egy Haiku-nak nevezett rendszert is egy C1100-ra, pendrive-on (2GB): http://www.haiku-os.org/.
    Billentyűzet és egér csak egy usb hub közbeiktatásával működött. Persze a grafikus hardver gyorsítást nem használja (úgy tűnik) és a hálózatot nem állítottam be, de érdekességnek jó :) És meglepően fürge egyébként.

    Januárban többféle előretelepített rendszer lesz elérhető (instant szerverek) a gépekhez.

    További szép napot!

Új hozzászólás Aktív témák