Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Parallaxis #179 üzenetére

    Beégés.
    Az RGB-s elrendezés miatt hatványozottan előfordul az ilyen panelekénél.

    1: a beégésnek mint olyannak az ég adta világon semmi köze nincsen a subpixel elrendezéshez. amire te gondolhatsz mint régebbi oled próbléma az a kék subpixelek korai fáradása volt ( erre szolgált megoldásként a PenTile ( RG BG elrendezés ).
    2. Note 4 és S7 is PenTile panellal van szerelve nem RGB-vel.

    Látszik, hogy csak hallottál ilyenről és nincs a birtokodban :D
    A Gear szépen kontrollálja a fényerőt, nem tudod olyan szintre tekerni, hogy vakítsa a szemed.

    Volt Gear a birtokomban és megnyugtatlak hogy állítható a fényerő :DDD ( ugyan nem tudod maxra húzni de arra elég hogy már kellemetlen legyen )

    A PS4 VR-nél egyrészt IPS a kijelző, másrészt negyede a felbontása az S7/S8-as Gear-nek, mégis szebb képet ad a más szubpixel elrendezés miatt.

    Tévedsz! 1920X1080 RGB OLED kijelzővel van szerelve. ( 960X1080/szem )
    Nem csak az RGB miatt ad jobb képet hanem pl a 120Hz miatt meg a célhardver miatt...
    https://www.playstation.com/en-gb/explore/playstation-vr/tech-specs/

    Már írtam. A szubpixel szintű felbontást emelték addig a szintig, amíg az OLED kijelző elérte ugyanazt a minőséget, amit jelenleg prezentálna IPS-el.
    Csak annyit növeltek, hogy ne legyen minőségromlás az eltérő technológia miatt.

    Metekozunk
    1125 x 2436 x 2 ( mivel pentile ) = 5481000db subpixel
    750 x 1334 x 3 = 3001500db supbixel
    Bár ennek az összehasonlításnak kb semmi értelme csak gondoltam számolunk.
    RGB IPS és RGBG AMOLED kb annyira vethető össze mint egy Wankel és egy Otto motor

    Ugye tudod, hogy a Taptic Engine amiről szó van, nem csak a Home gomb-nál van jelen???

    Miről beszélsz? Virtuális gombnál a rezgéses visszajelzés kb az érintős mobilokkal egy idős dolog....
    Az S8-ban te hol látsz fizikai gombnak látszó vitruális gombot?

    Várjuk meg, mit is fognak ezek jelenteni a valóságban.
    Eddig, ha az Apple valamit átvett, azt általában nem kicsit átfaragták és a megszokottnál jobb megoldásként dobták piacra.

    Az eddigiek alapján semmi új nincsen ezekben... Ha csiszolnak a dolgon az a minimum....

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

Új hozzászólás Aktív témák