Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Csapo83 #131 üzenetére

    Évek óta használok AMOLEDes telefonokat és még nem sikerül beégetnem egyet sem

    Örülj neki, nekem eddig mindegyiknél előjött.
    Az előző Note 4-em 3 év alatt kétszer volt cserélve emiatt, a jelenlegi S7 Edge-men meg már szépen látszik a beégett státusz sor, szóval rövidesen ő is cserélve lesz emiatt.

    Mit értesz az alatt hogy problémásak?

    Beégés.
    Az RGB-s elrendezés miatt hatványozottan előfordul az ilyen panelekénél.

    nézz már bele egy Gear-be ha feltekered csutkára a fényerőt egy S8-on, kb a tarkódig ég ki a retinád )

    Látszik, hogy csak hallottál ilyenről és nincs a birtokodban :D
    A Gear szépen kontrollálja a fényerőt, nem tudod olyan szintre tekerni, hogy vakítsa a szemed.

    Pl a PS VR-nél ami fontos az a felbontás, kontraszt, válaszidő ( de valamiért okkal ott is az AMOLED/OLED a nyerő )

    A PS4 VR-nél egyrészt IPS a kijelző, másrészt negyede a felbontása az S7/S8-as Gear-nek, mégis szebb képet ad a más szubpixel elrendezés miatt.

    Ha ez így van akkor miért nem maradnak az általuk preferált és tudományosan bizonygatott "Retina" felbontásnál ami 336ppi.

    Már írtam. A szubpixel szintű felbontást emelték addig a szintig, amíg az OLED kijelző elérte ugyanazt a minőséget, amit jelenleg prezentálna IPS-el.
    Csak annyit növeltek, hogy ne legyen minőségromlás az eltérő technológia miatt.

    Az S8-nál pedig egy virtuális gomb van ami rezgéssel igazol vissza lenyomást követően szóval kb semmi köze hozzá...

    Ugye tudod, hogy a Taptic Engine amiről szó van, nem csak a Home gomb-nál van jelen???

    -Kávátlanítás?

    Igen, ez olyasmi ami nekem sem tetszik, főleg, hogy divathóbortnak gondolom.
    Az más kérdés, hogyha igazak a feltételezések, akkor az S8 vastag kávás készülék lesz hozzájuk képest.

    -AMOLED panel?
    -Írisz felismerés?
    -Nagy felbontású kijelző?

    Várjuk meg, mit is fognak ezek jelenteni a valóságban.
    Eddig, ha az Apple valamit átvett, azt általában nem kicsit átfaragták és a megszokottnál jobb megoldásként dobták piacra.

    -Dual kamerarendszer?

    Ebben mi az újdonság és piackövetés? Ha jól emlékszem a dual kamerarendszert már használják egy ideje és optikai zoomra ők használták először.

Új hozzászólás Aktív témák