Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Parallaxis #99 üzenetére

    Az AMOLED-eknél nem ok nélkül váltotta az RGB-t az RGBG. Jelenleg tagadhatatlanul a kijelzőgyártás csúcsát képviselik ebben a Samsung paneljei. Az Apple ha nagyon akarta volna akkor választhatott volna 1080p-s GRB OLED panelt is hisz hemzseg a piac tőlük.

    Egy kijelző minőségét nem CSAK a felbontás vagy a subPixelek száma határozza meg. A Gear-t meg nem kell egy céleszközzel összehasonlítani ( ennyi erővel hasonlíthatnánk a HTC VIVE-hoz is )

    Mint ahogy minden gyártó így az Apple is belekezdett a számháborúba. Az meg hogy nagyobb felbontást akarnak részben érthető mert ezek a vásárlói igények ( bár értelme nem sok van ha nem akarnak betörni a VR piacra ).

    Ugyan Android párti vagyok de elismerem az Apple érdemeit is. Viszont egyre nagyobb bennem a csalódás irányukban. Eddig pont azt becsültem bennük hogy mernek újat letenni az asztalra és az eszközeik azt az érzést keltik az emberben hogy "basszus ez hogy nem jutott még más eszébe?!"
    Az elmúlt években azon kívül hogy erősebbek lettek a hardverek ( amiket így sem nagyon használ már ki az amúgy nagyon jól optimalizált iOS ) és kemény kutató munkával gondolom nem kis büdzsé mellett kifejlesztettek olyan innovatív dolgokat mint a Taptic Engine ( hurrá van valami ami tudja azt imitálni mint egy 2centes mikrokapcsoló csak nem olyan jól :) )

    Ez most tényleg nem fikázása a cégnek mert mint androidos is minden évben vártam az új iPhone modellt mert látni akartam valami új és innovatív dolgot. Ez viszont az elmúlt években nem igazán sikerült.
    Remélem hogy idén tartogat meglepetéseket az új iPhone és nem azt kell látnunk hogy elkezd beállni a sorba és követni az androidos agymenéseket....

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • buvartacsko

    addikt

    válasz Parallaxis #126 üzenetére

    "és kemény kutató munkával gondolom nem kis büdzsé mellett kifejlesztettek olyan innovatív dolgokat mint a Taptic Engine

    ..és micsoda fejlesztési munka.. a Galaxy S8 már szintén képes ugyanerre"

    mit jelent számodra jelen esetben az ugyanerre? csak kérdezem.

  • szupermacs

    veterán

    válasz Parallaxis #99 üzenetére

    Ez a Gear VR+2K felbontás tényleg egy vicc. Egyszer próbáltam és egy hatalmas időutazás volt az egész. Mint a belvárosban a hatalmas kivetítőkön a reklámok, olyan képe volt. Nem tudom, hogy ezzel, ebben a formában kinek lehet eladni egy telefont. Szerintem vicc és élvezhetetlen.

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Parallaxis #126 üzenetére

    Persze, hogy nem ok nélkül.. Egy gyártástechnológiai problémát próbálnak ezzel megoldani több-kevesebb sikerrel (még a legújabb kijelzőik is beégnek egy idő után).

    Évek óta használok AMOLEDes telefonokat és még nem sikerül beégetnem egyet sem :)

    Nem választhatott volna, mert ezek eléggé problémásak.

    Mit értesz az alatt hogy problémásak?

    Adott kontexusban nyugodtan lehet hasonlítani, mert a látott képet ez a technológia különbség határozza meg.
    (Az, hogy a háttérben mi számol és a mozgást mi érzékeli más történet, de itt ez nem is lényeges.)

    Pont az hogy az adott megjelenítőknek az alap funkciója teljesen eltérő így más kialakítást igényelnek. Egy telefon kijelzőnél olyan dolgokat is figyelembe kell venni amiket pl egy céleszköznél nem ( gondolok itt az energiahatékonyságra, fényerőre, érintésérzékeny felületre ) egy céleszköz pont azért céleszköz mert az adott feladatra optimalizált, nem kell pl foglalkozni az adott panel vastagságával, fogyasztásával, fényerejével ( nézz már bele egy Gear-be ha feltekered csutkára a fényerőt egy S8-on, kb a tarkódig ég ki a retinád ) Pl a PS VR-nél ami fontos az a felbontás, kontraszt, válaszidő ( de valamiért okkal ott is az AMOLED/OLED a nyerő )

    Ha igazad lenne, akkor 2, vagy 4k-s kijelzőt mutatnának be. Pont, hogy letojják a számháborút és csak annyit növelnek, amennyi az eddigi képminőség megőrzéséhez szükséges.

    Ha ez így van akkor miért nem maradnak az általuk preferált és tudományosan bizonygatott "Retina" felbontásnál ami 336ppi. Hidd el ez a piaci követelmények utáni futás nem pedig saját döntés...

    ..és micsoda fejlesztési munka.. a Galaxy S8 már szintén képes ugyanerre :D

    Azért ott van különbség hogy fogok egy gombot ami már nem gomb csak annak látszik és kifejlesztek valami ami úgy csinál mint ha az lenne aminek látszik ( ennyi erővel használhattak volna mikrokapcsolós gombot is :D ), még a vízállósággal sem magyarázható a dolog hisz mindenki meg tudta oldani a gombok szigetelését. Az S8-nál pedig egy virtuális gomb van ami rezgéssel igazol vissza lenyomást követően szóval kb semmi köze hozzá...

    A helyzet az, hogy igaz kis lépésekkel haladtak eddig, de még mindig őket másolják.

    Ezért mondtam hogy régen ők diktáltak de most már csak követik a piacot.
    Nézzük meg hogy az eddig tudottak alapján mi az ami még nincsen a piacon az i8-ból?
    -Kávátlanítás?
    -AMOLED panel?
    -Írisz felismerés?
    -Nagy felbontású kijelző?
    -Dual kamerarendszer?

    Jelenlegi tudásunk szerint pedig ezek amikben előrelép az előző generációhoz képest az i8. Várom hogy legyen megint valami forradalmi mert az versenyre készteti a droidos készülékeket is de még nem látom.

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Parallaxis #179 üzenetére

    Beégés.
    Az RGB-s elrendezés miatt hatványozottan előfordul az ilyen panelekénél.

    1: a beégésnek mint olyannak az ég adta világon semmi köze nincsen a subpixel elrendezéshez. amire te gondolhatsz mint régebbi oled próbléma az a kék subpixelek korai fáradása volt ( erre szolgált megoldásként a PenTile ( RG BG elrendezés ).
    2. Note 4 és S7 is PenTile panellal van szerelve nem RGB-vel.

    Látszik, hogy csak hallottál ilyenről és nincs a birtokodban :D
    A Gear szépen kontrollálja a fényerőt, nem tudod olyan szintre tekerni, hogy vakítsa a szemed.

    Volt Gear a birtokomban és megnyugtatlak hogy állítható a fényerő :DDD ( ugyan nem tudod maxra húzni de arra elég hogy már kellemetlen legyen )

    A PS4 VR-nél egyrészt IPS a kijelző, másrészt negyede a felbontása az S7/S8-as Gear-nek, mégis szebb képet ad a más szubpixel elrendezés miatt.

    Tévedsz! 1920X1080 RGB OLED kijelzővel van szerelve. ( 960X1080/szem )
    Nem csak az RGB miatt ad jobb képet hanem pl a 120Hz miatt meg a célhardver miatt...
    https://www.playstation.com/en-gb/explore/playstation-vr/tech-specs/

    Már írtam. A szubpixel szintű felbontást emelték addig a szintig, amíg az OLED kijelző elérte ugyanazt a minőséget, amit jelenleg prezentálna IPS-el.
    Csak annyit növeltek, hogy ne legyen minőségromlás az eltérő technológia miatt.

    Metekozunk
    1125 x 2436 x 2 ( mivel pentile ) = 5481000db subpixel
    750 x 1334 x 3 = 3001500db supbixel
    Bár ennek az összehasonlításnak kb semmi értelme csak gondoltam számolunk.
    RGB IPS és RGBG AMOLED kb annyira vethető össze mint egy Wankel és egy Otto motor

    Ugye tudod, hogy a Taptic Engine amiről szó van, nem csak a Home gomb-nál van jelen???

    Miről beszélsz? Virtuális gombnál a rezgéses visszajelzés kb az érintős mobilokkal egy idős dolog....
    Az S8-ban te hol látsz fizikai gombnak látszó vitruális gombot?

    Várjuk meg, mit is fognak ezek jelenteni a valóságban.
    Eddig, ha az Apple valamit átvett, azt általában nem kicsit átfaragták és a megszokottnál jobb megoldásként dobták piacra.

    Az eddigiek alapján semmi új nincsen ezekben... Ha csiszolnak a dolgon az a minimum....

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Parallaxis #192 üzenetére

    Nagyon sajnálom hogy ilyen rossza a tapasztalataid az AMOLEDel kapcsolatban. Nem tudom hogy nálad ezek hogy jelentkeznek nekem is van több éves AMOLED-el szerelt telefonom illetve apám is egy nem mai S4-et használ és beégésnek nyoma sincsen.

    Alapvetően két dologról beszélsz.
    A beégés és a kijelző öregedés két külön dolog.
    A beégés mint olyan egy ismert jelenség ( ha neked fél év alatt jelentkezik akkor ott valami egyéb hiba van )
    Az öregedést igyekszik ellensúlyozni a PenTile elrendezés ( a beégéshez kb annyi köze van mint a telefon színének ).
    A PenTile megjelenésének a fő oka az hogy az OLED technológia miatt a kék sub pixelek a piros és a zöld subpixelekhez képest gyorsabban veszítenek a fényerejükből.
    A PenTile elrendezésnél a kék subpixelek nagyobb méretűek és így alacsonyabb terhelésnek vannak kitéve.
    A korszerű OLED kijelzőknél már a tervezési fázisban számolnak a beégéssel illetve az öregedéssel és ezt megfelelő algoritmusokat használva folyamatosan kompenzálja a rendszer.

    Az öregedés amúgy nem az OLED-es sajátossága ha egy kicsit beleásod magad a témába akkor rengeteg LCD/IPS tulajt találhatsz akik panaszkodni fognak a befelhősödött, pixelhibás vagy épp besárgult panelekre.

    Mindkét technológiának vannak betegségei de jelenleg az OLED ami korszerűbb és több előnye van mint hátránya.

    Tényleg sajnálom a rossz tapasztalataidat de az hogy te ennyit szívsz vele az szerintem nagyon nem stimmel.
    Neked fél év alatt tönkremegy az S7 kijelzője míg másnak még a S3 S4 is hibátlanul működik.

    Nagyon szívesen beszélgetek veled a kijelzőtechnológiákról egy másik fórumon de ez szerintem itt kezd már egy kicsit sok lenni.

    Annyi a lényeg hogy nem véletlenül térnek át a gyártók a felső kategóriában mind az OLED-re.

    [ Szerkesztve ]

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Deck

    titán

    válasz Parallaxis #192 üzenetére

    1db S4 2év alatt nem égett be.
    2db S7 1év alatt nem égett be.
    Egyik sem volt alacsony fényerőn.

    S8 meg nincs is fél éve még a piacon, hogy kijelentsd beég ennyi idő alatt.

    Sok IPS-es telóm volt mindegyiknek volt baj a kijelzőjével.

    [ Szerkesztve ]

    PS5

  • Dr. 444Hertz

    Arcképgyáros

    válasz Parallaxis #200 üzenetére

    Nem semmi arány :D

    Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

  • -Ben-

    veterán

    válasz Parallaxis #200 üzenetére

    A különleges kialakítású panelek miatt van a 40% „selejt”. Vélhetően a „szigetről” van szó. Ne tegyünk úgy, mintha az Apple annyira csúcsra járatná magát a minőségellenőrzés terén. Sajnos rengeteg Apple -féle IPS panellel találkozom, ami már 1 éves kora előtt sárgás, foltos, de nem ritka, hogy már a dobozból kibontva is sárga vagy nem megfelelően illesztett. Ha komolyan figyelnének a minőségre, akkor efféle problémák ritkán fordulhatnának elő.

    [ Szerkesztve ]

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz Parallaxis #200 üzenetére

    Nem kerülnének be valószínűleg, mert ezek teljesen más panelek, az Apple saját igényei szerint legyártva.
    Mindenesetre ez az arány mindenképp nagyon rossz, ha igaz.

  • Deck

    titán

    válasz Parallaxis #199 üzenetére

    És ha van egy ami hibás akkor az összes többi is nem? Ne viccelj már.

    Joey04: IPS is menet közben elromlik, ha cserélik akkoris lehet még gond vele. Sárgásodás, felhősödés, fehér foltos..

    [ Szerkesztve ]

    PS5

  • doooo

    veterán

    válasz Parallaxis #200 üzenetére

    Link? Hogy ne csak flame-nek tűnjön amit írtál (még ha az is a célod).

Új hozzászólás Aktív témák