Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz nemlehet #9 üzenetére

    Persze, nem azt mondom, hogy a legújabb VR játékokat lehet majd tolni rajtuk, de el fognak ballagni. A core2 például most 9éves, és annak ellenére, hogy azóta azért volt komoly fejlődés CPU-fronton, alapfeladatokra teljesen jó. A másik kérdés a támogatás - talán ez a windows 10-zel nem lesz probléma, ha a M$ tartja magát ahhoz, h 10évig nem vált drivermodellt, akkor még a lusta intel-support mellett sem lesz gond.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nemlehet #9 üzenetére

    Az első Nehalem desktop procik 6-7 évesek, és az i5 / i7 széria tökéletesen elég a mai napig játékra, irodai felhasználásra, kvázi bármire, amire otthoni felhasználónak kellhet. Ahogy most kinéz, még egy-két évet nagyon kényelmesen ki lehet húzni velük. Támogatás terén milyen hátrányban lennél? Nincs USB 3.0, na bumm, mostanság kezdenek normális áron lenni a 3.0-ás USB-s pendrive-ok, ezen kívül máshol a mai napig nincs, vagy nagyon ritka a 3.0-ás sebesség kihasználása (pl. a telefonok közül szinte nagyítóval kell keresni még csúcsmodellekben is). De ha kell, 5000 forint alatt már kapsz PCI-Express kártyát 2db USB 3.0 kimenettel.

    Az, hogy nincs benne PCI-express 3.0, mint tudjuk dettó nem nagy érvágás.

    Az egyetlen, ahol mondjuk kínosabb a dolog, az az, hogy nincs az 55-ös deszkákon SATA3 csati, szóval ~10-12e Ft-ért venned kell egy PCI-express SATA3 I/O kártyát, hogy ki tudd hajtani a gyorsabb SSD-ket is. Ez meglehetősen alacsony ár azért cserébe, hogy egy 6-7 éves gépnél ne kelljen cserén gondolkodni.

    Szóval marad az energiahatékonyság. Tegyük fel átlagosan napi 8 órában, évi 365 napban spórolsz 30W-ot, ez ~87,6kW, ez még 20 forinttal számolva sincs évi 2000 forint. Érdemes ezért gépet cserélni? Erősen kétlem.

    Mi a vége? Az, hogy aki 6-7 éve beruházott egy komolyabb PC-be, annak a mai napig csak kisebb bővítésekben kell gondolkoznia (memória, bővítőkártyák SATA3-hoz és USB3.0-hoz), hogy továbbra is használhassa a frisebb technológiákat. Mondjuk a videókártya csere especiel komolyabb tétel, de az alaplap-proci kombó cseréje korántsem indokolt.

    Ugyanez van azokkal, akiknek most Haswell-jük van. Kényelmesen ellesznek a jelek szerint 5-6-7 évig a mostani gépükkel, max. VGA-t frissitenek, és ha a tárolás technológiában beáll valami csoda, hogy emberi áron jöjjenek a TB-os SSD-k, akkor arra fele lépkedhetnek. De ennyi.

    Szóval sem energiahatékonyság, sem teljesítmény terén nem indokolt manapság a csere, ha közép vagy felső kategóriás gépről beszélünk...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nemlehet #23 üzenetére

    Akár i3 vagy pentium esetén is ez a helyzet, mert akkor nem a mostani i7 vagy i5-höz kell hasonlítani, hanem a mostani i3-hoz (ami például továbbra is 2 mag 4 szál) vagy Pentiumhoz (ami dettó 2 mag 2 szál). De például LGA-1150-hez nem tudsz per pillanat olcsó alternatívát vásárolni, még kell pár hónap, amíg befutnak.

    Inkompabilitás teljesen új alkatrészeknél is előfordul, találkoztam már olyan RAM modullal, ami a mellé vett deszkában nem volt hajlandó működni...

    A 30W-os teljesítménykülönbség konkrétan teljesen elfogadható, ha mondjuk az i3-asokat akarod nézni, akkor i3-560 -> 73W, az i3-4150 -> 54W, szóval én még optimista is voltam (illetve inkább az i5-ösöket néztem)...

    A kérdés az, hogy mi a jobb, venni egy új deszkát, új ramot, új procit, vagy venni egy-két bővítőkártyát, és tovább használni az amúgy teljesítményben még megfelelő gépet. Én azt mondom, hogy korántsem biztos, hogy indokolt az első megoldás...

    De biztos, hogy nem az USB3.0, SATA3 vagy a PCI-Express 3.0 támogatásának hiánya, vagy a árammal való gazdaságosság miatt érdemes lecserélni a régebbi gépeket...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nemlehet #26 üzenetére

    Ez innentől társadalomkritikai vitába hajlik át. Igen, vannak, akik megengedhetik maguknak, hogy 5 évente lecseréljék a gépüket, de sokan vannak, akik nem (most van nálam egy 8 éves laptop, és a tulaja majdnem szívrohamot kapott, amikor mondtam, hogy ezt már le kéne cserélni, és kb. 100e Ft az a nagyságrend, ahol már érdemes nézelődni).

    Viszont itt arról van szó, hogy érdemes-e lecserélni egy 5-6-7 éves, korrektebb alaplap/CPU/RAM kombót, illetve egész pontosan onnan indultunk, hogy vajon ki lehet-e húzni DDR3-as gépekkel a DDR4 RAM-okat leváltó technológiág. Mert ez már teljesen más tészta. A végeredmény pedig az, legalábbis szerintem, hogy a trendek alapján bizony nagyon nem. Aki mostanában vett egy korrektebb gépet (még akár az i3-ast is ide sorolom), az VGA és háttértár cserével, esetleg bővítőkártyákkal játsza lazán kihúzhatja 5 évig, amíg kb. ez a technológia megjelenik...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • trufa12

    addikt

    válasz nemlehet #26 üzenetére

    Én meg azt mondom minthogy mostanság még sok 775 ös pc-t raktam össze , persze az annoi jónak számító q 9xxx procikkal, jó ramokkal hogy annyira nincs különbség felhasználás téren a mostani dolgok között.

    ugyan úgy gyorsan felment rá a win8.1 ugyan úgy gyorsan bootolt( ssd-nélkül is ) és szépen nyitja meg a progikat, dolgozni kiváló. (már átlag polgárnak átlagosabb munkára ) és netre, filmre, zenére...

    ha valaki keményebb programokat használ, meg játszik, ott kell fejleszteni, de első esetben meg is tudja tenni meg meg is kell tenni, másod esetbe aki játszik annak az hobbi aztán vagy tud v nem v akar v nem költeni rá.

    Egy átlag polgár meg bő el tud lenni akár még x évig egy annoi csúcs 775 géppel is , amit ma már össze dob az ember 50-70 ezerből .

    [ Szerkesztve ]

    Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Új hozzászólás Aktív témák