Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jester01

    veterán

    válasz julius666 #31 üzenetére

    Nekem továbbra is kiválóan működik (*), több gépen is évek óta, bár mind desktop. Fogyasztásról emiatt nem tudok nyilatkozni (**), frekvenciákat mindenesetre szépen állítgatja.

    Default Adapter - ATI Radeon HD 5700 Series
    Sensor 0: Temperature - 42.00 C

    Default Adapter - ATI Radeon HD 5700 Series
    Core (MHz) Memory (MHz)
    Current Clocks : 157 300
    Current Peak : 850 1200
    Configurable Peak Range : [600-960] [1200-1445]
    GPU load : 2%

    Boot közben meg be sincs töltve a driver, már ha értelmes rendszert használsz.

    Hozzáteszem, az nvidia laptopom jóval többször fagyott csontra, egy időben csak minden második próbálkozásra indult el a grafikus felület. A laptopok amúgy is külön állatfaj, látod, hogy windowsra sem engedik a gyártók feltenni.

    A nyílt forrású meghajtót meg kéretik nem leszólni. Közösségi driver, AMD támogatással, sok embernek rengeteg munkája van benne, tessék őket megbecsülni. Egyelőre valóban lassúcska (3D-ben) és egyéb bajai is vannak, éppen ezért használom még én is a binárist.

    (*) nyilván némelyik driverben voltak ismert bugok, például a tavaly nyáriak nem voltak használhatók 3D-ben, illetve most nyáron is volt 2 verzió ami a jobb alsó sarkos fagyást produkálta.

    (**) másik topikban írták, hogy bizonyos kernel verzióknak baja van a fogyasztással, szóval ez nem egyértelműen grafikus driver hiba.

    Jester

  • zseko

    veterán

    válasz julius666 #31 üzenetére

    Ez azért nem teljesen valós, bár az igaz hogy sok gondja van a linuxal. Anno a HD3850-et sehogy sem tudtam normális működésre bírni Ubuntu alatt. Lassú volt, előfordult hogy totál fehér képet kaptam boot után, videózás, pláne a flash felejtős. Gépet fejlesztettem, az integrált HD4200-al mint az álom, minden ment pöpecül. Ugyanazt a teljesítményt adta mint win alatt. Csak aztán vettem egy HD6850-et... lehet túl korán, mert még win alá se volt drivere, nemhogy linux alá :DDD kénytelen voltam visszatérni winre. Legutóbb(pár hónapja) ugyan már el lehetett indítani az Ubuntut vele, de még mindig nem érte el az integrált kártya teljesítményét, így kénytelen voltam win alatt maradni.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák