Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Petykemano #7 üzenetére

    A 22nm FD-SOI-val inkább a alsó/közép kategóriás mobil SOCok zárkózhatnak rá a felsőházbeli társaikhoz üzemidőben, és talán teljesítményben is.

    Nem biztos, hogy a Carrizo-hoz (vagy az utódjához) ez a megfelelő node.
    Eleve, csak a 22FD-ulp node jön szóba (de még az sem ideális nagy teljesítményt célzó csipekhez!), a többi (22FD-uhp 22FD-rfa 22FD-ull) nem, ha jól értem a cikket.
    A Carrizo egy drágább csip, abban a kategóriában jobban megér(né) a migráció a költségesebb 14nm-re; másrészt a tranzisztorsűrűsége nem jelent nagy előrelépést (~20%) a 28 nm-hez képest, márpedig az AMD APU-inál ez kritikus. A HDL (ami most már nem csak az IGP, hanem a CPU egyes részegységeinek tervezésekor is elengedhetetlen) portolása nélkül tehát eleve nagyobb lenne a lapka az pedig plusz idő.
    Ez megint csak a 14 nanóra való tervezést indokolja a jövőben szerintem; a nagy teljesítményű csipeknél az időtállóbb fejlesztésnek tűnik.

    #8) derive
    "Meg 28 nanos FD SOIval sem lattam termeket..."

    Sajnos nem, csak a NovaThor demó csipjeit, amik pedig piszok ígéretesek voltak.
    Kíváncsi vagyok, milyen órajeleket csípnek meg Cortex A53, A72 magokkal; remélem látunk majd belőlük terméket.

Új hozzászólás Aktív témák