Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz #16939776 #33 üzenetére

    Erre én sem tudok neked statisztikát találni, az biztos hogy az épített Vízhűtés iránti kedvet megcsappantotta Itt PH-n,

    Ha egyszer JÓL megépítetted, akkor max azért kell hozzányúlni, hogy lefogatót cserélj a CPU meg GPU blokkokon legközelebbi alaplap/VGA cserekor. :))

    Nem is tudom, hány éve nem néztem be a vízhűtés topikba.

    Meg egyáltalán mikor volt utoljára szétszedve a rendszerem.
    Fél éve cseréltem procit, de az csak CPU blokk lecsavaroz, proci ki, új proci be, blokk visszacsavaroz móka volt, meg talán töltöttem fél kupica vizet a tartályomba, mert annyi hiányzott belőle 2 év után.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #16939776 #33 üzenetére

    Én látok egy ilyen tendenciát

    Csak érdekesség képen tegyük mellé az Intel által megadott TDP-t és a csíkszélességet:

    2600K 3,4/3,8 Ghz (95W, 32nm)
    3770K 3,5/3,9 Ghz (77W, 22nm)
    4770K 3,5/3,9 Ghz (84W, 22nm)
    4790K 4/4,4 Ghz (88W, 22nm)
    6700K 4/4,2 Ghz (91W, 14nm)

    Hát nem furcsa, hogy a 3770K és a 4770K azonos frekin és csíkszélességen mégis 7W-al többet eszik? Persze, biztos a picivel erősebb IGP miatt. Hogy a 4790K ehhez képest mindössze 4W-al kér többet az 500Mhz-el magasabb frekiért, azonos IGP mellett?

    Én kiragadnám a 22nm-es CPU-kat most ebből. Mi látszik? A 4770K még azonos freki mellett tudott ~6% nagyobb teljesítményt az elődjénél. A 4790K viszont még a sokkal magasabb freki ellenére is csak 4,13%-al volt gyorsabb. Ami durva, hogy játékok alatt anno nem volt különbség. Oké, biztos a PH! tesztje volt a hibás (úgy is mindenki őket okolja, ha valami nem az Ő érvelésüket támasztja alá), vegyük elő a TechSpot DOOM (2016) CPU tesztjét. Upsz. Az i7-3770K hibahatáron belül van az i7-6700K eredményéhez. Oké, sz@r a DOOM, vegyük elő az Arma3-at, mert hát az erősen CPU limites. Afene. Itt se jön ki. Hát a lovacska rúgja hátsón őket.
    ,
    Bocsánat, de a tények nem téged igazolnak. Azt megadom, hogy lassacskán emeli az Intel a frekiket, de az, amit írtál, miszerint jelentős egyszálas teljesítményre optimalizált procit fognak kihozni, mégpedig vízhűtéssel, mert "nyomás alatt" vannak, hát izé. Én nem látom. Továbbra se...

    Ha valóban akarnak drasztikusan emelni, akkor először a kupak alatti trutyit fogják lecserélni. Szerintem. De még azt se fogják meglépni záros határidőn belül.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák