Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz CPT.Pirk #73 üzenetére

    "Amúgy nem tudom mit jelent a szög egyszerű használat mikor ott tartunk jelenleg, hogy erősen oda kell figyelni a féléves nagy W10 updatek idején, hogy mi megy gajra, újra kell-e rakni a rendszert frissítés helyett."

    Azt jelenti a szög egyszerű használat, hogy ha tömegesen akarsz rávenni embereket arra, hogy engedjék el a több 10 éve tulajdonképp egyeduralkodó ms-t, akkor az nem fog működni egy olyan megközelítéssel, hogy tanulják újra a számítástechnikát. Nem fognak az emberek (teljesen jogosan) nekiállni és újra megtanulni, hogy mit hogy kellene csinálni, örülnek neki, hogy legalább egyetlen rendszerben "kényelmesen" tudnak mozogni.

    Erre építettem fel a példámat, hogy a váltás akkor fog tudni eljönni széles körben (és a széles körben nem a sysadminok vannak többségben hanem a julikák) , ha annyira out of the box megoldást tudnak letenni eléjük, hogy az első másodperctől egyértelmű legyen a használatuk. Mint ahogy ezt nagyjából tudja teljesíteni egy droid/ios készülék, viszont nem tudja teljesíteni egy desktop linux. Ha tanulni kell, ha nem megy azonnal, ha nem 1+1=2 az egész rendszer, akkor nem lesz váltás , mert az emberek annál sokkal sokkal kényelmesebbek.

    Én elég sok ismerősnek szoktam gépet összerakni (szoftveresen leginkább) és nem azért mert akkora császár vagyok, hanem azért mert az átlag ember ehhez teljesen hülye konkrétan. Soha , senki nem kérte, hogy rakjak fel neki bármilyen linuxot is, mindenkinek w10 kell meg office kell. Nemsoká hoznak hozzám egy MBA-t , nincsen semmi baja , csak húzzam újra mert 7 éves rajta az OS és a gazdája szerint kicsit lassú. 7 éves. És húzzam újra. Na ezekből induljunk ki, amikor tömeges váltásról beszélünk. Hogy az emberek egy sima clean installt nem tudnak megcsinálni maguktól. Ők nem fognak váltani soha, ha tanulni kell. Inkább megveszi újra, de a start gomb legyen ott ahol eddig és ne a jobb felsőbe.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák