Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Male #44 üzenetére

    Seagate-ből még nem láttam hipsz-hopsz meghalt vinyót pedig már találkoztam párral és én személy szerint pedig már az ötödiket nyúzom. :)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • kozmate

    tag

    válasz Male #44 üzenetére

    hétvégén felpakolom majd logoutra

    Úú, az de jó lenne! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz Male #44 üzenetére

    Aha, azt hiszem hogy megtaláltam: [link]

    Ha hozzá lehetne jutni valahol a környéken (vagy akár még kicsit távolabb is) akkor lehet hogy kipróbálnám. Összevetném a Raptor 160assal. A Samsung-ban 4x nagyobb sűrűségű tányér(ok) vannak, a Raptor-nak viszont majd csak fele annyi az access time-ja. Az árban és zajszintben viszont már megint a Samsung a jobb.

    mod: Amúgy ha jól látom az Expert-ben van Seagate 7200.11 750GB-s verzió...

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • bteebi

    veterán

    válasz Male #44 üzenetére

    Na akkor megmondom a frankót :DDD :

    Nekem nagyon sok winchesterem volt/van (jelenleg asszem 15 darab, és nemsokára jön egy 1 terás F1 :DD ), leginkább Samsungok. Volt/van belőle 120-160-200 (2 db)-250-300-320-400-500 (4 db) gigás :DDD. Emellett van még Maxtorom (egy 60 gigás PATA és egy 250-es SATA), valamint egy ősrégi, 6 gigás, 10 éves Quantum :).

    A Quantumon egy idő után (talán 1-2 év után, de már baromira nem emlékszem rá) lett 1 szektorhiba, amin akkor agyonparáztam magam. Az azóta is megvan rajta, de nem terjedt tovább, a winchester is jó, pedig volt, hogy túrázott 20 km-t :DDD, akkor lett rajta páralecsapódás is, és szerintem több ezer km-t vonatoztam vele. Máig működik, igaz régebben se ment 24/7-ben, és most már legfeljebb nosztalgiából használom bárhol is :DDD.

    A 60 gigás Maxtorom valamiért nem megy, de (még) felpörög, viszont nagyon fura hangja van :(. Nem igazán foglalkoztam vele, talán majd nyáron :D. A 250-es SATA-t (kb. 3 éves lehet) használtam elég sokat, jópárszor azt is hittem rá, hogy végképp meghal(t), bár a SMART értékei mindig rendben voltak, szektorhiba sincs rajta. Elég gyors volt a maga idejében (most se rossz még), cserébe nagyon hangos, és baromira melegszik, a leginkább forrófejű winchesterem, ami valaha volt :D. Azóta még/már nem volt Maxtorom, gondolom/remélem már az újak jobbak, de spec. én (egyelőre) nem vennék Maxtort.

    Azt már írtam, hogy láttam már Seagate-t is meghalni 1 héten belül, mindenféle ok nélkül, szóval azok se tökéletesek :). Az egyik 320-as WD-m is elkezdett szarakodni kb. 2-3 hónapos korában (látszólag ok nélkül), bár azóta szépen megy, hiba nélkül. De semmi extra; a Samsungoknál valamivel jobban melegszik, és kicsit lassabb is, de amúgy végülis jó. A RE2-s vinyói (is) elég jók lehetnek, de viszonylag drágák.

    És akkor most áttérnék a Samsungokra: ezekkel a vinyókkal nagyon sok tapasztalatom van, jó is, rossz is :( (de leginkább jó). Én is tapasztaltam velük hibákat, több winchesteremen is van/lett 1 szektorhiba. Tehát 1. Sajnos amelyiken lett (a 160-as és az egyik 200-as), azokra csak 1 év garancia volt :( (ezek amúgy már kb. 3-4 évesek). De azóta is megvannak, mennek szépen, és a SMART értékeik is rendben vannak. Volt egy 250-esem is, azon néhány hónap után több szektorhiba is lett, na azt garanciálisan kicserélték. Ezen kívül még a kb. 4 éves 120-as PATA Samsungomon lett 1 db szektorhiba, sajnos már kívül a 3 éves garancián :(. De az is jól működik. Teszem hozzá, a legtöbb winchester, amin lett szektorhiba, nagyon intenzív használatnak volt kitéve (ezt inkább nem részletezném :B ).

    Mindegyik Samsung winchesterről elmondható emellett, hogy a maga idejében a leggyorsabbak között volt (ha épp nem a leggyorsabb), és alig melegszenek, és elég halkak is.

    Az újabb winchestereikről (300 GB+): semmilyen problémám nem volt még velük, pedig a régebbiek már 1,5-2 évesek (ami persze még mindig nem valami sok...). 500 gigásból (HD501LJ) 4 is van, a legrégebbi kb. 1 éves lehet. Nagyon jók szerintem, tök gyorsak, és elég halkak, emellett talán a legkevésbé melegedő winchestereim :).

    Összegzés: szerintem probléma elsősorban a Samsung régebbi szériás (<250 GB) winchestereivel volt, az újabbakkal viszont én pl. semmilyen problémát nem tapasztaltam. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincsenek vagy nem lesznek, de nekem egyelőre nem voltak velük gondjaim, és remélem nem is lesznek. Van rájuk 3 év gari (ha van választási lehetőség 2 vagy 3 év garis winchesterek között, mindenképp a 3 év garisat vegyétek, az ördög sosem alszik! ;) ), többnyire vagy a leggyorsabbak, vagy a leggyorsabbak között vannak, elég halkak, és nem is nagyon melegszenek. Mindemellé a legolcsóbbak :). Szóval szerintem jó választás Samsungot venni (mondom úgy, hogy nem vagyok kereskedő, és a Samsunghoz sincs semmi közöm :DDD ).

    Nem ártana amúgy időnként abba is belegondolni, hogy nem csak az alaplapot/procit/memóriát/videokártyát "kell"/lehet cserélni a gépben, hanem a winchestereket is, pláne ha belegondolunk, hogy mechanikusak szegények :DDD.

    És bocs a nagyon hosszú hsz miatt :B. Remélem volt értelme...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák