Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz LLKobe #10757 üzenetére

    Szia!

    Azt a netet teljes egészében ki tudja szolgálni, erre elegendő a vas. Viszont ahogy fentebb is láthatod (tegnap este, ma reggel), a gyári letöltő kliensre nem lehet mindig számítani, így torrentezéshez inkább javasolt az fw csere.

  • limpi

    aktív tag

    válasz LLKobe #10757 üzenetére

    Nekem tökéletesen megy a gyári torrent kliens, a következő verziókat használva:

    - FW v3.0.0.4.380_7378
    - Download Master v3.1.0.104 (ami valójában egy módosított Transmission v2.92 (14714))
    - Transmission Remote GUI v5.14 (link)

    Ennyire stabilan:
    - Router uptime: 298 days 8 hours 30 minute(s) 41 seconds
    - Transmission active time: 28d, 4h

    Ami fontos:
    - A TransGUI-ban be kell kapcsolni a "Use alternative bandwith settings"-et és ott megadni a kívánt sebesség limiteket (egyébként az Upload Speed Limit-et önkényesen visszaveszi 10-40 KB/s közötti értékre)
    - Amíg hash-el a Transmission, nem fog válaszolni az RPC-kre (így azok timeout-ra futnak)

    Nálam ezek a limitek váltak be:
    Alternative bandwith settings:
    Maximum download speed: 3000 KB/s (ennél sokkal többet stabilan nálam nem tud)
    Maximum upload speed: 150 KB/s (ez lehet magasabb, én csak a net szolgáltatómat kímélem ezzel)

    A netem egyébként sokáig 30/3 Mbps-es volt, amit nemrég emeltek 60/5-re, bár én nem kértem (de mivel közben még olcsóbb is lett, nem ellenkeztem ;)).

    Ami szívás:
    Nekem az USB-n csatlakoztatott notebook HDD-t a router restart után nem ismeri fel automatikusan.
    Sőt, még ki/be húzás után sem! Kb. fél órás szívás, mire újra fel tudom ismertetni.
    (Be kell dugnom egy pendrive-ot, majd át kell szerelnem egy másik külső rack-be, majd megint a pendrive-ot bedugni, végül visszaszerelni az első külső rack-be, na és akkor ismeri fel! És nekem csakis így. J-)
    Ezért nekem szünetmentes mögött van.
    Konkrétan ezt használom: link

    Ja és nekem a net vezetéken és wifi-n is abszolút stabil a v3.0.0.4.380_7378 FW verzióval.
    Nem is merem lecserélni újabbra...

    További extra, hogy egy repeater-t is használok, konkrétan az Asus RP-N12-t,
    az is kifogástalanul működik (aktuális uptime: 95 days 6 hours 39 minutes 57 seconds)!
    (Egyetlen hibája, hogy az időt nem sikerül neki frissítenie NTP-n, a saját órája meg elég durván siet.
    Ezért néha telnet-tel rácsatlakozom és manuálisan frissítem az időt.
    Erre sajnos még nem találtam korrekt megoldást.
    Az aktuális (és egyébként dög régi) v1.0.1.1d firmware-ében ez egyszerűen szar.)

    Amúgy nekem is totál meglepő, hogy ezek az Asus cuccok nálam jelenleg ennyire stabilan működnek, mert korábban én is szívtam sokat Asus router-ekkel. Szóval a mostaniakkal valószínűleg mázlim is van. :))

    [ Szerkesztve ]

    <:v)

Új hozzászólás Aktív témák