Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (ÉN)közPONT

    senior tag

    válasz MZperX75 #11 üzenetére

    Inti : ezzen nem értek most egyet...nekem pőlő most is a Sim2 (régi tipusokra gondolok)az egyik ász projiban pedíg már rég nem épp csúcsmodell ,de jesszus amikor először megláttam a DmF által vetített képet....mondtam aztaa kuu de durva..valahogy megmaradt a tiszteletem a márkának :)

    PerX. ezzel viszont egyetértek ..nagyon brutális gépeket lehet 300E ből venni ..igazi élmény képpel !

    1x láttam nemrég egy Sim2-t vmi 60E pénzért de villámgyorsan el is kelt ...
    Most nincs semmi jelenleg ...majd 1x majd talán egy Ht250 :)

    Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

  • edward2

    addikt

    válasz MZperX75 #18 üzenetére

    azt hogy a plazma helyigényesebb kifejtenéd nekem bővebben mert eddig totál mást hittem hogy pont a projektor helyigényes...

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz MZperX75 #22 üzenetére

    Igazad van, nem lehet rossz egy "moziszoba", ha az ember megengedheti magának.

    Mi fotóklub foglalkozáson használunk rendszeresen projektorokat képválogatásra, képbírálatra, mivel nagy teremben 10-15-en vagyunk alkalmanként. Így nem mondható, hogy "sose volt dolgom" még projektorokkal. Az egyik egy Epson 1024x768, (az egyik tagtársamé), most meg vett a klubunk egy saját (tehát közös tulajdonú) JVC 1024x768-ast (típust meg nem mondom, de 130k HUF körül volt).
    Vetítővászon egy régi (de nem rossz) Meopta gyártmány, még diavetítőkhöz használtuk régebben, a filmes érában.
    Továbbra is fenntartom, hogy pocsék a képe mindkettőnek, pedig a körülményekhez képest igyekszünk mindig a legjobbra beállítani. Be kell sötétíteni a használatához, de a kontraszt így is kevés. Ha nem natív felbontáson megy, akkor meg nincs egy igazán éles pont a vásznon. Színhűséggel is vannak gondok, mondjuk az filmnézésnél nem annyira zavaró, mint képbírálatnál.

    Ha nem túl nagy a szoba, és nem kell 10-15 embernek helyet biztosítani egyszerre, én biztosan nem vennék projektort otthonra, TV-zéshez, kb. ingyen sem kellene.
    Sajnos, mivel nem vagyok jómódú, így még egy 72 cm-es CRT-n nézzük a műsort, illetve ritkábban a DVD-ket. (műsorforrás DVB-T, 17 catornás Mindigtv előfizuval). Az LCD tv-k közül a számomra megfizethetők képminősége nem jön be, viszont már több olyan 40-42"-os plazmát láttam akciósan 120-140k-ért, aminek imádom a képminőségét. Egyébként vásárlás előtt állok, csak megvárom a karácsonyi roham végét, februárban lesznek még olcsóbbak is, remélem.

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz MZperX75 #25 üzenetére

    Nagyon agresszív vagy!

    1., Nem fotóstúdió, hanem egy sima klubfoglalkozás egy kölcsön kapott tanteremben 2 heti rendszerességgel, ahol megnézzük egymás munkáit, amit pendriveon, CD-n hozunk-viszünk. 15,6"-os laptopon (az van kéznél) marha neház 10-15 embernek nézelődni... :)
    2., Ennek a 2 projektornak (amit közelről ismerek) biztosan nincs jobb képe mint a 72cm-es tévémnek, pedig egy olcsó vacakról van szó. SD felbontású digitális, vagy sima analóg kábeltvről beszélek. Full HD-n nem tudom azt ezzel a 2 projektorral nem próbáltuk, a Mindigtv is csak 720p-ben adja azt a néhány HD műsorát.
    3., Ha Te egy sima SD-felbontású kertv műsorához ( ValóVilág :O ; én nem nézem) be akarsz sötétíteni, akkor szvsz. meg is érdemled. FullHD mozifilmek más tészta valószínűleg, bár a Te projektorod sem tudja azt natívan, a leskálázásról meg megvan a saját véleményem, tapasztalatom (ezzel a 2 projektorral).

    továbbiak, pontbaszedés nélkül:
    - Nem CRT-n, nem projektoron, nem TN+film paneles LCD-n, hanem IPS-paneles 23"-os Dell monitoron (lásd adatlapomon) szerkesztem a képeimet, a klub nálam lényegesen jobbmódú fotóstagjai pedig jellemzően EIZO MVA-t használnak, évek óta.
    - Ha tényleg a lakásod 50m2-es és nem a nappalid ekkora, akkor meg végképp nem értem, hogy mit keres ott egy két-három méteresre vetítő projektor...

    :R Részemről amúgy befejeztem, nem akarok flémelni tovább.

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz MZperX75 #27 üzenetére

    Na jó, de 6-8 méterről nézni a 330 cm-es képet az pont ugyanannyi, mintha a 102-107 cm-es 2,5 méterről nézném.. :F (nekem 4,4x4,7 m a nappalim, ráadásul a kisebb távolság "játszik" az elrendezés miatt, szóval úgy kb. 2,5 - 3 méteres a nézési távolság. Ebben a távolságban még 3-4 ember kényelmesen tud nézni egy ekkor a képernyőt is). Ehhez valóban picike a mostani készülékem, meg szeretnénk a HD műsorokat is élvezni, ezért is tervezünk valami 40-42"-os megfizethetőt. kieg: valóban sóher vagyok, mert egy szép képű, LED-háttérvilágítású, 250 ezer forintos LCD-t nem tudok megvenni, bármennyire is energiatakarékosak... ...pedig ilyesmit szeretnék valójában. Így marad az akciós Pana plazma a Teszkóból...

    Plazmát/LCD-t természetesen VESA-konzollal a falra kell tenni, így alig foglal helyet. Nekem a 23"-os monitorom most is így van, mert a dolgozószobám viszont csak 1,7 m széles, itt minden centi számít.... :((( kieg: sajnos így a monitor állványa által biztosított pivot-módot elveszítettem.... :(((

    Egyébként 2 dolog nem tetszik a projektorok képében (azon kívül persze, hogy én macerásnak tartom a házi célra való mindennapos használatát):
    - a nem natív felbontásokon szerintem nem elég éles;
    - a fekete színek, illetve a kontraszt nagyon nem jön be az egyéb megjelenítők lehetőségeihez képest.

    Amúgy ha tényleg kell a nagy képméret, akkor megfizethető áron nincs más jelenleg.

    kieg: valóban rövidlátó vagyok, de azért még nem egészen vaksi.... :P

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • dezz

    nagyúr

    válasz MZperX75 #25 üzenetére

    Igazad van abban, hogy kizárólag filmnézésre jobb egy proji.
    De van itt pár korrigálnivaló (csak hogy legközelebb már tisztában lehess vele):

    "Ha valaki fotókat akar retusálni,vagy fotókat akar nézegetni,akkor ahhoz passzoló Ledes monitorokat tudok ajánlani,ami színhű és jó, az kb 200.000Ft-tól kezdődik és nem nagyobb mint 27"!"

    Profi monitoroknál tök mindegy, hogy LED-es vagy CCFL-es -- hacsak nem RGB-LED-ekről van szó, de azok 600k fölött találhatóak.

    "(plazma tv fogyasztása 200-350W) 107-128cm képátlóval felbontása 1024x768 jobb esetben 720p!"

    A maiak kevesebbet fogyasztanak és a normálisabbak Full-HD-sek.

    (#26) bogyo112: "a Mindigtv is csak 720p-ben adja azt a néhány HD műsorát."

    Nem, az Full-HD-ban jön, legfeljebb ha a megjelenítő nem tud fogadni Full-HD-t vagy interlace-t, 720p-ben küldi a vevőegység.

    (#28): 3m kicsit sok a Full-HD teljes élvezetéhez 40-42"-en, és a látótérkitöltés sem lesz ideális házimozihoz.

Új hozzászólás Aktív témák