Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz antikomcsi #21 üzenetére

    Mi ebben a pletyka? Ott a Larrabee a fotón, szépen bejelöltem rajta a magot és a textúrázóblokkot, hogy látható legyen miből mennyi van. Kiszámoltam, hogy megközelítőleg mekkora a chip teljesítmény 1 GHz-es órajelen. Kerestem hasonló teljesítményű karit a jelenlegi termékpalettáról. Ezek alapján pedig elmondható, hogy a Larrabee nem a játékosoknak készül.

    Gratulálok az NVIDIA-nak, hogy kész az A1-es revízió. Ha kvázi hibátlan, akkor októberre már kiadható a chip. Vázoljuk össze mit pletykálnak a GT300-ról. Bazinagy chip két és fél milliárd tranyóval, és MIMT feldolgozókkal (az ütemezés nagy talány). 512 SP, hozzá 128 Gather4 textúrázó. 512 bites memóbusz várhatóan 64 blending egységgel. A Pletyik szerint tesszellátor nem lesz benne, így azt emulálva fogja támogatni (nagyon lassú feldolgozás). Ezek alapján a Larrabee-t veszi célba az NVIDIA, az AMD-vel meg befejezik a versenyt. Grafikához a chipbe mindenképp kell a tesszellátor, ezenkívül tök felesleges a MIMT, bőven jó a G80 féle SIMD rendszer, csak át kellene építeni a cache szervezést, hogy ne halljon bele a Geometry Shaderbe (a GT200 féle hatszorosára növelem a belső tár összméretét nem jó - tranzisztorzabáló részmegoldás, egyszer elment, de ide konkrét reform kell) ... persze ezt könnyű így mondani.
    Mégis mit mondjak az NVIDIA-ról? Ezt nem írhatom le hírbe, mert pusztán pletykákra építkezik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák