Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Most kövezzetek meg de sose értettem ezt a családi videó/kép dolgot. Meghaltak a nagyszüleim és majd 2 tucat fotóalbum volt ott összességében több ezer képpel. Még meg is voltak írva, dátummal, névvel, hogy ki van rajta, de még így sem mondott nekünk semmit. Pedig a tesómmal sokat jártunk a nagyszülőkhöz, beszélgettünk velük a családról stb de így is tele volt fehér foltokkal. És most itt a kérdés, hogy mit csináljunk velük? Kidobni nincs szivünk, de egy fél szekrényt elfoglalnak... De a szüleimnél is van egy polc ami tele van családi videókkal (még VHS-en, részben néhány digitalizálva). Egyszer nem néztük meg őket. A nagyszüleim se amíg még éltek, pedig mindig azért készültek, hogy amiről ők lemaradtak (iskolai előadás stb) azt majd milyen jó lesz, hogy vissza tudják nézni. Az egész hóbelebanc csak gyűjti a port és nyűg a tárolása....
    De mondhatnám az egyik exemet is aki nagy kutyás volt, mindenféle rendezvényről, sétáltatásról stb volt talán 10k képe is. Soha az életben nem fogja őket megnézni újra, munkára, honlapszerkesztésre vagy értelmes célra nem használja, de folyton gondot jelent, hogy hol tárolja őket, meg megy az aggódás gépcserénél vagy meghibásodásnál, hogy ne vesszenek el.
    Egy ideig én is gyűjtöttem a képeket, de aztán amikor már 100 giga felé hízott a mappa abbahagytam. Kiszelektáltam a képeket kb 100-ból ha 2-3 volt megtartásra érdemes. Azóta is kb ez az arány így nem jelent gondot a tárolás és mentés. Nekem Google Drive-ra van felszinkronizálva. Úgy vagyok vele, ha onnan eltűnik rajtam kívül álló okok miatt, szerintem nem ez lesz a legnagyobb gondom, mert kb világégés lesz...
    Fizikai hordozóra már nem írok vagy 10 éve, mert egyszerűen nincs értelme. HDD-n tárolni egyszerűbb, gyorsabb és talán még olcsóbb is. Van 1-2 film amit még VHS-ről kellett bedigitalizálnom mert nem igazán beszerezhető. Azokat szépen ráraktam egy HDD-re, az száraz helyen, sötétben, antisztatikus csomagolásban pihen, ha kell akkor előveszem.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák