Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Robitrix #111 üzenetére

    Szerintem a problema ott van, hogy emberek a szolgaltatast nem tekintik ugyan ugy termekkent, mint egy kezzel foghato valamit. Ezekbol kovetkezik az a teljesen fals elgondolas, hogy itt valahogy mindenki azt gondolja hogy neki dolgok csak ugy jarnak. Le akar ulni kitolni egy BF 1-et es eszebe nem jut megvenni, mert neki jar hogy letorrentezzen egy 19ezer forintos jatekot. Penzbe csak annak keruljon aki multizni akar, neki tokeletesen megfelel a BlackBox verzio. Nehogy mar fizessen 60gb kodsorert erted. Na ez tetten erheto MINDENHOL az infromatika teruleten, ha zenet akar hallgatni legyen minden zene, ha filmet akar nezni erhessen el minden filmet, ha jatszani akar legyen ott minden jatek. Mivel ugye jatekot gyartani, filmet forgatni, zenet szerezni penzbe kerul, adja magat a kerdes hogy ugye a "mindent akarok de semmiert sem fizetek (kiveve ugye az 1625forintos arti szuperberlet) alapjan hogyan fog eloallitodni a kontent. Ezen a ponton kellene megerteni azt a kurva egyszeru analogiat, hogy azert tudsz letorrentezni egy BF1-et , mert EN MEGVESZEM HELYETTED. Torrentezzetek, nem erdekel, en is szoktam. Csak vegre felejtsetek el azt, hogy ez nektek jar. Nem jar. Ezek szolgaltatasok, termekek, amik penzbe kerulnek. Csak ugye kifizetni kenyelmetlen lenne.

    Szerk : ez amugy valasznak ment , de nem rad celzok amikor azt mondom "te" , altalanossagban beszelek csak

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Robitrix #111 üzenetére

    Igen sokat változtak a felhasználói szokások de amit leírsz más területekre is kiterjed: voltak vizsgálatok hogy könnyebben költ az ember bankkártyával mint ha készpénzben kell leszámolni az adott termék árárt.

    Sokan még igénylik a fizikai hordozót de ez még úgymond a "korral" is jár, az 50 éven felettieknek még komoly gyűjteményei lehettek zenékből, filmekből az idejükben nem volt walkman stb. tehát döntően az otthoni hifiben hallgatta. A mai tizen- huszonévesek felhasználói szokásai is teljesen mások: már az sincs mint az én időmben hogy dedikált lejátszót használtunk - walkman, discman, mp3 - hanem egyszerűen a mindenkinél ott lévő telefonról hallgatják sokan akik pl. használják a Spotify-t gyakorlatilag nem is tartanak zenét a telefonjukon hanem online stream-elik (ha jól tudom így működik nem használom) vagy egy buliban benyomják a Youtube-ot stb. tehát otthon is PC előtt ülve hallgatják a zenét pl. FOOBAR2000-el simán megjeleníthető az album borító, a dalszöveg is stb.

    A birtoklás igénye csökkent. Az online stream már kicsit vissza is szorította a torrentezést az USA-ban, hiszen kényelmesebb. Az USA - tetszik vagy sem - de diktálja a trendeket: facebook, okostelefon stb.

Új hozzászólás Aktív témák