Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz mephi666 #28 üzenetére

    Alaposan csalnak az emlékeid. Egy optikai szál áteresztő képességének gyakorlatilag az aktuális technológia fejlettséggel elérhető aktív eszközök maximuma szab gátat, nem pedig maga az optikai szál. Az elmúlt 10 évben a 10 Gbps technológia szolgálta ki a gerinchálózatokat, a 40 Gbps is már jó ideje elérhető, a 100 Gbps-es pedig mostanában kezdi meg a terjedését. A 400/1000 Gbps-es technológiák pedig fejlesztés alatt állnak.

    Egyetlen optikai szálon pedig nem egy, hanem DWDM technológiával akár 80-160 hullámhossz csatornán, 80-160x nagyobb kapacitást is át lehet vinni. Tehát pl. 80 csatornán 40 Gbps-es technológiával 3200 Gbps-et. Ilyen rendszerek már évek óta üzemelnek nagyobb városok közötti kapcsolódásoknál. És ahogy írod egyetlen kábelben több szál is elfér, akár több tucat is és persze két pont között több kábel is ki lehet építeni.

    Egy optikai szálban az átvitel iránya nem csak egyirányú lehet, eltérő hullámhosszon lehet ellentétes is. Ilyen technológiák is már hosszú ideje elterjedtek.

    Amerikiába 6000km-re számolni elég alulbecsült érték. Még egy Bp-New York távolság légvonalban is 7000km. És természetesen a kábelek nem légvonalban vannak lefektetve hanem érintik a nagyobb városokat, csomópontokat. Szóval egy Bp-New York távolságra érdemes inkább 10e km-rel számol. Az adatcsomagnak oda és vissza is kell mennie, az már 20e km. Optikai szálban a fény terjedési sebessége 200e km/s. Szóval optimális esetben 100 ms körüli késleltetést tesznek lehetővé a fizika korlátai ekkora távolságra. Ekkora késleltetést pedig a gyakorlatban is el lehet érni ezen a távolságon, már elég régóta.

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz mephi666 #28 üzenetére

    De a gyakorlatban is ekkora lag mutatható ki ? :F mert ugye az adat nem egyből tőlem megy Amerikába hanem átmegy közben szervereken.

    PS4

  • Suker10

    aktív tag

    válasz mephi666 #28 üzenetére

    Már korábban is írtam, hogy ez nem igaz. Az elektromos áram és a fény egyforma sebességgel terjed. Semmivel sem gyorsabb az optikai. Ez egy mese. A bitek nem a fény sebességével haladnak. A földrészek között optikai kábelek vannak, de nem kizárólagosan. Az egy másik dolog, hogy ha tönkremegy az optikai kábel, akkor akár egy földrész is kieshet a torlódás miatt. Az optikai kábelnek nincs meghatározva a maximális sebessége. Nem csak egyirányú átvitelre képes. A tenger alatti optikai kábelek teljesen más felépítésűek a normál optikai kábelekhez képest. Ezeket kizárólag ott használják. Kereskedelemben nem kapható. Az ilyen kábelek sebessége Tb nagyságrendű, a jelenleg elérhető maximális sebesség pedig kb. 200 Pb.
    A hálózat sebessége nem ezektől függ. Késleltetés mindig lesz, azt nem lehet megszüntetni.
    A visszhang visszatérési idejét olyan sok összetevő befolyásolja, hogy ekkora távolságnál nincs értelme. Műholdaknál elég nagy a késleltetés.
    Ennél a megoldásnál ugyanúgy kell a számítógép, ha kevésbé megterhelően is, de az összes erőforrást használja.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

Új hozzászólás Aktív témák