Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    Jaj, micsoda haladás az Intelnél netbook téren. Úgy vánszorognak, mintha évekkel le lennének maradva technológiailag. Persze pénz beszél, főleg náluk. De azért nem fogom cserélgetni évenként a netimet.
    Kíváncsi leszek erre a smartbook kategóriára, mármint, hogy mennyire fog elterjedni. Ha olcsó lesz, akkor biztos lesz rá vevő is. Frankó oprendszert lehet összedobni Linux alapokra is, csak ugye a megszokások... De talán most, most itt a nagy lehetőség. :D

    <-ƘƘ->

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz Esmein #8 üzenetére

    Nyilván ezekhez a smartbook-okhoz majd olyan Linux alapú operációs rendszert adnak, amivel szépen mennek, nem pörgeti a ventilátort egyfolytában, és működni fog minden aminek működnie kell. Ha meg nem vagy fogyatékos, akkor inkább ne a Netbook Remix-et vagy Kubi Netbook Edition-t használd, mert az azoknak lett kitalálva, akik nem értenek hozzá, csak netezni akarnak meg pár dolgot csinálni a kis gépükön. Ezeket eredetileg amúgy is sokadik netezős gépnek szánták, nem FullHD videózásra, játékra, vagy irodai munkára. Persze kicsit gáz, mikor az internet sem megy, ha már arra való (flash).
    "de mint user, ne ezzel foglalkozzak mar, hanem amire a gepet vettem." - én éppen erre írtam azt, hogy szokatlan egy ablakok rendszeren felnőtt egyénnek. Nos, kíváncsi vagyok éppen ezért még mindig, hogy mennyire fog elterjedni a dolog.
    Meg persze nem csak a gonosz, kezelhetetlen Linux kernel létezik a világon ami támogatja az ARM architektúrát, biztosan lesz választék. Csak a hőn szeretett Windows 7 nem fog menni rajta.

    <-ƘƘ->

Új hozzászólás Aktív témák