Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Neck #186 üzenetére

    Sokat ront, 2 megapixelesre rontja...

    "Ugyanabból a szituból, amiben te voltál a mobillal, egy fényképezőgéppel is minimum ugyanígy meg lehetett volna lőni a képeket.
    Abban a szituban, amiben én lőttem (a szerintem szép, részletes) szitakötőt, ott a velem mobillal sétálóknak nem lett volna fotója."

    Ez pedig pontosan így van. Első szituációban (megfizethető fényképezőgép esetén, nem milliós kategóriában) a lényeg, hogy a mobil is bőven megállja a helyét, és nem fog az ember feje túlságosan fájni, amiért nincs nála gép, a másiknál meg nincs az a mobil, ami ennyire éles képet lőne messziről (bár egyrészt nem tudom mennyire messziről lőtted, másrészt azért el tudom képzelni, hogy egy S20Ultra 48 megapixeles zoomkamerája azért éles, részletes képet lőne bizonyos távolságon belül, szépen látszódó szitakötővel (kiemelkedően jó zoomkamera mobilok között, azért ezt említem)).

    Ahogy fentebb írtam, nekem is van fényképezőgépem, ami bőven megfér a mobil mellett, nem áltatom magam, hogy nem flexibilisebb (kellő objektívek mellett), illetve nem jobb egy mobilkameránál összesítésben.

Új hozzászólás Aktív témák