Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tigerclaw #30 üzenetére

    Többek közt pont a state of the art technológiát alkalmazó tajvani chipgyártás miatt nem logikus lépés az USA részéről csak úgy odadobni a szigetet Kínának, szóval ez a "talán nem is bánnák" része a hozzászólásodnak eléggé sántít.

    Arról nem is beszélve, hogy Tajvan katonai erővel történő meghódítását eléggé valószínűtlen, hogy véres harcok nélkül tudná kivitelezni a PLA, és még a konvencionális eszközökkel vívott háború megnyerése után sem feltétlenül érezhetnék magukat teljes biztonságban a megszálló csapatok, mert a lakosság döntő többsége valamilyen megmagyarázhatatlan okoknál fogva (:U) nem akar vörösdiktatúrában élni, ezzel kapcsolatban már párszor kinyilvánította a véleményét (pl. legutóbb a tavalyi elnökválasztáson).
    Szóval igen nagy a valószínűsége annak, hogy meglehetősen brutális lenne ez a háború, és az azt követő megszállás, egyáltalán nem olyan, mint a Krím elcsatolása (ahol gyakorlatilag nem találkozott érdemi ellenállással az orosz hadsereg), márpedig az erről szóló hírek pillanatok alatt elérnék a nyugati társadalmakat.
    Részben ez is az oka, hogy Kína inkább diplomáciai eszközökkel próbálja elérni a sziget annektálását.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Tigerclaw #30 üzenetére

    Egy Tajvan elleni kínai nyílt támadás csak indokot adna arra, hogy ugyanúgy "békefenntartókat" küldjenek a "többiek" Tajvanra, ahogy az történt Ciprus, Dél-Korea, Kuba, vagy akár a volt Jugoszláv tagállamok esetén.
    Most Kína diplomáciai téren passzívan fenyegetőzhet, hadászatilag is kóstolgathatja berepülésekkel Tajvant, sőt az invázió lehetőségét is lebegtetheti, de a támadás hatására elrendelt ENSZ "békefenntartó" misszió bázisai és a sziget körül járőröző rengeteg "külföldi" hadihajó masszívan lerontaná Kína esélyeit a sziget megszerzésére. Sőt Kína saját területéhez is teljesen indokoltan hajózhatnának közel (néhány 10 tengeri mérföld) az adott esetben sok száz kilométerre behallgatózni képes idegen hadihajók és felderítő repülőgépek. Egy sikertelen kínai támadás hatására ráadásul szinte biztosan sokat lendülne Tajvan nemzetközi pozíciója, és talán sok fejlett ország demonstratíve hivatalosan is elismerné Tajvant, akár a "valódi" Kínaként is. Szóval egy sikertelen támadással Kína sokkal többet veszíthet, mint amennyit nyerhet Tajvan bekebelezésével.

  • kilua

    senior tag

    válasz Tigerclaw #30 üzenetére

    "Az USA szempontjabol sokkal logikusabb dontes bealdozni Taiwant, majd szankciokkal, embargoval kizarni teljesen Kinat a penzes orszagok kereskedelmebol. Talan nem is bannak ha Kina lerohanna Taiwant"

    Ezt a kínaiak is nagyon jól tudják, és nem fognak ekkora butaságot csinálni.

  • adlersson

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #30 üzenetére

    A Taiwan Relations Act és tsi. tekintetében olybá' tűnik, hogy szerintük nem olyan jó ötlet beáldozni. Mondhatja persze bárki, hogy úgyse kérné rajtuk számon senki, ha nem avatkoznak be, de gondolom nem heccből tartják fenn és vizsgálják felül ezt a törvényt 1979 óta。

    毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

Új hozzászólás Aktív témák