Új hozzászólás Aktív témák
-
hyperspace
őstag
Annyi gyár érkezett már hozzánk, egy ilyen TSMC gyár nagy durranás lenne.
ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)
-
Kolbi_30
őstag
válasz hyperspace #1 üzenetére
És menne dolgozni Lakatos Dzseniferlopez, meg Dzseki csenke a 3 elsővel.. 2 másodikkal.. Már droid munkára se találni embert az a vicc..
You want some birth control, you can smoke a cigarette.
-
Gausz
aktív tag
Pár hete még az volt a gond, hogy nincs elég munkaerõ Tajvanon, meg víz sincs, már palackos vizet öntenek a gépekbe, meg árat kell emelni, mert jön az árvíz, erre mit csinálnak? Ugyanoda építik az új gyárakat is...
-
Segal
veterán
Most gondolj bele mennyit kéne izzadni az áremelés kimagyarázásával, ha minden stabil lenne a gyárban.
Így sokkal egyszerűbb. Jön valami baj és csak fel kell nagyítani. Problem solved"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)
-
dokanin
aktív tag
Azért durva hová jutott a TSMC.
-
Alogonomus
őstag
Na de akkor hova vigyék?
A szárazföldi Kínába? Na az öntököndöfés lenne részükről.
USA területére? Oda viszik a bejáratott 5 nm-t, de azért a leading edge technológiát nem akarják annyira az Intel küszöbéig szállítani.
EU-ba? Nálunk csak megfojtaná a gyártást a sok piszlicsáré EU-s szabályozás.
Valami harmadik világbeli országba? Na olyan labilis térségekbe biztosan nem fognak tízmilliárd dollárokat beruházni.Nincs jobb választásuk.
-
Tigerclaw
nagyúr
Ilyen gyarban gondolom a szakmai reszt foleg mernokok viszik. A karbantartasban is foleg mernokok dolgozhatnak par technikussal, ha mondjuk klasszikus villamos, gepeszeti problema van. Betanitott munkas meg konnyen lehet hogy nulla.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Z10N
veterán
Kina kedveli ezt a bejegyzest
[ Szerkesztve ]
# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"
-
gliskard
senior tag
válasz hyperspace #1 üzenetére
majd ha kínai párt és államigazgatás külföldre szeretné telepíteni félvezető gyártás(ukat), akkor talán szóba kerülhet M.o.
Sem logisztikai szempontból, sem szakképzett munkaerő szempontjából nem vagyunk túl vonzó célpont... -
gliskard
senior tag
válasz Alogonomus #6 üzenetére
pl. a függetlené vált csodás Nagy Britanniába 😉
-
arn
félisten
válasz Alogonomus #6 üzenetére
Antarktisz :)
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz Alogonomus #6 üzenetére
Mar csak azert sem kellene Taiwanra tobb gyarat telepiteniuk, mert azzal csak meg koverebb celpontta teszik magukat Kina szemeben, foleg hogy az USA szinte rakenyszeriti oket arra, hogy lepjenek. Arra felesleges szamitani, hogy nekik is van haditechnikajuk. Fura lenne, ha nem lenne mar beepulve minden Taiwani radarallomasba, vedelmi rendszerbe sajat embere Kinanak. Egy villamhaboruban nem az szamit hogy papiron milyen erosek.
Raadasul ha az USA es Japan beavatkozik, azzal kb. kitort a 3. vilaghaboru, ahogy az Orosz - Ukran konfliktus eseten is. Mi lesz akkor ha a kettot osszehangoljak? Oroszorszag, Kina es Eszak-Korea sokkal nagyobb ellenfel mint anno Nemetorszag, Japan es a gyenge szovetsegesei voltak.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
zzola
titán
Dől majd a lé, hacsak az USA nem fo szankcionálni.
-
Gausz
aktív tag
válasz Alogonomus #6 üzenetére
Szerintem még Ausztrália is jobb választás lenne. Hajóval könnyen elérhetõ és gazdaságilag is erõs, lenne munkaerejük + temérdek vill.energiájuk.
-
#90088192
törölt tag
Ide ne hozzak, eszukbe ne jusson.
A sok hulye olni akarja egymast egy darab szilicum kacatert, hat tegye, csak ne az en hatso kertemben tegye. Igy is megkaptam, milyen bunko vagyok, mert dolgozom, es ezzel energiat termelek az arany banyaknak. Mar csak az hianyozna ezt is a nyakamba varrja valaki. -
Giovan!
addikt
válasz Tigerclaw #12 üzenetére
Pont azért fejlesztenek Tajvanon, hogy minél fontosabb sarokköve legyen a világgazdaságnak a szigetország, és egy esetleges kínai invázió minél komolyabb nemzetközi visszhangot provokáljon ki. Pontosan tudja a tajvani vezetés, hogy kb. ez a legjobb esélyük a túlélésre.
Villámháborúról ebben az esetben amúgy sem lehet beszélni, hiszen át kell dobni egy kb. 150 kilométeres tengerszoroson egy egész hadsereget, amit olyan készülődésnek kell megelőznie, amit nem lehet titokban végrehajtani, de ezt írtam már másik topikban is.
Speak softly and carry a big stick, you will go far.
-
Turmoil
senior tag
Csak a víz ott is probléma. De pl. tűzből van rengeteg.
Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..
-
Gausz
aktív tag
válasz Alogonomus #18 üzenetére
Az ellátásbiztonság és logisztika szempontjából szét kellene szórni a termelést, nem koncentrálni.
#16 rátapintott a lényegre, nem gazdasági hátterű a döntés. -
Alogonomus
őstag
válasz Tigerclaw #12 üzenetére
Idővel mindenképpen a sarkukra kell majd állniuk a nyugati hatalmaknak. ENSZ nyilatkozatokkal nem lehet a problémákat megoldani, a gazdasági büntetőintézkedéseket csak a lakosság szenvedi meg, ráadásul a haderő alkalmazásának kínos halogatása csak gyengeségnek számít a hagyományosan az erő nyelvét értő keleti régiókban.
Hogy végül az ukrajnai konfliktusra válaszként létrehozott "békemisszió", a szíriai konfliktus lezárásának a szándéka, É-Korea/Irán (esetleg Erdogan) megnevelésének a szándéka, eldurvuló indiai-kínai határvillongás, valamelyik kínai konfliktus (ujgurok/Hong-Kong/Tajvan/elszabadított Covid) miatti összeugrás, vagy akár a külföldön végrehajtott gyakori orosz mérgezésekre adott válasz lesz a kiváltó ok, az majd kiderül a következő nagyjából 1-5 évben.
De persze akár egy most még nem is ismert konfliktus is lehet a szikra, ahogy történt szeptember 11 kapcsán. Szerencsére azt végül sikerült nem túlreagálni, és csak helyi konfliktusok szintjén maradtak meg következményei máig is az arab világban.
A lőporos hordó körül sok gyufa "ég", akármelyik berobbanthatja. -
Picco
addikt
csak en erzem ugy hogy arra keszulnek hogy a jovoben az osszes intel chipet ok fogjak legyartani?
ehhez kepest az intel 20bn beruhazasa megmosolyogtatonak hat**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo
-
exedoc
senior tag
Igen, elég durva. A még durvább, hogy itt az USA-Kína nagy csatározások közepette az nembaj, hogy egy tajvani gyártó több milliárdos gyárat húz fel Arizona államban? Vagy akkor most hogy is van ez? Csak bizonyos gyártókat szivatunk, a haverokat nem? Ja, ha az USA-ba épüli, odaviszi a lóvét, sokmilliárdot oda fektet be / adózik akkor nem baj, értem.
-
GeryFlash
veterán
Abu mi az oka hogy az arizoniai gyar csak 5nm-en fog gyartani mikozben mar most van nem-tomeggyartasos 3nm-uk es addigra 2 nm-uk is lesz tomeggyartasban? Ez kvazi az Intelt fogja kiszolgalni es nekik ,,falura parasztnak" alapon ez is jo lesz?
Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?
-
Pingüino
senior tag
Legalább befejeznék sokan a károgást, hogy "az AMD csak a TSMC miatt jobb", meg hogy "az intel gyártástechnológiája jobb, mint a TSMC". Akkor mindkettő egy csapásra cáfolódna. De am az sosem fog megtörténni, hogy minden ott gyártódna. Max. a legfontosabb termékek átmenetileg.
-
Picco
addikt
Valamibe a fanboyoknak is kapaszkodniuk kell...bar en ezzel a kifogassal meg nem talalkoztam.
Haat....hany eve is reszelgeti Intel a 10/7nm-ert?
szemely szerint en eleg szkeptikus vagyok hogy valaha is talpra allnak -ertsd kozel egy szintre fejlodnek TSMCvel- gyartastechnologia tekinteteben. Telik az ido, egnek a dollar csilliardok es semmi ertelmeset sem sikerult meg felmutatniuk...ami szinten nem lesz jo nekunk hosszu tavon.**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo
-
Gausz
aktív tag
válasz Alogonomus #23 üzenetére
Kvarcbányászat, nyers-szilícium-gyártás, wafer-gyártás, chip-gyártás ritkán (értsd sosem) van egy helyen.
Az elsõ láncszem a termelésben fix, a többi variálható. Logisztikai szempontból wafer-gyár mellé kellene építkezniük, akkor a jit elvileg működhetne. Wafert pedig nem csak a Távol-Keleten készítenek.
A just-in-time egy elv, gyakorlatilag nem működik. Legújabb példa Szuez. Dolgoztam már gyárban, ahol azért állt a sor, mert nem volt nyersanyag. A beszállító szerint egy héten háromszor lyukadt ki a kamion kereke... A jit maradjon meg a managereknek, ha termelni kell, akkor max 2km-rõl a raktárból bűvészkedjenek vele. -
Tigerclaw
nagyúr
Remeljuk nem derul ki, hogy mi tortenne, de en nem vagyok biztos abban, hogy nem ismetlodne meg a Krim-i forgatokonyv. Az USA szempontjabol sokkal logikusabb dontes bealdozni Taiwant, majd szankciokkal, embargoval kizarni teljesen Kinat a penzes orszagok kereskedelmebol. Talan nem is bannak ha Kina lerohanna Taiwant es azert provokaljak oket. Kozben a nagy feszultseg miatt egyre tobb fegyvert el tudnak adni Taiwannak.
Gondolom informalis talalkozokon mar megemlitettek a nagyobb, kinai gyartastol fuggo cegeik vezetojenek - ha azok meg nem jottek volna ra maguktol - hogy jobban teszik ha minel hamarabb keresnek gyartopartnert mas orszagban, Kinatol minel tavolabb.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz GeryFlash #26 üzenetére
Ha a legmodernebb gyartastechnologiat Taiwanon kivul is elerhetove teszik, nagyon kicsi lesz az eselye annak, hogy megvedik oket. Igy is minimalis, de ugy szinte nulla lenne.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Alogonomus
őstag
A nyers wafer elkészültéig nincs szükség egetrengető szaktudásra, ezért is gyárthatják sokfelé a világban, ahogy a kész chipek végső bekötése/csomagolása sem túl bonyolult. A köztük levő rész az, amit a TSMC végez, és ott fontos, hogy a gyártási fázisok között ne kelljen napokat-heteket szállítani a különböző gyáregységek között a félkész terméket.
Na látod pont a szuezi malőr mutatta meg, hogy nagyon is használják a jit alapú gyártást. Azért volt szalagcím, és nem egy mellékes hír. Naponta bő 1 milliárd dollárt veszített most a világgazdaság, de még így is bőven megéri a módszer. Most néhány gyártó talán megemeli a helyben levő raktárkészletét, de a jit csillaga nem áldozik le, mert ilyen eset nagyon ritkán fordul elő, és amikor viszont működik a jit, akkor óriási megtakarítást és rugalmasságot jelent. -
5150
aktív tag
Akkor már csupán cirka 2900milliárd usd marad, amitől kina szabadulna. Bár egyesek szerint már "csak" 1000misi
"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"
-
Giovan!
addikt
válasz Tigerclaw #30 üzenetére
Többek közt pont a state of the art technológiát alkalmazó tajvani chipgyártás miatt nem logikus lépés az USA részéről csak úgy odadobni a szigetet Kínának, szóval ez a "talán nem is bánnák" része a hozzászólásodnak eléggé sántít.
Arról nem is beszélve, hogy Tajvan katonai erővel történő meghódítását eléggé valószínűtlen, hogy véres harcok nélkül tudná kivitelezni a PLA, és még a konvencionális eszközökkel vívott háború megnyerése után sem feltétlenül érezhetnék magukat teljes biztonságban a megszálló csapatok, mert a lakosság döntő többsége valamilyen megmagyarázhatatlan okoknál fogva () nem akar vörösdiktatúrában élni, ezzel kapcsolatban már párszor kinyilvánította a véleményét (pl. legutóbb a tavalyi elnökválasztáson).
Szóval igen nagy a valószínűsége annak, hogy meglehetősen brutális lenne ez a háború, és az azt követő megszállás, egyáltalán nem olyan, mint a Krím elcsatolása (ahol gyakorlatilag nem találkozott érdemi ellenállással az orosz hadsereg), márpedig az erről szóló hírek pillanatok alatt elérnék a nyugati társadalmakat.
Részben ez is az oka, hogy Kína inkább diplomáciai eszközökkel próbálja elérni a sziget annektálását.Speak softly and carry a big stick, you will go far.
-
Gausz
aktív tag
válasz Alogonomus #32 üzenetére
Nem azt mondom, hogy a chipet több gyárban csinálják, tehát hogy mindenhol pár folyamatot haladjon, hanem azt, hogy a komplett termelési egységeket decentralizálni kellene. Az autómárkáknak is több országban vannak termelõ egységei, amikbõl a végén a járgányok négy keréken gurulnak ki.
-
Alogonomus
őstag
válasz Tigerclaw #30 üzenetére
Egy Tajvan elleni kínai nyílt támadás csak indokot adna arra, hogy ugyanúgy "békefenntartókat" küldjenek a "többiek" Tajvanra, ahogy az történt Ciprus, Dél-Korea, Kuba, vagy akár a volt Jugoszláv tagállamok esetén.
Most Kína diplomáciai téren passzívan fenyegetőzhet, hadászatilag is kóstolgathatja berepülésekkel Tajvant, sőt az invázió lehetőségét is lebegtetheti, de a támadás hatására elrendelt ENSZ "békefenntartó" misszió bázisai és a sziget körül járőröző rengeteg "külföldi" hadihajó masszívan lerontaná Kína esélyeit a sziget megszerzésére. Sőt Kína saját területéhez is teljesen indokoltan hajózhatnának közel (néhány 10 tengeri mérföld) az adott esetben sok száz kilométerre behallgatózni képes idegen hadihajók és felderítő repülőgépek. Egy sikertelen kínai támadás hatására ráadásul szinte biztosan sokat lendülne Tajvan nemzetközi pozíciója, és talán sok fejlett ország demonstratíve hivatalosan is elismerné Tajvant, akár a "valódi" Kínaként is. Szóval egy sikertelen támadással Kína sokkal többet veszíthet, mint amennyit nyerhet Tajvan bekebelezésével. -
Tigerclaw
nagyúr
válasz Alogonomus #36 üzenetére
A Jugoszlav haboruk eseten eleg keson tortent erdemi lepes az ENSZ reszerol, Ukrajnaban meg semmilyen. Az ENSZ keze valoszinuleg meg van / meg lenne kotve az Orosz es Kinai veto miatt. A NATO szinten kiesik, mert nem tagorszagrol van szo.
Ha az USA beavatkozna Taiwan oldalan az szinte garantalt 3. vilaghaboru. Belesodrodhatna Japan, es a ket Korea is, aztan a szovetsegesek. Egyebkent konnyen valoszinuleg at se menne a dolog az amerikai torvenyhozason, vagy akar az aktualis elnokon.
A legerosebb elrettento ero Kina es Oroszorszag ellen is jelenleg nem katonai, hanem a gazdasagi.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Alogonomus
őstag
válasz Tigerclaw #37 üzenetére
ENSZ BT vétó volt Szíria esetén is, aztán mégis történt beavatkozás. Maximum nem az ENSZ égisze alatt. A Koreai háborúba az ENSZ a szovjetek ellenkezése ellenére is becsatlakozott csapatokkal. Szóval a valóban komoly kérdésekben az ENSZ BT döntése sem döntő fontosságú.
Egyedül talán az segíthet Kínának az ügyben, ha addigra kiteljesedik az orosz-ukrán konfliktus, és ott már kényszerűen beavatkozott a "Nyugat" az ukránok oldalán. Abban az esetben a kínai-tajvani harcokhoz már nem maradna elég hadosztály, amit ott bevessenek. Na persze elképzelhető, hogy Moszkva is pont azt várja, hogy ha Peking indul meg előbb, akkor az európai hadszíntérre nem marad már érdemi ereje a "Nyugatnak"...A beavatkozás egyik esetben sem feltétlenül jelentene egy 3. világháborút, mert Oroszország főleg, de akár Kína is remélhetőleg visszavonulna inkább, mint hogy egy számára valószínűleg vesztesen végződő háborút vívjon. Azért sem Kína, de Oroszország meg főleg nem rendelkezik akkora erővel, mint a "Nyugat", amibe - Tajvan esetén mindenképpen - beletartozna legalább Japán és India is, mert sok elszámolni valójuk van Kínával. A "Nyugat" részéről az USA például egymaga simán mozgatja a hadseregének jelentős részét az egész Földön, míg Kína vagy Oroszország főleg csak a saját területének környezetében mozgolódik.
Kína és Oroszország mellé ráadásul komoly erőként maximum Irán, meg talán Pakisztán számítható oda. Észak- és Dél-Korea esetében is valószínűleg Dél-Korea lenne a nagyobb segítség a saját oldalának.
Szóval Kína vagy Oroszország maximum a Földet lakhatatlanná változtató atomháború esetén nem veszítene, de abban az esetben sem győzne, csak kiirtaná az értelmes életet a bolygónkon. -
Jakuu
őstag
Nem olyan regen volt egy amerikai felmeres, a vilag legcsodalatosabb cege jelzojeert.
A TSMC az elso tizben sem szerepelt, sot csak a 289. pedig szerintem siman ott van a top 10ben velemenyem szerint es olyan cegek elozik meg, akik nelkule a fasorban sem lennenek.[ Szerkesztve ]
-
Jakuu
őstag
válasz Alogonomus #36 üzenetére
Azert az ukranok lerohanasahoz kemenyen hozzajarult egy amerikai hadihajo megjelenese a fekete tenger partjainal, ezt nem art nem elfeledni.
[ Szerkesztve ]
-
Sdi
addikt
válasz Tigerclaw #41 üzenetére
Az a baj, hogy Ukrajna már régen a nato felé törkeszik. Ha megelégedne az EU-val, akkor nem volna ekkora feszültség. Senki sem szeretné, ha az "ellenség" a határaira települne. Ebben meg lehet érteni az Oroszokat. Amerika sem engedte a Kubába településüket, így most hiába csinálja a feszkót.
"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/
-
Tigerclaw
nagyúr
Hat igen, valahogy ott is felrement az oktatas, vagy az egesz generacio, mert penzt keresni akarnak, de lehetoleg nem komoly munkaval. Tobbezer megkerdezett ottani diak fele csak az alabbiakat utan erdeklodik, ha megkerdezik milyen allasban tudna magat elkepzelni: muveszet, kultura, szorakoztatoipar es sport. Mondhatni a gazdasag igenye abszolut nem talalkozik a diakok elkepzeleseivel.
Szoval hamarabb lesz a magyar, lengyel, roman mosogatobol mernok kint, foleg hogy egy reszuk talan eleve az is. Szoftverfejleszto is inkabb azokbol az Indiaiakbol lesz akik tenylegesen Indiaban elnek/eltek, nem abbol aki mar Angliaban szuletett, nott fel. De lehet hogy lassan Indiai szakacsot is importalniuk kell
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
sakal83
addikt
válasz Tigerclaw #37 üzenetére
Erdekes a hozzaallasod. Ahogy fogalmazod ha az usa kozbeavatkozna akkor garantalt a 3. vh. Nem kotekedesbol de kiolvashato hogy orosz kinai fan vagy... (tevedes jofa fenntartva ha nem ) Egyszerubb lenne ugy fogalmazni hogy amennyiben kina lehoran egy tole fuggetlen allamot mint agresszor akkor kitorhet kina miatt a 3. vh...
Talan tenyszerubb lenne...
Többieknél olvasom ezt a hozzaallast.
[ Szerkesztve ]
-
Tigerclaw
nagyúr
"Nem kotekedesbol de kiolvashato hogy orosz kinai fan vagy..."
Roviden fogalmazva pont az ellenkezoje. Hosszabban: csak az orszagok vezetoi nem tetszenek, nincs problemam a nemzetekkel. Egy-egy headshot meggyogyithatna mar oket, hogy ne kelljen tartania egy bolygonyi embernek attol, hogy ezek a megaloman diktatorok mikor adjak ki a parancsot.
Egyszeruen ha osszeadom, hogy hanyan allnanak az egyik oldalon es hanyan a masik oldalon, katonai eszkozoket es potencialis katonak tekinteteben, nem csak vilaghaborut jelentene, de a legnagyobbat is, es abszolut nem lefutott merkozesrol van szo. Mindig az agresszor kezeben van a meglepetes ereje es az se mindegy, hogy melyik katona milyen kikepzest kap, milyen felkeszultsegi allapotban tartjak.
Oroszorszag es Kina kis lepesekben probal terjeszkedni, foleg olyan orszagok karara, akik nem tartoznak se a NATO-hoz, se nem fontosak elegge a nyugatnak ahhoz hogy komolyabban beavatkozzanak.
Emellett tudjak, hogy a masik oldal mindent megtesz hogy elkerulje a direkt katonai konfliktus, igy varhatoan inkabb felreneznek, inkabb csak nyilatkozathaboru van, meg kizaras a G8-bol, meg gazdasagi szankciok. Szerintem Taiwan elfoglalasanal, sot talan egesz Ukrajna elfoglalasa eseten se lenne biztos, hogy direkt modon kozbeavatkozik a "nyugat".
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
kilua
senior tag
válasz Tigerclaw #30 üzenetére
"Az USA szempontjabol sokkal logikusabb dontes bealdozni Taiwant, majd szankciokkal, embargoval kizarni teljesen Kinat a penzes orszagok kereskedelmebol. Talan nem is bannak ha Kina lerohanna Taiwant"
Ezt a kínaiak is nagyon jól tudják, és nem fognak ekkora butaságot csinálni.
-
Gausz
aktív tag
válasz Tigerclaw #46 üzenetére
True story. Európa már megtanulta, hogy nem jó dolog a háború is kerüli a konfliktusokat. Az EU is amiatt jött létre, hogy gazdasági összetartó és békéltetõ szerepe legyen, nem fegyverrel kell megoldani a gondokat. Csak ez a többi nagyhatalom szemében gyengeség és a falig mennek, az EU meg rémülten néz az USA-ra, hogy tegyenek már valamit. Arra azért mernék fogadni, hogy nem lesz háború, pláne az atomkorban, csak egymás kóstolgatása, de azért Európa is igazán odaülhetne a befolyásosok asztalához, akik terelgetik a világ folyását, mert ilyen szájkaratéval nem lehet érdeket érvényesíteni.
-
-
válasz Tigerclaw #30 üzenetére
A Taiwan Relations Act és tsi. tekintetében olybá' tűnik, hogy szerintük nem olyan jó ötlet beáldozni. Mondhatja persze bárki, hogy úgyse kérné rajtuk számon senki, ha nem avatkoznak be, de gondolom nem heccből tartják fenn és vizsgálják felül ezt a törvényt 1979 óta。
毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz adlersson #50 üzenetére
Anyagilag, uzletileg oriasi problemat okozna, de foleg csak a milliardos tulajdonosok vagyona szenvedne meg. Az atlagember is megerezne, de alkalmazkodna. Nem akarna felevente, evente telefont venni. Visszaternenk fogyasztas teren egy 10-20 evvel ezelotti szintre. None kicsit a munkanelkuliseg, de meg mindig jobb lenne mint egy komoly haboru.
A problema az, hogy nem lehet csak kicsit beavatkozni, foleg ugy nem hogy az egyik fel Kina, a masik meg az USA. Ukrajnat se vedte meg senki, es valoszinuleg akkor sem vedik meg, ha tovabbi regiokat szakitanak el, annyira worst case scenario egy direkt haboru egy nagyhatalommal. Nem EU-s, nem NATO, igy nincs semmi kotelezettseg.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
válasz Tigerclaw #51 üzenetére
Ukrajnának milyen és hány, évente megújított kétoldalú katonai megállapodása van az USA-val? Tajvanon már a vietnami háború alatt is B-52-esek állomásoztak, a tajvani hadsereg meg azóta is milliárd dolláros tételben veszi az amerikai fegyvereket. Életszerűtlen, hogy egy ilyen módon felbuffolt, ráadásul Kína valagában lévő, geopolitikai kvázi szövetségest eldobna.
毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。
-
Alogonomus
őstag
válasz adlersson #52 üzenetére
Hát azért a Budapesti memorandumban kerek perec benne volt, hogy az aláíró országok megvédik Ukrajnát a területét csorbító támadásoktól. Hát ezt nem tartották be.
Egyébként az valóban elképzelhető, hogy az USA egy tajvani "disznó-öbölre" játszik, hogy azon a címen már jogosan behívhassa őket a tajvani kormányzat, és így egyszerre lenne biztosított Tajvan helyzete, plusz Kína "szemmel tartása". -
wattafaka
senior tag
Ennyi pénz nincs is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Nintendo switch Oled Mario Red új 12 hónap szavatosság!
- Precision 3560 27% 15.6" FHD IPS érintő i7-1165G7 T500 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Latitude 5540 15.6" FHD IPS i5-1345U 16GB 256GB NVMe SSD IR kam gar
- Apple watch series 9 45mm stainless steel 1 év Apple jótállás
- Latitude 5530 15.6" FHD IPS i5-1235U 16GB 256GB NVMe SSD ujjlolv IR kam gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest