Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz DrSoul #333 üzenetére

    Az a gond, h ha eccer majd eljutok oda, h élő dolgokat rjazolok, v valóst inkább úgy mondom, azt sem fogom tudni fekete fehérré változtatni :| a probléma nem is a színekkel volt leginkább hanem a textúrával. Gondolkoztam rajta, h hogy adjam vissza leginkább a a farmer szálkás érzetét, illetve a felső puhaságát, de nem sok sierrel jártam, de a remény hal meg utoljára. Ezt a képet sztem még újra csinálom párszor.
    Minden alkalmas sztem bárminek a megtanulására, csak vannak rögös meg rögtelebb útak :d, de eskü nem leszek lusta, ma fogok 1 konyharuhát és rajzolni fogom

    Egyelőre maradok a több ceruzát ahsználok verziónál :), az előző képen mind a 7et kipróbáltam, csak azért, h szokjam, meg érezzem a különbséget. Itt már csak a HB-t és a 4B-t alkalmaztam. Hb-t csak a magam szívatására, h ne véssek a cerkával, hanem csak finoman (illetve az a gripes :D), 4B-vel pedig mélyítettem az árnyékon ott ahol úgy éreztem kellett.

    4 tartást alkalmazok: úgy fogom a cerkát, mint íráskor (akkor a hegye felé fogom, a lefaragott rész kezdeténél majndem merőlegesen a papírra -igen írást is inkább vésem :D, erről kell leszoknom-), ezt az erősebb körvonalaknál. Majd ugyan ez, csak kicsit feljebb fogom meg, s kisebb szöget zárok be a lappal: ez a vázlat, közepesen erős vonalakhoz, majd szinte a ceruza legvégén, olyan szögben, h a kezem még ne dörzsölődjön a papírhoz: ezek a finom vonalakhoz, és ennek egy másik változata, amikor kifordítom a kézfejem, ez akkor jön jól, ha valami nem esik másként kézre, lapszélek, stb.
    Ha müxene a fényképezőgép, akkor lefényképezném, de elromlott :(

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

Új hozzászólás Aktív témák