Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz crocy #89 üzenetére

    Napi melo szempontjabol ezek [legtobbszor: tehat bekerulsz egy ceghez es a nagy kodbazis bal sarkaban editalgatsz] baromira nem relevansak. Ott 98%-ban vagy semmi gondolkodas nem kell ha uj dolgot kell belerakni, csak a rendszert amihez hozzanyulsz, kis valoszinuseggel esetleg a domain-t ismerni; vagy egy hibat kell megkeresni [ez egy fontos dolog lesz]. Ami nagyon keves tervezes jon, azzal nem a normal fejleszto fog dolgozni (bar lehet amugy jopontokat szerezni azzal hogy atlatod az idoigenyt es nem tul sokba kerulo javitasra javaslatot teszel, de ez is ritka, talan kiveve ha a guglihoz mesz).
    Felveteli szempontjabol jok ezek az absztrahalt feladatok, de szerintem max. medium-ig. Ami fontosabb lesz annal, hogy megoldjad, az az hogy a megfelelo adatszerkezetet hasznald, es meg tudd mondani az ido- es tarhelyigenyt. [Altalaban nagyordo, de kerdeztek mar tolem netto darabszamosat is, ahol nem volt mindegy az N vagy 2N kozotti kulonbseg sem.]
    Codewars-ot pont nem ismerem elegge, egyszer csinaltam rajta egy ideig amiket bedobott feladatokat, aztan 3kyu-nal elvesztettem az erdeklodesem. [De tegyuk hozza, hogy en mar 20+ eve diplomaztam es azota a szakmaban dolgozom, kimondottan hobbit keresek, olyan feladatot amin gondolkodni kell, es erdemes mert jo otlettel oldhato meg, nem verejtekkel. Epp akkor hagytam abba amikor a sudoku-bol a kovetkezo lepeskent a nem egyertelmu kitoltesure is kellett volna megoldast adni.]
    A leetcode meg tul friss nekem, de az tuti hogy itt amiket eddig lattam feladatokat azok egyszerubbek, mint a tobbin - mert itt surun van olyan, amit majdnem brute force-szal kell megoldani, az input merete is gyakran kicsi (egyetlen egy van ami TLE miatt nem lett meg nekem a napi feladatokbol, de csak szept. elso hetenek vegefele kapcsolodtam be. Itteni versenyt me'g nem csinaltam, ma is inkabb nem kezdtem bele mert kozben mar megy a codechef is. De a leetcode-ra meg ugy talaltam, hogy ott volt egy feladat aminek a megoldasaban benne volt az az algoritmus mint kulcsszo, amire epp kerestem, es az a feladat pont olyan volt hogy 4 vagy 5 kulon korben sikerult megcsinalnom, mert lemaradtak a spec.esetek lekezelesei vagy elcsuszott egy index. Raadasul megmondta, mi volt ami nem sikerult... [akarmelyik nem AC eredmenynel], ez igy konnyebb mint a normal versenyek/feladatok, ahol nem kapod meg hogy mi az amin nem stimmel a kod. Hogy ez gyakorlasnak jo vagy sem, azt dontsd el (szerintem szinttol fugg), de az biztos hogy utana menj tovabb olyanra, ahol mar nem kapod meg ezt az infot sem, mert a beugrod is valoszinu olyan lesz.
    Hackerrank mostanaban nem csinal versenyeket, de pl. melohelyem is ott ad feladatot felvetelizonek, mindenkepp erdemes a kornyezet hulyesegeit megismerni. Az teny, hogy ok aktivan dobaltak utanam (email, de direkt nem tiltottam le) egy-egy feladatot, hogy "fejlodjek" (=naluk gyujtsek pontot). Igy inkabb nekialltam uresjaratban (manapsag nincs annyira) mint a codewars hirlevelbol barminek. Naluk tudom, hogy ha egy feladatot megadnak, akkor ott a constraints-bol kijon hogy kb. csak a legjobb nagyordoju kod fog atmenni. De tanulni sose tanultam naluk, nem tudom milyen egy olyan feladatsoron vegigmenni, mennyire hasznos.
    Amugy szerintem a 3 kozul ketton van ilyen hogy interjura keszulos csomag... de az csak az irasbeli, utana szoban indokolnod is kell, mi legalabbis vissza szoktunk kerdezni az irasbelire is (ha nem lett maxos akkor plane, erdemes megjegyezni foleg ha TLE lett es kitalalni a szemelyesre hogy mi lehetett volna jobb), meg helyben is kap valamit, ahol latni hogy hogyan allna neki (ott kodolni nem kell csak algot, vagy strategiat mondani, idoigenyt esetleg, attol fugg mennyire halad).
    En amugy a codechef-et beemelnem a sorba, bar lehet hogy csak verseny szempontbol jo (ket liga van es 2 hetveget tartalmazo verseny), de a feladatokat is birom. Csak tanulni, na arra nem tudom mennyire jo.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák