Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Főbb adatok, specifikáció

    A Sony Xperia Z-t a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, jelenleg (2013.03.21) a Vodafone még nem forgalmazza, a többi nagy szolgáltatónál kapható.

    A Sony az idei zászlóshajóját egy négymagos egyenként 1,5 GHz-en működő 28nm csíkszélességű processzorral látta el. A kijelző 5" FullHD (1080x1920) megjelenítésű TFT, amely így 441 PPI-t jelent a pixelsűrűség tekintetében. A grafikus gyorsító Adreno 320-as. Mindezek mellett 2GB RAM-ot kapunk, 16 GB belső tárhellyel amiből a felhasználónak ~12 GB áll rendelkezésre, és bővíthető microSD kártyával 32 (a gyakorlatban valójában 64) GB-ig. A hátlapon találunk egy 13 megapixeles Exmor-R technológiájú kamerát, LED villanóval, valamint az előlapon egy 2 megapixeles kamerát, előbbi FullHD-ban képes videót rögzíteni.
    Az Xperia Z talán legkiemelkedőbb tulajdonsága, hogy IP57-es tanúsítvánnyal rendelkezik, melynek értelmében 1 méteres mélységben 30 percig képes a víznek ellenállni, valamint por nem tud a készülékbe jutni. Ezek érdekében minden nyílást (microUSB,microSD, SIM) kis ajtócska véd. (Itt jegyzem meg, hogy az ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész)
    A hátlapot Gorilla Glass2, míg az előlapot Dragontrail üvegborítás védi.
    A mobilhálózat tekintetében GSM/UMTS/LTE képes a telefon.
    Ami a szoftverezettséget illeti Android 4.1.2-vel debütált, a frissítésekről később.
    A készülékház Unibody, tehát megbonthatatlan.

    Részletes specifikáció

    A doboz tartalma

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató.
    A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítés

    Az Xperia Z Android 4.2.1 Jeally Beannel került piacra, amely Európában várhatóan március végén fog a 4.2.2-es verzióra frissülni, ami jelenleg a legújabb Android szoftver.
    A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert.
    A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer.
    A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.
    Linkek:
    PC Companion for Windows
    Sony Update Service for Windows
    Bridge for Mac

    Gyakran ismételt kérdések

    A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?

    Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk.

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?

    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
    A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival.
    Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    Gyárilag nincs Flahpalyer telepítve,a Google Playen sem elérhető már. Hogy szerezhetem be?
    Google a barátod, Flashplayer for Android néven kereshetsz rá.
    Hivatalosan megszűnt az Android Flash támogatása 4.1-től, ezért nem találod a készülékeden és ezért nem tölthető le hivatalosan. Fokozatosan átállnak HTML5-re.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
    Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?

    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy Air push detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?

    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
    Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?

    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt.
    A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?

    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?

    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
    Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
    Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?

    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?

    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet. Ha bármikor karcos lenne, és le kellene emiatt venni, akkor a Sony szerviz ezt díjmentesen elvégzi, és rak rá egy új Sony logoval ellátott fóliát. (Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?

    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!
    Utoljára frissítve: 2013. március 21.
    pepe091

    [ Szerkesztve ]

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

  • pepe091

    MODERÁTOR

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Flashelés, root, mókolások

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Flashelés

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak EZ a verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá.
    Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603)
    3. Minden-t bezársz különösen ügyelve arra hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    A flasheléshez ROM-okat itt találsz: XDA-Xperia Z Android Development

    Root

    A rootolásról Itt olvashatsz, ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.

    Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről ezekben a topikokban olvashatsz.

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Főbb adatok, specifikáció

    A Sony Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    A Sony az idei zászlóshajóját egy négymagos egyenként 1,5 GHz-en működő 28nm csíkszélességű processzorral látta el. A kijelző 5" FullHD (1080x1920) megjelenítésű TFT, amely így 441 PPI-t jelent a pixelsűrűség tekintetében. A grafikus gyorsító Adreno 320-as. Mindezek mellett 2GB RAM-ot kapunk, 16 GB belső tárhellyel amiből a felhasználónak ~12 GB áll rendelkezésre, és bővíthető microSD kártyával 32 (a gyakorlatban valójában 64) GB-ig. A hátlapon találunk egy 13 megapixeles Exmor-R technológiájú kamerát, LED villanóval, valamint az előlapon egy 2 megapixeles kamerát, előbbi FullHD-ban képes videót rögzíteni.
    Az Xperia Z talán legkiemelkedőbb tulajdonsága, hogy IP57-es tanúsítvánnyal rendelkezik, melynek értelmében 1 méteres mélységben 30 percig képes a víznek ellenállni, valamint por nem tud a készülékbe jutni. Ezek érdekében minden nyílást (microUSB,microSD, SIM) kis ajtócska véd. (Itt jegyzem meg, hogy az ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész)
    A hátlapot Gorilla Glass2, míg az előlapot Dragontrail üvegborítás védi.
    A mobilhálózat tekintetében GSM/UMTS/LTE képes a telefon.
    Ami a szoftverezettséget illeti Android 4.1.2-vel debütált, a frissítésekről később.
    A készülékház Unibody, tehát megbonthatatlan.

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    [ Szerkesztve ]

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Főbb adatok, specifikáció

    A Sony Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    A Sony az idei zászlóshajóját egy négymagos egyenként 1,5 GHz-en működő 28nm csíkszélességű processzorral látta el. A kijelző 5" FullHD (1080x1920) megjelenítésű TFT, amely így 441 PPI-t jelent a pixelsűrűség tekintetében. A grafikus gyorsító Adreno 320-as. Mindezek mellett 2GB RAM-ot kapunk, 16 GB belső tárhellyel amiből a felhasználónak ~12 GB áll rendelkezésre, és bővíthető microSD kártyával 32 (a gyakorlatban valójában 64) GB-ig. A hátlapon találunk egy 13 megapixeles Exmor-R technológiájú kamerát, LED villanóval, valamint az előlapon egy 2 megapixeles kamerát, előbbi FullHD-ban képes videót rögzíteni.
    Az Xperia Z talán legkiemelkedőbb tulajdonsága, hogy IP57-es tanúsítvánnyal rendelkezik, melynek értelmében 1 méteres mélységben 30 percig képes a víznek ellenállni, valamint por nem tud a készülékbe jutni. Ezek érdekében minden nyílást (microUSB,microSD, SIM) kis ajtócska véd. (Itt jegyzem meg, hogy az ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész)
    A hátlapot Gorilla Glass2, míg az előlapot Dragontrail üvegborítás védi.
    A mobilhálózat tekintetében GSM/UMTS/LTE képes a telefon.
    Ami a szoftverezettséget illeti Android 4.1.2-vel debütált, a frissítésekről később.
    A készülékház Unibody, tehát megbonthatatlan.

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A doboz tartalma

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató.
    A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítés

    Az Xperia Z Android 4.1.2 Jeally Beannel került piacra, amely Európában várhatóan április-május környékén fog a 4.2.2-es verzióra frissülni, ami jelenleg a legújabb Android szoftver.
    A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert.
    A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer.
    A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.

    Update 1:
    A Sony március 25-én kiadott egy frissítést amely build száma 10.1.A.1.434, ez a frissítés sajnos még a magyar régióba nem érkezett meg, de hamarosan elérhetővé válik. Ez apróbb hibajavításokat tartalmaz, meg nem erősített információk szerint a hirtelen halált is elhárítja, valamint a kijelző fehéregyensúly színmegjelenítésén javít. Egy ilyen angol régiós rom elérhető a Flashelés bekezdésben.

    Linkek:
    PC Companion for Windows
    Sony Update Service for Windows
    Bridge for Mac

    Gyakran ismételt kérdések

    A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?
    Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk.

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
    A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival.
    Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
    Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy Air push detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
    Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt.
    A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
    Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
    Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet. Ha bármikor karcos lenne, és le kellene emiatt venni, akkor a Sony szerviz ezt díjmentesen elvégzi, és rak rá egy új Sony logoval ellátott fóliát. (Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Flashelés, root, mókolások

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Flashelés

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak EZ a verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá.
    Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603)
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    A flasheléshez ROM-okat itt találsz:

    10.1.A.1.350 T-mobile-HU
    10.1.A.1.434_UK Unbranded

    Továbbiak:

    XDA-Xperia Z Android Development

    Root

    A rootolásról Itt olvashatsz, ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.

    Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről ezekben a topikokban olvashatsz.

    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!
    pepe091

    Utolsó módosítás: április 21.

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Főbb adatok, specifikáció

    A Sony Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    A Sony az idei zászlóshajóját egy négymagos, egyenként 1,5 GHz-en működő 28nm csíkszélességű processzorral látta el. A kijelző 5" FullHD (1080x1920) megjelenítésű TFT, amely így 441 PPI-t jelent a pixelsűrűség tekintetében. A grafikus gyorsító Adreno 320-as. Mindezek mellett 2GB RAM-ot kapunk, 16 GB belső tárhellyel amiből a felhasználónak ~12 GB áll rendelkezésre, és bővíthető microSD kártyával 32 (a gyakorlatban valójában 64) GB-ig. A hátlapon találunk egy 13 megapixeles Exmor-R technológiájú kamerát, LED villanóval, valamint az előlapon egy 2 megapixeles kamerát, előbbi FullHD-ban képes videót rögzíteni.
    Az Xperia Z talán legkiemelkedőbb tulajdonsága, hogy IP57-es tanúsítvánnyal rendelkezik, melynek értelmében 1 méteres mélységben 30 percig képes a víznek ellenállni, valamint por nem tud a készülékbe jutni. Ezek érdekében minden nyílást (microUSB,microSD, SIM) kis ajtócska véd. (Itt jegyzem meg, hogy az ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész)
    A hátlapot Gorilla Glass2, míg az előlapot Dragontrail üvegborítás védi.
    A mobilhálózat tekintetében GSM/UMTS/LTE képes a telefon.
    Ami a szoftverezettséget illeti Android 4.1.2-vel debütált, a frissítésekről később.
    A készülékház Unibody, tehát megbonthatatlan.

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A doboz tartalma

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató.
    A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítés

    Az Xperia Z Android 4.1.2 Jelly Beannel került piacra, amely Európában várhatóan április-május környékén fog a 4.2.2-es verzióra frissülni, ami jelenleg a legújabb Android szoftver.
    A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert.
    A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer.
    A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.

    Update 1:
    A Sony március 25-én kiadott egy frissítést amely build száma 10.1.A.1.434, ez a frissítés itthon csak független készülékekre érhető el, reméljük hamarosan a szolgáltatók is jóváhagyják. Ez a frissítés apróbb hibajavításokat tartalmaz, meg nem erősített információk szerint a hirtelen halált is elhárítja, valamint a kijelző fehéregyensúly színmegjelenítésén javít. Egy ilyen angol régiós rom elérhető a Flashelés bekezdésben.

    Linkek:
    PC Companion for Windows
    Sony Update Service for Windows
    Bridge for Mac

    Gyakran ismételt kérdések

    A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?
    Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk.

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
    A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival.
    Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
    Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy Air push detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
    Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt.
    A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
    Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
    Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet. Ha bármikor karcos lenne, és le kellene emiatt venni, akkor a Sony szerviz ezt díjmentesen elvégzi, és rak rá egy új Sony logoval ellátott fóliát. (Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Flashelés, root, mókolások

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Flashelés

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak EZ a verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá.
    Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603)
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    A flasheléshez ROM-okat itt találsz:

    10.1.A.1.350 T-mobile-HU
    10.1.A.1.434_UK Unbranded

    Továbbiak:

    XDA-Xperia Z Android Development

    Root

    A rootolásról Itt olvashatsz, ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.

    Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről ezekben a topikokban olvashatsz.

    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!
    pepe091

    Utolsó módosítás: május 14.

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Főbb adatok, specifikáció

    A Sony Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    A Sony az idei zászlóshajóját egy négymagos, egyenként 1,5 GHz-en működő 28nm csíkszélességű processzorral látta el. A kijelző 5" FullHD (1080x1920) megjelenítésű TFT, amely így 441 PPI-t jelent a pixelsűrűség tekintetében. A grafikus gyorsító Adreno 320-as. Mindezek mellett 2GB RAM-ot kapunk, 16 GB belső tárhellyel amiből a felhasználónak ~12 GB áll rendelkezésre, és bővíthető microSD kártyával 32 (a gyakorlatban valójában 64) GB-ig. A hátlapon találunk egy 13 megapixeles Exmor-R technológiájú kamerát, LED villanóval, valamint az előlapon egy 2 megapixeles kamerát, előbbi FullHD-ban képes videót rögzíteni.
    Az Xperia Z talán legkiemelkedőbb tulajdonsága, hogy IP57-es tanúsítvánnyal rendelkezik, melynek értelmében 1 méteres mélységben 30 percig képes a víznek ellenállni, valamint por nem tud a készülékbe jutni. Ezek érdekében minden nyílást (microUSB,microSD, SIM) kis ajtócska véd. (Itt jegyzem meg, hogy az ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész)
    A hátlapot Gorilla Glass2, míg az előlapot Dragontrail üvegborítás védi.
    A mobilhálózat tekintetében GSM/UMTS/LTE képes a telefon.
    Ami a szoftverezettséget illeti Android 4.1.2-vel debütált, a frissítésekről később.
    A készülékház Unibody, tehát megbonthatatlan.

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A doboz tartalma

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató.
    A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítés

    Az Xperia Z Android 4.1.2 Jelly Beannel került piacra, amely Európában várhatóan április-május környékén fog a 4.2.2-es verzióra frissülni, ami jelenleg a legújabb Android szoftver.
    A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert.
    A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer.
    A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.

    Update 1:
    A Sony március 25-én kiadott egy frissítést amely build száma 10.1.A.1.434, ez a frissítés itthon csak független készülékekre érhető el, reméljük hamarosan a szolgáltatók is jóváhagyják. Ez a frissítés apróbb hibajavításokat tartalmaz, meg nem erősített információk szerint a hirtelen halált is elhárítja, valamint a kijelző fehéregyensúly színmegjelenítésén javít. Egy ilyen angol régiós rom elérhető a Flashelés bekezdésben.

    Update 2:

    A Sony május 15-én kiadott egy újabb frissítést, 10.1.1.A.253 buildszámmal. Ezt rögtön elérhetővé vált mind független, mind T-mobile függő készülékekre.
    Ez a frissítés már nagyobb horderejű változásokat hozott magával: Az értesítési és a navigációs sáv háttérszíne feketére változott (sötét szürkéről), ezzel sokkal jobb megjelenést biztosítva. Elérhető a Beállítások/Megjelenés menüpont alatt a Fehéregyensúly, amely segítségével tetszés szerint beállíthatjuk a képernyő optimális színmegjelenítését. Immáron Stamina mód alatt is működik az értesítésre használt LED,ha be van kapcsolva a Beállítások/Megjelenítés menüpontban a "Lüktető világítás értesítéskor", valamint itt ki is tudjuk kapcsolni, ha nem szeretnénk látni az értesítéseket. Az egész rendszer gördülékenysége és teljesítménye jobb lett. Javult a kamera minősége, valamint a kamera indítási sebessége. Új NFC firmware érkezett. A gyári Xperia launcher gördülékenysége javult. Jobb lett az akkuhasználat. A Sony mini alkalmazásainak ikonjai módosultak. Az Albumban címkéket adhatunk a fényképekhez. Megszűntek a WIFI dobálási problémák (akinél voltak). A világóra widget is frissítésre került.
    Ha valaki bármi oknál fogva, még nem tudta volna frissíteni, és szüksége lenne a Flashtool-hoz szükséges ftf fájlra, akkor megtalálja a rom-ot a Flashelés bekezdésben.

    Linkek:
    PC Companion for Windows
    Sony Update Service for Windows
    Bridge for Mac

    Gyakran ismételt kérdések

    A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?
    Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk.

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
    A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival.
    Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
    Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy Air push detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
    Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt.
    A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
    Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
    Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet. Ha bármikor karcos lenne, és le kellene emiatt venni, akkor a Sony szerviz ezt díjmentesen elvégzi, és rak rá egy új Sony logoval ellátott fóliát. (Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Flashelés, root, mókolások

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Flashelés

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak EZ a verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá.
    Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603)
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    A flasheléshez ROM-okat itt találsz:

    10.1.A.1.350 T-mobile-HU
    10.1.A.1.434_UK Unbranded
    Xperia Z_10.1.1.A.1.253_C6603

    Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:

    Darvinya fórumtárs leírásából megtudhatod.

    Továbbiak:

    XDA-Xperia Z Android Development

    Root

    A rootolásról Itt olvashatsz, ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.

    Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről ezekben a topikokban olvashatsz.

    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!
    pepe091

    Utolsó módosítás: május 16.

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Főbb adatok, specifikáció

    A Sony Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    A Sony az idei zászlóshajóját egy négymagos, egyenként 1,5 GHz-en működő 28nm csíkszélességű processzorral látta el. A kijelző 5" FullHD (1080x1920) megjelenítésű TFT, amely így 441 PPI-t jelent a pixelsűrűség tekintetében. A grafikus gyorsító Adreno 320-as. Mindezek mellett 2GB RAM-ot kapunk, 16 GB belső tárhellyel amiből a felhasználónak ~12 GB áll rendelkezésre, és bővíthető microSD kártyával 32 (a gyakorlatban valójában 64) GB-ig. A hátlapon találunk egy 13 megapixeles Exmor-R technológiájú kamerát, LED villanóval, valamint az előlapon egy 2 megapixeles kamerát, előbbi FullHD-ban képes videót rögzíteni.
    Az Xperia Z talán legkiemelkedőbb tulajdonsága, hogy IP57-es tanúsítvánnyal rendelkezik, melynek értelmében 1 méteres mélységben 30 percig képes a víznek ellenállni, valamint por nem tud a készülékbe jutni. Ezek érdekében minden nyílást (microUSB,microSD, SIM) kis ajtócska véd. (Itt jegyzem meg, hogy az ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész)
    A hátlapot Gorilla Glass2, míg az előlapot Dragontrail üvegborítás védi.
    A mobilhálózat tekintetében GSM/UMTS/LTE képes a telefon.
    Ami a szoftverezettséget illeti Android 4.1.2-vel debütált, a frissítésekről később.
    A készülékház Unibody, tehát megbonthatatlan.

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A doboz tartalma

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató.
    A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítés

    Az Xperia Z Android 4.1.2 Jelly Beannel került piacra, amely Európában várhatóan április-május környékén fog a 4.2.2-es verzióra frissülni, ami jelenleg a legújabb Android szoftver.
    A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert.
    A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer.
    A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.

    Update 1:
    A Sony március 25-én kiadott egy frissítést amely build száma 10.1.A.1.434, ez a frissítés itthon csak független készülékekre érhető el, reméljük hamarosan a szolgáltatók is jóváhagyják. Ez a frissítés apróbb hibajavításokat tartalmaz, meg nem erősített információk szerint a hirtelen halált is elhárítja, valamint a kijelző fehéregyensúly színmegjelenítésén javít. Egy ilyen angol régiós rom elérhető a Flashelés bekezdésben.

    Update 2:

    A Sony május 15-én kiadott egy újabb frissítést, 10.1.1.A.253 buildszámmal, az Android verziószáma továbbra is 4.1.2 maradt. Ez rögtön elérhetővé vált mind független, mind T-mobile függő készülékekre.
    Ez a frissítés már nagyobb horderejű változásokat hozott magával: Az értesítési és a navigációs sáv háttérszíne feketére változott (sötét szürkéről), ezzel sokkal jobb megjelenést biztosítva. Elérhető a Beállítások/Megjelenés menüpont alatt a Fehéregyensúly, amely segítségével tetszés szerint beállíthatjuk a képernyő optimális színmegjelenítését. Immáron Stamina mód alatt is működik az értesítésre használt LED, ha be van kapcsolva a Beállítások/Megjelenítés menüpontban a "Lüktető világítás értesítéskor", valamint itt ki is tudjuk kapcsolni, ha nem szeretnénk látni az értesítéseket. Az egész rendszer gördülékenysége és teljesítménye jobb lett. Javult a kamera minősége, valamint a kamera indítási sebessége. Új NFC firmware érkezett. A gyári Xperia launcher gördülékenysége javult. Jobb lett az akkuhasználat. A Sony mini alkalmazásainak ikonjai módosultak. Az Albumban címkéket adhatunk a fényképekhez. Megszűntek a WIFI dobálási problémák (akinél voltak). A világóra widget is frissítésre került.
    Tapasztalatok alapján a frissítés óta kevésbé melegszik a telefon.
    Ha valaki bármi oknál fogva, még nem tudta volna frissíteni, és szüksége lenne a Flashtool-hoz szükséges ftf fájlra, akkor megtalálja a rom-ot a Flashelés bekezdésben.

    Linkek:
    PC Companion for Windows
    Sony Update Service for Windows
    Bridge for Mac

    Gyakran ismételt kérdések

    A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?
    Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk.

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
    A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival.
    Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
    Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy Air push detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
    Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt.
    A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
    Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
    Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet. Ha bármikor karcos lenne, és le kellene emiatt venni, akkor a Sony szerviz ezt díjmentesen elvégzi, és rak rá egy új Sony logoval ellátott fóliát. (Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Flashelés, root, mókolások

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Flashelés

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak EZ a verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá.
    Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603)
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    A flasheléshez ROM-okat itt találsz:

    10.1.A.1.350 T-mobile-HU Magyar T-Mobile függő ROM.
    10.1.A.1.434_UK Unbranded Független, angol régiós ROM.
    Xperia Z_10.1.1.A.1.253_C6603 Független,, Global ROM.
    C6603_10.1.1.a.1.253_ceu.ftf Független, Közép-európai ROM.

    Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:

    Darvinya fórumtárs leírásából megtudhatod.

    Továbbiak:

    XDA-Xperia Z Android Development

    Root

    A rootolásról Itt olvashatsz, ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.

    Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről ezekben a topikokban olvashatsz.

    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!
    pepe091

    Utolsó módosítás: május 25.

    [ Szerkesztve ]

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Főbb adatok, specifikáció

    A Sony Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    A Sony az idei zászlóshajóját egy négymagos, egyenként 1,5 GHz-en működő 28nm csíkszélességű processzorral látta el. A kijelző 5" FullHD (1080x1920) megjelenítésű TFT, amely így 441 PPI-t jelent a pixelsűrűség tekintetében. A grafikus gyorsító Adreno 320-as. Mindezek mellett 2GB RAM-ot kapunk, 16 GB belső tárhellyel amiből a felhasználónak ~12 GB áll rendelkezésre, és bővíthető microSD kártyával 32 (a gyakorlatban valójában 64) GB-ig. A hátlapon találunk egy 13 megapixeles Exmor-R technológiájú kamerát, LED villanóval, valamint az előlapon egy 2 megapixeles kamerát, előbbi FullHD-ban képes videót rögzíteni.
    Az Xperia Z talán legkiemelkedőbb tulajdonsága, hogy IP57-es tanúsítvánnyal rendelkezik, melynek értelmében 1 méteres mélységben 30 percig képes a víznek ellenállni, valamint por nem tud a készülékbe jutni. Ezek érdekében minden nyílást (microUSB,microSD, SIM) kis ajtócska véd. (Itt jegyzem meg, hogy az ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész)
    A hátlapot Gorilla Glass2, míg az előlapot Dragontrail üvegborítás védi.
    A mobilhálózat tekintetében GSM/UMTS/LTE képes a telefon.
    Ami a szoftverezettséget illeti Android 4.1.2-vel debütált, a frissítésekről később.
    A készülékház Unibody, tehát megbonthatatlan.

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A doboz tartalma

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató.
    A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítés

    Az Xperia Z Android 4.1.2 Jelly Beannel került piacra, amely Európában várhatóan április-május környékén fog a 4.2.2-es verzióra frissülni, ami jelenleg a legújabb Android szoftver.
    A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert.
    A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer.
    A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.

    Update 1:
    A Sony március 25-én kiadott egy frissítést amely build száma 10.1.A.1.434, ez a frissítés itthon csak független készülékekre érhető el, reméljük hamarosan a szolgáltatók is jóváhagyják. Ez a frissítés apróbb hibajavításokat tartalmaz, meg nem erősített információk szerint a hirtelen halált is elhárítja, valamint a kijelző fehéregyensúly színmegjelenítésén javít. Egy ilyen angol régiós rom elérhető a Flashelés bekezdésben.

    Update 2:
    A Sony május 15-én kiadott egy újabb frissítést, 10.1.1.A.253 buildszámmal, az Android verziószáma továbbra is 4.1.2 maradt. Ez rögtön elérhetővé vált mind független, mind T-mobile függő készülékekre.
    Ez a frissítés már nagyobb horderejű változásokat hozott magával: Az értesítési és a navigációs sáv háttérszíne feketére változott (sötét szürkéről), ezzel sokkal jobb megjelenést biztosítva. Elérhető a Beállítások/Megjelenés menüpont alatt a Fehéregyensúly, amely segítségével tetszés szerint beállíthatjuk a képernyő optimális színmegjelenítését. Immáron Stamina mód alatt is működik az értesítésre használt LED, ha be van kapcsolva a Beállítások/Megjelenítés menüpontban a "Lüktető világítás értesítéskor", valamint itt ki is tudjuk kapcsolni, ha nem szeretnénk látni az értesítéseket. Az egész rendszer gördülékenysége és teljesítménye jobb lett. Javult a kamera minősége, valamint a kamera indítási sebessége. Új NFC firmware érkezett. A gyári Xperia launcher gördülékenysége javult. Jobb lett az akkuhasználat. A Sony mini alkalmazásainak ikonjai módosultak. Az Albumban címkéket adhatunk a fényképekhez. Megszűntek a WIFI dobálási problémák (akinél voltak). A világóra widget is frissítésre került.
    Tapasztalatok alapján a frissítés óta kevésbé melegszik a telefon.
    Ha valaki bármi oknál fogva, még nem tudta volna frissíteni, és szüksége lenne a Flashtool-hoz szükséges ftf fájlra, akkor megtalálja a rom-ot a Flashelés bekezdésben.

    Linkek:
    PC Companion for Windows
    Sony Update Service for Windows
    Bridge for Mac

    Gyakran ismételt kérdések

    A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?
    Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk.

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
    A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival.
    Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
    Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy Air push detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
    Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt.
    A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
    Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
    Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet. Ha bármikor karcos lenne, és le kellene emiatt venni, akkor a Sony szerviz ezt díjmentesen elvégzi, és rak rá egy új Sony logoval ellátott fóliát. (Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Flashelés, root, mókolások

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Flashelés

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak EZ a verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá.
    Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603) és a Flashmode Drivers-t.
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    Ha még ez sem lett volna elég, akkor itt egy képekkel tűzdelt tutorial is: Tutorial
    Ha Windows 8-at használsz, szintén nézd meg az említett Tutorialt, mert a drivereket máshogyan kell telepíteni!!

    A flasheléshez ROM-okat itt találsz:

    10.1.A.1.350 T-mobile-HU Magyar T-Mobile függő ROM.
    10.1.A.1.434_UK Unbranded Független, angol régiós ROM.
    Xperia Z_10.1.1.A.1.253_C6603 Független,, Global ROM.
    C6603_10.1.1.a.1.253_ceu.ftf Független, Közép-európai ROM.

    Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:

    Darvinya fórumtárs leírásából megtudhatod.

    Továbbiak:

    XDA-Xperia Z Android Development

    Root

    A rootolásról Itt olvashatsz, ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.

    Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről ezekben a topikokban olvashatsz.

    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!
    pepe091

    Utolsó módosítás: június 19.

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Főbb adatok, specifikáció

    A Sony Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    A Sony az idei zászlóshajóját egy négymagos, egyenként 1,5 GHz-en működő 28nm csíkszélességű processzorral látta el. A kijelző 5" FullHD (1080x1920) megjelenítésű TFT, amely így 441 PPI-t jelent a pixelsűrűség tekintetében. A grafikus gyorsító Adreno 320-as. Mindezek mellett 2GB RAM-ot kapunk, 16 GB belső tárhellyel amiből a felhasználónak ~12 GB áll rendelkezésre, és bővíthető microSD kártyával 32 (a gyakorlatban valójában 64) GB-ig. A hátlapon találunk egy 13 megapixeles Exmor-R technológiájú kamerát, LED villanóval, valamint az előlapon egy 2 megapixeles kamerát, előbbi FullHD-ban képes videót rögzíteni.
    Az Xperia Z talán legkiemelkedőbb tulajdonsága, hogy IP57-es tanúsítvánnyal rendelkezik, melynek értelmében 1 méteres mélységben 30 percig képes a víznek ellenállni, valamint por nem tud a készülékbe jutni. Ezek érdekében minden nyílást (microUSB,microSD, SIM) kis ajtócska véd. (Itt jegyzem meg, hogy az ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész)
    A hátlapot Gorilla Glass2, míg az előlapot Dragontrail üvegborítás védi.
    A mobilhálózat tekintetében GSM/UMTS/LTE képes a telefon.
    Ami a szoftverezettséget illeti Android 4.1.2-vel debütált, a frissítésekről később.
    A készülékház Unibody, tehát megbonthatatlan.

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A doboz tartalma

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató.
    A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítés

    Az Xperia Z Android 4.1.2 Jelly Beannel került piacra, amely Európában várhatóan április-május környékén fog a 4.2.2-es verzióra frissülni, ami jelenleg a legújabb Android szoftver.
    A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert.
    A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer.
    A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.

    Update 1:
    A Sony március 25-én kiadott egy frissítést amely build száma 10.1.A.1.434, ez a frissítés itthon csak független készülékekre érhető el, reméljük hamarosan a szolgáltatók is jóváhagyják. Ez a frissítés apróbb hibajavításokat tartalmaz, meg nem erősített információk szerint a hirtelen halált is elhárítja, valamint a kijelző fehéregyensúly színmegjelenítésén javít. Egy ilyen angol régiós rom elérhető a Flashelés bekezdésben.

    Update 2:
    A Sony május 15-én kiadott egy újabb frissítést, 10.1.1.A.253 buildszámmal, az Android verziószáma továbbra is 4.1.2 maradt. Ez rögtön elérhetővé vált mind független, mind T-mobile függő készülékekre.
    Ez a frissítés már nagyobb horderejű változásokat hozott magával: Az értesítési és a navigációs sáv háttérszíne feketére változott (sötét szürkéről), ezzel sokkal jobb megjelenést biztosítva. Elérhető a Beállítások/Megjelenés menüpont alatt a Fehéregyensúly, amely segítségével tetszés szerint beállíthatjuk a képernyő optimális színmegjelenítését. Immáron Stamina mód alatt is működik az értesítésre használt LED, ha be van kapcsolva a Beállítások/Megjelenítés menüpontban a "Lüktető világítás értesítéskor", valamint itt ki is tudjuk kapcsolni, ha nem szeretnénk látni az értesítéseket. Az egész rendszer gördülékenysége és teljesítménye jobb lett. Javult a kamera minősége, valamint a kamera indítási sebessége. Új NFC firmware érkezett. A gyári Xperia launcher gördülékenysége javult. Jobb lett az akkuhasználat. A Sony mini alkalmazásainak ikonjai módosultak. Az Albumban címkéket adhatunk a fényképekhez. Megszűntek a WIFI dobálási problémák (akinél voltak). A világóra widget is frissítésre került.
    Tapasztalatok alapján a frissítés óta kevésbé melegszik a telefon.
    Ha valaki bármi oknál fogva, még nem tudta volna frissíteni, és szüksége lenne a Flashtool-hoz szükséges ftf fájlra, akkor megtalálja a rom-ot a Flashelés bekezdésben.

    Update 3:

    A június 6-án kiadott 10.1.1.A.1.307 buildszámú frissítés a mi régiónkba nem érkezett meg, csak néhány más régóba volt elérhető (Belgium, Hong Kong és Spanyolország). Ez csak néhány apróbb módposítást eszközölt: Gyorsabb kamera indítás; jobb képek készítése gyenge fényviszonyok mellett; jobban működő HDR; Jobb wifi vétel; Teljesítmény beli javítások.

    Update 4:

    4.2.2

    Június 24-én debütált az Android 4.2.2-es frissítés 10.3.A.0.423.-as build számmal.
    Természetesen elérhetővé váltak a 4.2-vel érkező Android újítások, amelyek közül a leglényegesebbek: A lezárt képernyő immáron több oldalas, és a főképernyőkhöz hasonlóan ide is ki tudunk helyezni bármilyen widgetet. Megjelent az "Álmodozás" /DayDream/ amellyel megadhatjuk, hogy mit csináljon a telefon dokkolt állapotban, ileltve töltés alatt. Itt különböző effekteket, képeket rakhatunk ki a kijelzőre. A Gmail alakmazásban már nagyíthatóak a szövegek. A Google Now-ban újabb kártyák vannak. Vakok és gyengénlátók számára nagítóval és szövegfelolvasóval bővült a rendszer.
    A Sony is hozott sok újítást a főverzióváltással: Ha a gyári launchert használjuk, akkor a kezdőképernyőkön, valamint a lezárt képernyőn az értesítési és navigációs sávok háttere áttetszővé válik. A telefon most már hivatalosan is támogatja a 64 GB-os microSDXC kártyákat. Módosult a multitasking felülete. A minialkalmazások már több programmal si bővíthetőek, többek között a Gmail-lel és a Naptárral. Az értesítési sávban lévő funkciógombok már bővíthetőek (maximum 10 kapcsoló leeht egyszerre kint), változtatható a sorrendjük is.

    Fontos: Mivel főverzió váltásról van szó, rendkívül ajánlott tiszta telepítést végezni! Így ajánlott a SUS használata, minden adat törlésével. A frissítés után célszerű a telefonban törölni a belső tárhelyet is!

    Jelenleg (június 25.) itthon még csak a T-mobile adta ki a frissítést, a független készülékekre sem érkezett meg, így aki szeretné telepteni, a lejebb található FTF fájlok között elérhető egy T-mobile függő, még 4.2.1-es ROM, ami már frissíthető 4.2.2-re.

    Linkek:
    PC Companion for Windows
    Sony Update Service for Windows
    Bridge for Mac

    Gyakran ismételt kérdések

    A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?
    Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk.

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
    A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival.
    Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
    Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy Air push detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
    Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt.
    A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.
    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
    Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
    Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet. Ha bármikor karcos lenne, és le kellene emiatt venni, akkor a Sony szerviz ezt díjmentesen elvégzi, és rak rá egy új Sony logoval ellátott fóliát. (Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Flashelés, root, mókolások

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Flashelés

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak EZ a verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá.
    Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603) és a Flashmode Drivers-t.
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    Ha még ez sem lett volna elég, akkor itt egy képekkel tűzdelt tutorial is: Tutorial
    Ha Windows 8-at használsz, szintén nézd meg az említett Tutorialt, mert a drivereket máshogyan kell telepíteni!!

    A flasheléshez ROM-okat itt találsz:

    10.1.A.1.350 T-mobile-HU Magyar T-Mobile függő ROM.
    10.1.A.1.434_UK Unbranded Független, angol régiós ROM.
    Xperia Z_10.1.1.A.1.253_C6603 Független,, Global ROM.
    C6603_10.1.1.a.1.253_ceu.ftf Független, Közép-európai ROM.

    Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:

    Darvinya fórumtárs leírásából megtudhatod.

    Továbbiak:

    XDA-Xperia Z Android Development

    Root

    A rootolásról Itt olvashatsz, ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.

    A 4.2.2-es új FW-re is megérkezett egy az eddigieknél még egyszerűbb rootolási módszer: Itt olvashatsz róla.

    Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről ezekben a topikokban olvashatsz.

    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!
    pepe091

    Utolsó módosítás: június 25.

    [ Szerkesztve ]

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Főbb adatok, specifikáció

    A Sony Xperia Z a 2013-as CES (Consumer Electronics Association) kiállításon került bejelentésre 2013 január elején. Három színben kapható: fekete, fehér és sötét lila. Itthon február vége óta megvásárolható a készülék, most már mindhárom nagy szolgáltatónál is.

    A Sony az idei zászlóshajóját egy négymagos, egyenként 1,5 GHz-en működő 28nm csíkszélességű processzorral látta el. A kijelző 5" FullHD (1080x1920) megjelenítésű TFT, amely így 441 PPI-t jelent a pixelsűrűség tekintetében. A grafikus gyorsító Adreno 320-as. Mindezek mellett 2GB RAM-ot kapunk, 16 GB belső tárhellyel amiből a felhasználónak ~12 GB áll rendelkezésre, és bővíthető microSD kártyával 32 (a gyakorlatban valójában 64) GB-ig. A hátlapon találunk egy 13 megapixeles Exmor-R technológiájú kamerát, LED villanóval, valamint az előlapon egy 2 megapixeles kamerát, előbbi FullHD-ban képes videót rögzíteni.
    Az Xperia Z talán legkiemelkedőbb tulajdonsága, hogy IP57-es tanúsítvánnyal rendelkezik, melynek értelmében 1 méteres mélységben 30 percig képes a víznek ellenállni, valamint por nem tud a készülékbe jutni. Ezek érdekében minden nyílást (microUSB,microSD, SIM) kis ajtócska véd. (Itt jegyzem meg, hogy az ajtók alatt található egy kis fehér indikátor, amely ha elszíneződik, akkor a garancia elvész)
    A hátlapot Gorilla Glass2, míg az előlapot Dragontrail üvegborítás védi.
    A mobilhálózat tekintetében GSM/UMTS/LTE képes a telefon.
    Ami a szoftverezettséget illeti Android 4.1.2-vel debütált, a frissítésekről később.
    A készülékház Unibody, tehát megbonthatatlan.

    Részletes specifikáció

    Minden részletre kitérő, bővebb teszt

    STAMINA mód teszt

    A doboz tartalma

    A dobozban megtalálható egy EP 880-as típusú töltőfej, egy adatkábel, valamint egy MH-EX300AP típusú "agybadugós" fülhallgató.
    A mi régiónkban a cikkben említett DK26 típusú dokkoló valamint memóriakártya nem jár a készülékhez.

    Szoftver frissítés

    Az Xperia Z Android 4.1.2 Jelly Beannel került piacra, amely Európában várhatóan április-május környékén fog a 4.2.2-es verzióra frissülni, ami jelenleg a legújabb Android szoftver.
    A frissítés szolgáltatótól, és régiótól függően csúszhat. A szolgáltatók az esetek nagy százalékában később adják ki a frissített szoftvert.
    A szoftverfrissítést célszerű a SonyUpdateService-el (SUS) végezni, melynek előnye, hogy teljesen tiszta telepítést végez, magyarán letöröl minden addigi adatot a telefonról, így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok. Itt fontos megjegyezni, hogy az ilyen frissítések előtt célszerű lementeni a személyes dolgainkat. A frissítés elvégezhető PC Companion (PCC) programmal is, mely szintén a Sony tulajdona, viszont ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, telepített alkalmazások megmaradnak. Viszont néha emiatt bug-os maradhat a rendszer.
    A PCC frissítésen kívül, szinkronizációra és biztonsági mentésre is használható.

    Update 1:
    A Sony március 25-én kiadott egy frissítést amely build száma 10.1.A.1.434, ez a frissítés itthon csak független készülékekre érhető el, reméljük hamarosan a szolgáltatók is jóváhagyják. Ez a frissítés apróbb hibajavításokat tartalmaz, meg nem erősített információk szerint a hirtelen halált is elhárítja, valamint a kijelző fehéregyensúly színmegjelenítésén javít. Egy ilyen angol régiós rom elérhető a Flashelés bekezdésben.

    Update 2:
    A Sony május 15-én kiadott egy újabb frissítést, 10.1.1.A.253 buildszámmal, az Android verziószáma továbbra is 4.1.2 maradt. Ez rögtön elérhetővé vált mind független, mind T-mobile függő készülékekre.
    Ez a frissítés már nagyobb horderejű változásokat hozott magával: Az értesítési és a navigációs sáv háttérszíne feketére változott (sötét szürkéről), ezzel sokkal jobb megjelenést biztosítva. Elérhető a Beállítások/Megjelenés menüpont alatt a Fehéregyensúly, amely segítségével tetszés szerint beállíthatjuk a képernyő optimális színmegjelenítését. Immáron Stamina mód alatt is működik az értesítésre használt LED, ha be van kapcsolva a Beállítások/Megjelenítés menüpontban a "Lüktető világítás értesítéskor", valamint itt ki is tudjuk kapcsolni, ha nem szeretnénk látni az értesítéseket. Az egész rendszer gördülékenysége és teljesítménye jobb lett. Javult a kamera minősége, valamint a kamera indítási sebessége. Új NFC firmware érkezett. A gyári Xperia launcher gördülékenysége javult. Jobb lett az akkuhasználat. A Sony mini alkalmazásainak ikonjai módosultak. Az Albumban címkéket adhatunk a fényképekhez. Megszűntek a WIFI dobálási problémák (akinél voltak). A világóra widget is frissítésre került.
    Tapasztalatok alapján a frissítés óta kevésbé melegszik a telefon.
    Ha valaki bármi oknál fogva, még nem tudta volna frissíteni, és szüksége lenne a Flashtool-hoz szükséges ftf fájlra, akkor megtalálja a rom-ot a Flashelés bekezdésben.

    Update 3:

    A június 6-án kiadott 10.1.1.A.1.307 buildszámú frissítés a mi régiónkba nem érkezett meg, csak néhány más régóba volt elérhető (Belgium, Hong Kong és Spanyolország). Ez csak néhány apróbb módposítást eszközölt: Gyorsabb kamera indítás; jobb képek készítése gyenge fényviszonyok mellett; jobban működő HDR; Jobb wifi vétel; Teljesítmény beli javítások.

    Update 4:

    4.2.2

    Június 24-én debütált az Android 4.2.2-es frissítés 10.3.A.0.423.-as build számmal.
    Természetesen elérhetővé váltak a 4.2-vel érkező Android újítások, amelyek közül a leglényegesebbek: A lezárt képernyő immáron több oldalas, és a főképernyőkhöz hasonlóan ide is ki tudunk helyezni bármilyen widgetet. Megjelent az "Álmodozás" /DayDream/ amellyel megadhatjuk, hogy mit csináljon a telefon dokkolt állapotban, ileltve töltés alatt. Itt különböző effekteket, képeket rakhatunk ki a kijelzőre. A Gmail alkalmazásban már nagyíthatóak a szövegek. A Google Now-ban újabb kártyák vannak. Vakok és gyengénlátók számára nagítóval és szövegfelolvasóval bővült a rendszer.
    A Sony is hozott sok újítást a főverzióváltással: Ha a gyári launchert használjuk, akkor a kezdőképernyőkön, valamint a lezárt képernyőn az értesítési és navigációs sávok háttere áttetszővé válik. A telefon most már hivatalosan is támogatja a 64 GB-os microSDXC kártyákat. Módosult a multitasking felülete. A minialkalmazások már több programmal si bővíthetőek, többek között a Gmail-lel és a Naptárral. Az értesítési sávban lévő funkciógombok már bővíthetőek (maximum 10 kapcsoló leeht egyszerre kint), változtatható a sorrendjük is.

    Fontos: Mivel főverzió váltásról van szó, rendkívül ajánlott tiszta telepítést végezni! Így ajánlott a SUS használata, minden adat törlésével. A frissítés után célszerű a telefonban törölni a belső tárhelyet is!

    Jelenleg (június 25.) itthon még csak a T-mobile adta ki a frissítést, a független készülékekre sem érkezett meg, így aki szeretné telepteni, a lejebb található FTF fájlok között elérhető egy T-mobile függő, még 4.2.1-es ROM, ami már frissíthető 4.2.2-re. Update: Felkerült a 4.2.2-es T-mobile függő ROM is a letölthető ROM-ok közé!

    Linkek:
    PC Companion for Windows
    Sony Update Service for Windows
    Bridge for Mac

    Gyakran ismételt kérdések

    A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?
    Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra lépve letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, így sok RAM-ot spórolhatunk.

    Nem tetszik vagy akad a gyári felület (launcher). Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a Nova launcher , Apex, Launcher, Launcher PRO, stb.. Ezeknek nagyon nagy előnye, hogy a kinézet így szinte 100%-ban testreszabható.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
    A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van, hanem a Google fiókod beállításaival.
    Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    A telefonon nem tudok FLASH-t lejátszani, hogyan orvosolhatom a problémát?
    Hivatalosan megszűnt az Android támogatása 4.1-es rendszerektől. Az Adobe hivatalos oldaláról le lehet tölteni az Androidhoz való flash player alkalmazást, amely segítségével Boat Browserrel megtekinthetőek a flash videók Xperia Z-vel is.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
    Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

    Mindig reklámok jelennek meg az értesítési sávban. Mit tehetek?
    Ha éppen látod a hirdetést, akkor hosszan rányomsz, ezután az alkalmazásinformációkra lépve, vagy törlöd a programot, vagy egyszerűen kikapcsolod a program értesítéseit. Ha jelenleg nincs kint ilyen reklám, viszont néha megjelenik, akkor egy Air push detector programot érdemes feltelepíteni.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
    Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energiával továbbá úgy tudsz spórolni, hogy a beállításokban az energiagazdálkodás menüpontban bekapcsolod a Stamina üzemmódot, ezzel ha a kijelző nincs bekapcsolva 15 percig, akkor kikapcsol minden háttérben futó szinkronizálást egészen addig, amíg a kijelző újra be nem lesz kapcsolva.

    Mik azok a SmartTag-ek és mire használhatóak?
    A SmartTag egy kis korong amely NFC chippel van ellátva. Ezeket fel lehet programozni a legkülönfélébb dolgokra, például ha hozzáérintjük, akkor kapcsolja le a wifit, a mobiladatforgalmat engedélyezze, azonnali hívást lehet vele indítani, stb. Bővebb információ itt.
    A Tag-ek használatához ajánlott program a gyárin kívül például: NFC Task Launcher

    Használható az Xperia Z-vel USB OTG?
    Igen. Pendrive, egér, billentyűzet, stb csatlakoztatására szükséged lesz egy USB-OTG kábelre, amely már 1000 Ft alatt beszerezhető a boltokban. Ha TV-re szeretnéd kötni HDMI kábellel ahhoz MHL kábel szükséges.
    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    Ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
    Ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában ahol szerviz van, vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
    Ha Sony Centerben, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervizben adhatod le készüléked.

    Ha nem tetszik egy frissítés, vagy nem szeretnék várni a szolgáltató frissítésére mit tehetek?
    Bár nem hivatalos program, de ezek a problémák orvosolhatóak a flashtool programmal. A telefonra bármikor felrakható ezzel a módszerrel gyári szoftver garanciavesztés nélkül.

    A Sony logo tényleg a fólián van?
    Igen, ám ez a fólia rendkívül masszív és rendkívül precízen van felrakva, eltávolítani is csak elég nehezen lehet. Ha bármikor karcos lenne, és le kellene emiatt venni, akkor a Sony szerviz ezt díjmentesen elvégzi, és rak rá egy új Sony logoval ellátott fóliát. (Megjegyzésként, a hátlapon is ugyanilyen keménységű fólia van, az ottani Xperia felirat viszont a telefonon van.)

    A készülék hátoldalán van egy matrica, ez micsoda?
    Az a matrica, csupán az NFC helyét jelöli, semmi funkciója nincs, nyugodtan eltávolíthatod.

    Lefagyott a készülék, nem reagál, mit tehetek?
    A bekapcsoló gomb és a hangerő + gomb egyszerre történő nyomva tartásával 1 rezzenés után újraindul a telefon. Ugyanezen kombináció 3 rezzenés után a telefon kikapcsolását eredményezi.

    Flashelés, root, mókolások

    Először is leszögezném, hogy ha bármilyen kár keletkezik a rendszerben illetve a telefonban, azért senki nem vonható felelősségre, mindenki a saját szakállára foglalkozzon ilyesmivel!

    Flashelés

    Ha más régiós vagy módosított ROM-ot szeretnél feltenni, ami megvan FTF fájlban, akkor a Flashtool nevű programot kell használnod, vigyázat(!!) nem flash tool, mert a két program nem ugyanaz!

    Az Xperia Z-hez jelenleg csak EZ a verzió felel meg, a régebbiek nem jók hozzá.
    Mielőtt nekikezdesz, olvasd végig figyelmesen a lépéseket!

    A lépések:
    1. Feltelepíted a flashtool-t.
    2. A C:-n létrehozott Flashtool mappában találsz egy drivers nevű mappát, és az abban található drivert is feltelepíted, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z-t (C6603) és a Flashmode Drivers-t.
    3. Mindent bezársz különösen ügyelve arra hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.
    4. Elindítod a flashtool megfelelő változatát, ha 64bit-es az op.rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.
    5. A villám ikonra kattintasz, majd betallózod a flashelni kívánt ROM-ot.
    6. Bepipálod mindhárom wipe mezőt (Figyelem! Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.
    7. Ezután az OK gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.
    8. Mikor kiírja, hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztasd a telefont, akkor a hangerő LE gomb nyomvatartásával csatlakoztasd USB-n keresztül a telefont. Ezután el fog indulni a flashelés.
    9. A flashelés néhány perc alatt lefut, majd kiírja, hogy most már lecsatlakoztathatod a telefont, és indítsd el. (Az első bekapcsolás hosszabb időt vesz igénybe!)
    10. Ha a rendszer elindult, akkor minden sikerült.

    Ha még ez sem lett volna elég, akkor itt egy képekkel tűzdelt tutorial is: Tutorial
    Ha Windows 8-at használsz, szintén nézd meg az említett Tutorialt, mert a drivereket máshogyan kell telepíteni!!

    A flasheléshez ROM-okat itt találsz:

    10.1.A.1.350 T-mobile-HU Magyar T-Mobile függő ROM. (4.1.2)
    10.1.A.1.434_UK Unbranded Független, angol régiós ROM.(4.1.2)
    Xperia Z_10.1.1.A.1.253_C6603 Független, Global ROM. (4.1.2)
    C6603_10.1.1.a.1.253_ceu.ftf Független, Közép-európai ROM.(4.1.2)
    C6603_T-Mobile-HU-10.3.A.0.423_Sony.ftf Magyar T-mobile függő ROM.(4.2.2)

    Hogyan készíts FTF fájlt, ha PCC-vel vagy SUS-al frissítettél:

    Darvinya fórumtárs leírásából megtudhatod.

    Továbbiak:

    XDA-Xperia Z Android Development

    Root

    A rootolásról Itt olvashatsz, ahol pontról pontra leírják annak menetét, valamint videón is megmutatják a lépéseket.

    A 4.2.2-es új FW-re is megérkezett egy az eddigieknél még egyszerűbb rootolási módszer: Itt olvashatsz róla.

    Ezeken felül rengeteg mókolási lehetőség van, mindezekről ezekben a topikokban olvashatsz.

    Ha bármi problémád, vagy kérdésed esetleg tapasztalatod van nyugodtan oszd meg a velünk!
    pepe091

    Utolsó módosítás: június 25.

    [ Szerkesztve ]

  • pepe091

    MODERÁTOR

    A Google 2013. november 1-jén piacra dobta legújabb referenciakészülékét, a Nexus 5 okostelefont, amely 5"-os Full HD kijelzővel, négymagos processzorral és bőséges, 2 GB méretű operatív memóriával és LTE támogatással kényezteti el felhasználóját. Az új készülék a legfrissebb Androidot futtatja, rajta már az Android 4.4 KitKat található.
    A kártyafüggetlen, 16GB-os készüléket a Google Play áruházban 349 dollárért kínálják.

    • 5" képátójú IPS LCD
    • 1920×1080 pixeles felbontás
    • karcálló Gorilla Glass 3 üveg
    • 2,3 GHz-es Qualcomm Snapdragon 800 processzor
    • Adreno 330 GPU
    • 2 GB RAM
    • 16 GB beépített tárhely
    • 8 Mpixeles hátlapi kamera, optikai stabilizátorral
    • f/2,5 fényerejű objektív
    • HDR mód, panoráma készítés, arcfelismerés, sorozat felvétel
    • 1,3 Mpixeles előlapi kamera
    • 2300 mAh kapacitású akkumulátor
    • 17 óra beszélgetési és 12,5 nap készenléti idő

    Előforduló hibák?
    A bekapcsoló gomb lötyög(het), illetve egyesek szerint a hangszóró elég halk telefonálás közben. Ezeket a 2013 novemberben és azután gyártott készülékeknél már javították. (Ezt a dobozon tudod ellenőrizni: S/N:311, ahol az első számjegy jelöli a gyártási évet, a második pedig a hónapot.)

    Hol érdemes megvásárolni a telefont?
    Itthon egyelőre sehol ha hivatalos gyári garanciát szeretnénk, de várhatóan Februártól a Telenor árusítani fogja. Külföldön a Ditech Austria és a MediaMarkt –ban érdemes vásárolni mert olcsóbb is mint itthon lesz valószínűleg és 2 év garit is vállalnak rá. További boltokról itt egy igen részletes táblázat.

    Van-e garancia a külföldön megvett telefonokra?
    A Google Playen vásárolt telefonok garanciális ügyintézését a Google intézi, abban az országban, ahol vásárolták a telefont. Viszont a külföldi Media Markt-ban vásárolt készülékeket itthon is bármelyik MM üzletben lehet garanciáztatni.

    Miért hallok zörgő hangot, ha megkocogtatom a telefont a kamera körül, vagy ha kicsit erősebben teszem le az asztalra?
    Ne aggódj, ez normális. A kamerában lévő autofókusz mechanikája egy mozgó alkatrész, így néha lehet hallani, ha ott kocogtatja valaki.

    Milyen SIM kártya való a telefonba ?
    Micro-SIM – Amennyiben még régi normál SIM kártyád van akkor menj be a szolgáltatódhoz és kérd, hogy cseréljék ki. Esetleg te magad is méretre vághatod ennek a mintának a segítségével.

    Mekkora a tényleges tárhely a 16GB-os illetve a 32GB-os verzióban ?
    16GB = 12,54GB
    32GB = 26,76GB

    A telefonban működik az USB OTG mód?
    Két megoldás van rá, az egyik ez.
    A másik pedig, hogy rootolás után felrakod a Stickmount programot. Arra viszont figyeljen mindenki, hogy ezután nem fog menni az OTA frissítés mert a program system fájlokat módosít.

    Hogy teljesít a telefon fényképezője?
    4.4 alatt gondok lehetnek a fókuszálással és a képminőséggel. Ám ezt a Google a 4.4.2 –ben már kijavította, azóta a nyugodtan mondhatjuk, hogy a kamera hozza a csúcskészülékek szintjét.

    Miért nem látom a fejlesztői menüt a beállításokban?
    A fejlesztői menü megjelenéséhez menj a következő oldalra: Beállítások -> A telefonról
    ott a legutolsó információ a Build-szám, arra nyomj rá egymásután ötször, meg fog jelenni egy kis felirat, hogy a fejlesztői lehetőségek be lettek kapcsolva és ez után már megjelenik a Fejlesztői lehetőségek menüpont a Beállítások kezdőoldalán, a Kisegítő lehetőségek alatt.

    Hogyan nyithatom ki a bootloadert? Hogyan rootoljam a telefon? Honnan szedjek le Custom Recoveryt?
    Van többféle toolkit is amit ingyenesen lelehet tölteni talán ezzel a legegyszerűbb ezeket megcsinálni, én a Wugfresh Nexus Root Toolkit–et fogom használni.

    Miután letöltöttük és megadtuk milyen készülékünk van nyomjunk rá a full driver installation… gombra, ez felrak nekünk mindent ami szükséges a további műveletekhez.
    Mindenek előtt az USB hibakeresést kapcsoljuk be a telefonon.
    Unlock - Ez kinyitja a bootloadert de vigyázat mert minden adatot töröl is.
    Root – Gondolom ezt nem kell magyarázni, hogy rootolja a készüléket + ha akarjuk akkor custom recovery –t is felteszi egy mozdulattal. (alapból TWRP –t)

    Ezek után meg is vagyunk mindennel, de nézzük mi van itt még nekünk.
    OEM Lock – Ezzel tudjuk visszazárni a bootloaderünket.
    Flash Stock+unroot – Gyári rom visszarakása és root eltávolítása.
    Backup/Restore – Készíthetünk full mentést a jelenlegi rendszerünkről amit később vissza is állíthatunk.

    Van egy másik megoldás is amit inkább hardcore felhasználóknak ajánlanék.
    1. USB driver telepítése
    2. Adb & Fastboot programot letöltitek innen majd kicsomagoljátok
    3. Telefont fastboot módba teszitek, amit bekapcsoló+hangerő le gombbal tudtok.
    Ezután az előbb kicsomagolt mappában nyomtok egy jobb klikket a shift nyomva tartása mellett, ezután parancsablak nyitása itt. Kapunk egy parancssort ahol a következő parancsokat kell kiadnunk:
    fastboot devices
    fastboot oem unlock

    Ezzel kész is vagyunk a bootloaderünk nyitva.
    4. A fastboot mappába bemásoljátok ezek közül valamelyik recovery –t és kiadjátok a következő parancsot:
    fastboot flash recovery recovery_neve.img
    5.Rootoláshoz ezt töltsd le és rakd be a fastboot mappába. Telefon újraindítod majd belépsz a recovery –be ahol az install zip -> install zip from sideload –ra nyomsz, ha ez meg van akkor a következő parancsot add ki.
    adb sideload fájlneve.zip
    Ezzel átkerül a telefonra a zip tartalma és fel is teszi neked.

    Kiegészítés: Amennyiben visszaakarod zárni a bootloadert a következő parancsot kell kiadni:
    fastboot oem lock

    Honnan lehet letölteni a hivatalos romot?
    https://developers.google.com/android/nexus/images

    Hogyan tudom visszarakni a gyári romot?
    1. Tedd a telefont fastboot módba amit a bekapcsoló+hangerő le gombbal tudsz.
    2. Fentebb linkelt USB drivert és adb,fastboot programot leszeded.
    3. Neked megfelelő gyári image –t szintén leszeded és kicsomagolod a fastboot mappába. Ugyanitt nyomsz egy jobb klikket a shift nyomva tartása mellett és nyitsz egy parancssort, amiben a következő parancsokat írod be:
    fastboot devices
    flash-all.bat

    El is kezdi felrakni a gyári romot ami eltart pár percig. Figyelem ez minden adatot töröl a telefonról, tehát előtte mentsd le amire szükséged van.

    Milyen ROM-ot ajánlotok?
    DroidKang, Paranoid Android bár ez még erősen béta,

    Milyen kernel ajánlott a telefonhoz?
    Franco kernel már elég jó és folyamatosan frissül.

    Hogyan tudok flash tartalmat megjeleníteni 4.4 alatt ?
    Play áruhzából leszeded a Dolphin , Dolphin Jetpack programokat majd felrakod ezt a módosított flash playert. Dolphin böngészőben bekapcsolod a flasht. (Settings>Web Content>Flash Player)

    Xposed framework és a GravityBox
    Az Xposed framework nem más mint egy keretrendszer ami alatt tudunk futtatni bizonyos programokat akár gyári kernel alatt is.

    Rögtön az elején jelezném, hogy root jog kell hozzá.
    1. A beállítások > biztonság > ismeretlen források menüpont alatt engedélyezd, hogy minden forrásból tudj programot telepíteni.
    2. Innen töltsd le és telepítsd a framework-öt.
    3. Indítás után nyomj a keretrendszer > telepítés/frissítésre, ezután indítsd újra a telefont.
    4. Nyisd meg újra az programot és menj a letöltések menüpontba ott pedig keresd meg a Gravitybox modult. Miután meg van telepítsd fel és a modulok között pipáld be – ezzel aktiválod.
    5. Ezek után az app drawer-ben megjelenik a Gravitybox.
    A részletes beállíásokról Youtube-on találsz egy videót.

    Hakydakillah tapasztalatai a készülékhez kapható tokokról:
    Volt egy no name tokom, melyet a mobilhoz kaptam, de semmit se ért, meg se említeném.

    Spigen Neo Hybrid kép
    Spigeneket nem kell bemutatni, nagyon jó tokok, és több variáció is készült belőlük N5-re. Ezekből az egyik a Neo Hybrid. A tőlük megszokott minőségi gumis tokról van szó, mely körül húzódik egy műanyag díszsáv, melyből 3 szín került forgalomba: arany, ezüst, fekete.
    Itt se tudtam eldönteni melyik színben vegyem, fotón nagyon jól nézett ki az arany, és az ezüst, a fekete meg unalmas semminek tűnt. Végül rendeltem mindhárom színből. Örülök, hogy végül feketét is rendeltem, mert azok a festett színek számomra a valóságban irtó giccses, rondák voltak. Fekete minősült a legszebbnek, azt tartottam meg, és használom. A tok fogása nagyon jó, kicsit széles, de a gumi nagyon jó tapintású, érezni, hogy minőségi, nem olyan ragacsos semmi. Hátránya, hogy az oldalsáv pontossága miatt úgy kell a telefonra ráfeszíteni, és szintén nagyon kényelmetlen levenni róla. Ráadásul az előlapi fóliát is nagy szeretettel kezdi meg ilyenkor. Nekem egy fóliát már kivégzett, viszont az XtremeGuard egyenlőre még bírja. A tok nem fed le semmi fontos részt, a gombok tökéletesen működnek.
    Mivel méreteket nagyon hibásan szokták feltüntetni, főleg amazonon tapasztaltam, mindegyik tokról írok majd egy sima vonalzós mérést.
    Neo Hybrid méretei : 14,1 x 7,4 x 1,2 cm

    Spigen Slim Armor kép
    Szinte ugyanaz, mint a Neo, annyi különbséggel, hogy ez valamivel vastagabb, erősebb, hátulján 3színben választható műanyag lapocska erősíti a tokot. Fehérben rendeltem, elég jól mutat benne a készülék, csak méretei miatt számomra ez már tényleg nem fért bele abba a bizonyos limitbe, magyar nevén tenyerembe :-) Az előnye, hogy nagyon kényelmesen le lehet a telefonról venni, nem úgy mint a Neo-t.
    Méretei: 14,2 x 7,4 x 1,4cm

    Spigen Ultra Fit / Thin kép
    Egy sokkal vékonyabb, kompaktabb tokról van szó. Olyanoknak ideális, akik minimális védelmet szeretnének a lehető legkevesebb méretnövekedés mellett. Ennek anyaga már más, igaz kemény műanyag, viszont amíg belül csillogós műanyagról van szó, addig kívülről érezhetően egy puhább gumis érzést adó réteget vontak a tokra. Fehérben és feketében rendeltem, és érezni az anyaghasználat különbségét, mivel egy az egyben N5 koppintás – vagyis a fekete gumis tapadós, a fehér csúszós műanyag hatást kelt.
    Tényleg alig növel valamit a készülék méretén, de mégis egy esetleges leejtés során életet menthet, ráadásul fólia is jár hozzá. Viszont van egy elég durva hátránya is, amelyet a Ringke résznél ki is fejtek. Elöljáróban annyit, hogy csak olyanoknak ajánlom, akik nem szeretik gyakran leszedegetni a tokokat.
    Ultra fit méretei: 13,8 x 6,9 x 1,1

    Ringke Slim kép
    Nagyon hasonlít a Spigen Ultra fithez, de mivel sokat olvastam erről, valamint a Nilkin ezen típusáról, és azok éles sarkaival okozott karcolásokról, így inkább nem is használtam őket. Eleve a már említett Spigenhez hasonlít, bár anyagban szerintem érezhetően egy picivel gyengébb minőség. Talán a 3tok között igazán egyetlen egy szembetűnő különbség van, amit a kameránál lát az ember. Ebből a szempontból számomra a Spigen megoldása sokkal szimpatikusabb. Visszatérve a karcolásokhoz, Ringke-n nagyon érezni, hogy mindegyik sarka nagyon éles, ezzel szemben a Spigennek gömbölyítettek a sarkai. A sérülés készüléktől is függ, ugye a fekete Nexus a rizikósabb, mivel oldalain nagyon puha ez a gumi bevonat, könnyen megnyúzza az ember. Viszont ez a kemény műanyag tokok átka, főleg olyan tulajoknál, akik sokszor veszik le a tokot. Spigen mellett sokan kiállnak, de ennek tudatában bármilyen óvatosan is próbáltam levenni - az amúgy telefonra irtózatosan feszülő tokot, még így is pár alkalom után már látom, hogy a sarkak meg lettek szépen karcolva – főleg a felső kettő.
    Szóval az ilyen Slim keménytokok fantasztikusak karcsúság terén, viszont tényleg úgy ajánlott használni őket, hogy belepattintja az ember, mert ilyenkor nem sérülnek a sarkak, majd csak eltört állapotukban válik meg tőlük az ember. :-D Vagy még érvényes a másik kijelentés, amit az emberektől szoktam hallani – azért veszek a Slim tokot, hogy megvédje a készülékemet egy esetleges leejtéstől, a tény, hogy megkarcolom vele kicsit hidegen hagy. Inkább ez, minthogy új készüléket kelljen vennem.
    Ringke méretei: 13,8 x 6,9 x 1 cm

    Google oficial bumper kép
    Bizony ő is megfordult végül nálam. Teljes gumis tok, melyre nagyon vágytam, de méretei miatt hamar kiábrándultam belőle. Még a Spigeneken is túltesz méretileg, pedig ez csak sima gumi, semmi extra. A gumi fajtából se mondanám Spigen szintűnek, inkább olyan koszgyűjtő túlárazott valami.
    Méretei: 14,2 x 7,4 x 1 cm
    Amúgy a legjobban egy saját találmány, a Neo Haky Hybrid vált be :-) kép1, kép2
    A recept nagyon egyszerű oldalsáv kidobva, és ennyi is az egész. Egy hátránya van, mellyel szemben egy sor előny áll.
    Hátránya így:
    - a design így már nem az igazi
    Előnye:
    - viszont számomra még így is jópofa
    - eredetileg a tok oldalsó peremei alul-felül pár milivel kiállnak, hogy ebbe pattanjon bele a díszsáv. Ez nélkül azt értem el, hogy fogáskor az ujjaim szépen a peremek közé csusszannak, ezáltal remek fogást biztosít a tok
    - pont ezeknek a kiálló széleknek hála játszáskor / filmezéskor nem tapad rá tenyerem a hangszóróra, így nem romlik a hang minősége
    - ennek a fogásnak köszönhetően sokkal vékonyabbnak érződik a tok – Ultra Fit érzés
    - zsebben a gombok tökéletesen le vannak védve, esélytelen a power gomb nyomogatása
    - szerintem a műanyag váz nélkül leejtéskor sokkal hatékonyabb a tok. A gumi felveszi az ütést, vázzal együtt viszont a kicsit kiálló műanyag jobban átadja a telefonnak az ütés erejét.
    - nem szedi le a fóliát
    - a felhelyezésének / leszedésének könnyűségét már meg se merem említeni. Semmi szenvedés, tökéletesen lejön így.

    Írta:
    G4bi89, pepe091, TOZ, Hakydakillah

    [ Szerkesztve ]

  • pepe091

    MODERÁTOR

    A Google 2013. november 1-jén piacra dobta legújabb referenciakészülékét, a Nexus 5 okostelefont, amely 5"-os Full HD kijelzővel, négymagos processzorral és bőséges, 2 GB méretű operatív memóriával és LTE támogatással kényezteti el felhasználóját. Az új készülék a legfrissebb Androidot futtatja, rajta már az Android 4.4 KitKat található.
    A kártyafüggetlen, 16GB-os készüléket a Google Play áruházban 349 dollárért kínálják.

    • 5" képátójú IPS LCD
    • 1920×1080 pixeles felbontás
    • karcálló Gorilla Glass 3 üveg
    • 2,3 GHz-es Qualcomm Snapdragon 800 processzor
    • Adreno 330 GPU
    • 2 GB RAM
    • 16 GB beépített tárhely
    • 8 Mpixeles hátlapi kamera, optikai stabilizátorral
    • f/2,5 fényerejű objektív
    • HDR mód, panoráma készítés, arcfelismerés, sorozat felvétel
    • 1,3 Mpixeles előlapi kamera
    • 2300 mAh kapacitású akkumulátor
    • 17 óra beszélgetési és 12,5 nap készenléti idő

    • Telefon
    • Töltőfej
    • Adatkábel
    • SIM tű
    • Leírások

    Figyelem! A Nexus 5-ből kétféle verzió létezik: D820 és D821 típus. A D820 típus Észak-Amerikába szánt verzió, amellyel az itthoni LTE hálózat nem kompatibilis, tehát ezen a hálózat típuson nem lesz használható a készülék!

    North America (D820):
    GSM: 850/900/1800/1900 MHz
    CDMA: Band Class: 0/1/10
    WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8/19
    LTE: Bands: 1/2/4/5/17/19/25/26/41

    Rest of World (D821):
    GSM: 850/900/1800/1900 MHz
    WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8
    LTE: Bands: 1/3/5/7/8/20

    Előforduló hibák?
    A bekapcsoló gomb lötyög(het), illetve egyesek szerint a hangszóró elég halk telefonálás közben. Ezeket a 2013 novemberben és azután gyártott készülékeknél már javították. (Ezt a dobozon tudod ellenőrizni: S/N:311, ahol az első számjegy jelöli a gyártási évet, a második pedig a hónapot.)

    Hol érdemes megvásárolni a telefont?
    Itthon egyelőre gyári garanciával sehol sem kapható, de várhatóan februártól a Telenor árusítani fogja. Külföldön a Ditech /Ausztria/ és a MediaMarkt-ban /Ausztria, Németország/ érdemes vásárolni, mert olcsóbb is mint itthon lesz valószínűleg, és 2 év garanciáit is vállalnak rá. További boltokról itt egy igen részletes táblázat.

    Van-e garancia a külföldön megvett telefonokra?
    A Google Playen vásárolt telefonok garanciális ügyintézését a Google intézi, abban az országban, ahol vásárolták a telefont. Viszont EU tagállamban vásárolt Media Markt-ban vásárolt készülékeket itthon is bármelyik MM üzletben lehet garanciáztatni. A Ditechben vásárolt készülékeket itthon is javítja az LG, viszont ha cserére kerül a sor, akkor vissza kell küldeni a Ditechnek, akik kicserélik.

    Miért hallok zörgő hangot, ha megkocogtatom a telefont a kamera körül, vagy ha kicsit erősebben teszem le az asztalra?
    Ne aggódj, ez normális. A kamerában lévő autofókusz mechanikája egy mozgó alkatrész, így néha lehet hallani, ha ott kocogtatja valaki.

    Milyen SIM kártya való a telefonba ?
    Micro-SIM – Amennyiben még régi normál SIM kártyád van akkor menj be a szolgáltatódhoz és kérd, hogy cseréljék ki. Esetleg te magad is méretre vághatod ennek a mintának a segítségével.

    Mekkora a tényleges tárhely a 16GB-os illetve a 32GB-os verzióban ?
    16GB = 12,54GB
    32GB = 26,76GB

    A telefonban működik az USB OTG mód?
    Két megoldás van rá, az egyik ez.
    A másik pedig, hogy rootolás után felrakod a Stickmount programot. Arra viszont figyeljen mindenki, hogy ezután nem fog menni az OTA frissítés mert a program system fájlokat módosít.

    Hogy teljesít a telefon fényképezője?
    4.4 alatt gondok lehetnek a fókuszálással és a képminőséggel. Ám ezt a Google a 4.4.2 –ben már kijavította, azóta a nyugodtan mondhatjuk, hogy a kamera hozza a csúcskészülékek szintjét.

    Miért nem látom a fejlesztői menüt a beállításokban?
    A fejlesztői menü megjelenéséhez menj a következő oldalra: Beállítások -> A telefonról
    ott a legutolsó információ a Build-szám, arra nyomj rá egymásután ötször, meg fog jelenni egy kis felirat, hogy a fejlesztői lehetőségek be lettek kapcsolva és ez után már megjelenik a Fejlesztői lehetőségek menüpont a Beállítások kezdőoldalán, a Kisegítő lehetőségek alatt.

    Hogyan nyithatom ki a bootloadert? Hogyan rootoljam a telefon? Honnan szedjek le Custom Recoveryt?
    Van többféle toolkit is amit ingyenesen lelehet tölteni talán ezzel a legegyszerűbb ezeket megcsinálni, én a Wugfresh Nexus Root Toolkit–et fogom használni.

    Miután letöltöttük és megadtuk milyen készülékünk van nyomjunk rá a full driver installation… gombra, ez felrak nekünk mindent ami szükséges a további műveletekhez.
    Mindenek előtt az USB hibakeresést kapcsoljuk be a telefonon.
    Unlock - Ez kinyitja a bootloadert de vigyázat mert minden adatot töröl is.
    Root – Gondolom ezt nem kell magyarázni, hogy rootolja a készüléket + ha akarjuk akkor custom recovery –t is felteszi egy mozdulattal. (alapból TWRP –t)

    Ezek után meg is vagyunk mindennel, de nézzük mi van itt még nekünk.
    OEM Lock – Ezzel tudjuk visszazárni a bootloaderünket.
    Flash Stock+unroot – Gyári rom visszarakása és root eltávolítása.
    Backup/Restore – Készíthetünk full mentést a jelenlegi rendszerünkről amit később vissza is állíthatunk.

    Van egy másik megoldás is amit inkább hardcore felhasználóknak ajánlanék.
    1. USB driver telepítése
    2. Adb & Fastboot programot letöltitek innen majd kicsomagoljátok
    3. Telefont fastboot módba teszitek, amit bekapcsoló+hangerő le gombbal tudtok.
    Ezután az előbb kicsomagolt mappában nyomtok egy jobb klikket a shift nyomva tartása mellett, ezután parancsablak nyitása itt. Kapunk egy parancssort ahol a következő parancsokat kell kiadnunk:
    fastboot devices
    fastboot oem unlock

    Ezzel kész is vagyunk a bootloaderünk nyitva.
    4. A fastboot mappába bemásoljátok ezek közül valamelyik recovery –t és kiadjátok a következő parancsot:
    fastboot flash recovery recovery_neve.img
    5.Rootoláshoz ezt töltsd le és rakd be a fastboot mappába. Telefon újraindítod majd belépsz a recovery –be ahol az install zip -> install zip from sideload –ra nyomsz, ha ez meg van akkor a következő parancsot add ki.
    adb sideload fájlneve.zip
    Ezzel átkerül a telefonra a zip tartalma és fel is teszi neked.

    Kiegészítés: Amennyiben visszaakarod zárni a bootloadert a következő parancsot kell kiadni:
    fastboot oem lock

    Honnan lehet letölteni a hivatalos romot?
    https://developers.google.com/android/nexus/images

    Hogyan tudom visszarakni a gyári romot?
    1. Tedd a telefont fastboot módba amit a bekapcsoló+hangerő le gombbal tudsz.
    2. Fentebb linkelt USB drivert és adb,fastboot programot leszeded.
    3. Neked megfelelő gyári image –t szintén leszeded és kicsomagolod a fastboot mappába. Ugyanitt nyomsz egy jobb klikket a shift nyomva tartása mellett és nyitsz egy parancssort, amiben a következő parancsokat írod be:
    fastboot devices
    flash-all.bat

    El is kezdi felrakni a gyári romot ami eltart pár percig. Figyelem ez minden adatot töröl a telefonról, tehát előtte mentsd le amire szükséged van.

    Milyen ROM-ot ajánlotok?
    DroidKang, Paranoid Android bár ez még erősen béta,

    Milyen kernel ajánlott a telefonhoz?
    Franco kernel már elég jó és folyamatosan frissül.

    Hogyan tudok flash tartalmat megjeleníteni 4.4 alatt ?
    Play áruhzából leszeded a Dolphin , Dolphin Jetpack programokat majd felrakod ezt a módosított flash playert. Dolphin böngészőben bekapcsolod a flasht. (Settings>Web Content>Flash Player)

    Xposed framework és a GravityBox
    Az Xposed framework nem más mint egy keretrendszer ami alatt tudunk futtatni bizonyos programokat akár gyári kernel alatt is.

    Rögtön az elején jelezném, hogy root jog kell hozzá.
    1. A beállítások > biztonság > ismeretlen források menüpont alatt engedélyezd, hogy minden forrásból tudj programot telepíteni.
    2. Innen töltsd le és telepítsd a framework-öt.
    3. Indítás után nyomj a keretrendszer > telepítés/frissítésre, ezután indítsd újra a telefont.
    4. Nyisd meg újra az programot és menj a letöltések menüpontba ott pedig keresd meg a Gravitybox modult. Miután meg van telepítsd fel és a modulok között pipáld be – ezzel aktiválod.
    5. Ezek után az app drawer-ben megjelenik a Gravitybox.
    A részletes beállíásokról Youtube-on találsz egy videót.

    Hakydakillah tapasztalatai a készülékhez kapható tokokról:
    Volt egy no name tokom, melyet a mobilhoz kaptam, de semmit se ért, meg se említeném.

    Spigen Neo Hybrid kép
    Spigeneket nem kell bemutatni, nagyon jó tokok, és több variáció is készült belőlük N5-re. Ezekből az egyik a Neo Hybrid. A tőlük megszokott minőségi gumis tokról van szó, mely körül húzódik egy műanyag díszsáv, melyből 3 szín került forgalomba: arany, ezüst, fekete.
    Itt se tudtam eldönteni melyik színben vegyem, fotón nagyon jól nézett ki az arany, és az ezüst, a fekete meg unalmas semminek tűnt. Végül rendeltem mindhárom színből. Örülök, hogy végül feketét is rendeltem, mert azok a festett színek számomra a valóságban irtó giccses, rondák voltak. Fekete minősült a legszebbnek, azt tartottam meg, és használom. A tok fogása nagyon jó, kicsit széles, de a gumi nagyon jó tapintású, érezni, hogy minőségi, nem olyan ragacsos semmi. Hátránya, hogy az oldalsáv pontossága miatt úgy kell a telefonra ráfeszíteni, és szintén nagyon kényelmetlen levenni róla. Ráadásul az előlapi fóliát is nagy szeretettel kezdi meg ilyenkor. Nekem egy fóliát már kivégzett, viszont az XtremeGuard egyenlőre még bírja. A tok nem fed le semmi fontos részt, a gombok tökéletesen működnek.
    Mivel méreteket nagyon hibásan szokták feltüntetni, főleg amazonon tapasztaltam, mindegyik tokról írok majd egy sima vonalzós mérést.
    Neo Hybrid méretei : 14,1 x 7,4 x 1,2 cm

    Spigen Slim Armor kép
    Szinte ugyanaz, mint a Neo, annyi különbséggel, hogy ez valamivel vastagabb, erősebb, hátulján 3színben választható műanyag lapocska erősíti a tokot. Fehérben rendeltem, elég jól mutat benne a készülék, csak méretei miatt számomra ez már tényleg nem fért bele abba a bizonyos limitbe, magyar nevén tenyerembe :-) Az előnye, hogy nagyon kényelmesen le lehet a telefonról venni, nem úgy mint a Neo-t.
    Méretei: 14,2 x 7,4 x 1,4cm

    Spigen Ultra Fit / Thin kép
    Egy sokkal vékonyabb, kompaktabb tokról van szó. Olyanoknak ideális, akik minimális védelmet szeretnének a lehető legkevesebb méretnövekedés mellett. Ennek anyaga már más, igaz kemény műanyag, viszont amíg belül csillogós műanyagról van szó, addig kívülről érezhetően egy puhább gumis érzést adó réteget vontak a tokra. Fehérben és feketében rendeltem, és érezni az anyaghasználat különbségét, mivel egy az egyben N5 koppintás – vagyis a fekete gumis tapadós, a fehér csúszós műanyag hatást kelt.
    Tényleg alig növel valamit a készülék méretén, de mégis egy esetleges leejtés során életet menthet, ráadásul fólia is jár hozzá. Viszont van egy elég durva hátránya is, amelyet a Ringke résznél ki is fejtek. Elöljáróban annyit, hogy csak olyanoknak ajánlom, akik nem szeretik gyakran leszedegetni a tokokat.
    Ultra fit méretei: 13,8 x 6,9 x 1,1

    Ringke Slim kép
    Nagyon hasonlít a Spigen Ultra fithez, de mivel sokat olvastam erről, valamint a Nilkin ezen típusáról, és azok éles sarkaival okozott karcolásokról, így inkább nem is használtam őket. Eleve a már említett Spigenhez hasonlít, bár anyagban szerintem érezhetően egy picivel gyengébb minőség. Talán a 3tok között igazán egyetlen egy szembetűnő különbség van, amit a kameránál lát az ember. Ebből a szempontból számomra a Spigen megoldása sokkal szimpatikusabb. Visszatérve a karcolásokhoz, Ringke-n nagyon érezni, hogy mindegyik sarka nagyon éles, ezzel szemben a Spigennek gömbölyítettek a sarkai. A sérülés készüléktől is függ, ugye a fekete Nexus a rizikósabb, mivel oldalain nagyon puha ez a gumi bevonat, könnyen megnyúzza az ember. Viszont ez a kemény műanyag tokok átka, főleg olyan tulajoknál, akik sokszor veszik le a tokot. Spigen mellett sokan kiállnak, de ennek tudatában bármilyen óvatosan is próbáltam levenni - az amúgy telefonra irtózatosan feszülő tokot, még így is pár alkalom után már látom, hogy a sarkak meg lettek szépen karcolva – főleg a felső kettő.
    Szóval az ilyen Slim keménytokok fantasztikusak karcsúság terén, viszont tényleg úgy ajánlott használni őket, hogy belepattintja az ember, mert ilyenkor nem sérülnek a sarkak, majd csak eltört állapotukban válik meg tőlük az ember. :-D Vagy még érvényes a másik kijelentés, amit az emberektől szoktam hallani – azért veszek a Slim tokot, hogy megvédje a készülékemet egy esetleges leejtéstől, a tény, hogy megkarcolom vele kicsit hidegen hagy. Inkább ez, minthogy új készüléket kelljen vennem.
    Ringke méretei: 13,8 x 6,9 x 1 cm

    Google oficial bumper kép
    Bizony ő is megfordult végül nálam. Teljes gumis tok, melyre nagyon vágytam, de méretei miatt hamar kiábrándultam belőle. Még a Spigeneken is túltesz méretileg, pedig ez csak sima gumi, semmi extra. A gumi fajtából se mondanám Spigen szintűnek, inkább olyan koszgyűjtő túlárazott valami.
    Méretei: 14,2 x 7,4 x 1 cm
    Amúgy a legjobban egy saját találmány, a Neo Haky Hybrid vált be :-) kép1, kép2
    A recept nagyon egyszerű oldalsáv kidobva, és ennyi is az egész. Egy hátránya van, mellyel szemben egy sor előny áll.
    Hátránya így:
    - a design így már nem az igazi
    Előnye:
    - viszont számomra még így is jópofa
    - eredetileg a tok oldalsó peremei alul-felül pár milivel kiállnak, hogy ebbe pattanjon bele a díszsáv. Ez nélkül azt értem el, hogy fogáskor az ujjaim szépen a peremek közé csusszannak, ezáltal remek fogást biztosít a tok
    - pont ezeknek a kiálló széleknek hála játszáskor / filmezéskor nem tapad rá tenyerem a hangszóróra, így nem romlik a hang minősége
    - ennek a fogásnak köszönhetően sokkal vékonyabbnak érződik a tok – Ultra Fit érzés
    - zsebben a gombok tökéletesen le vannak védve, esélytelen a power gomb nyomogatása
    - szerintem a műanyag váz nélkül leejtéskor sokkal hatékonyabb a tok. A gumi felveszi az ütést, vázzal együtt viszont a kicsit kiálló műanyag jobban átadja a telefonnak az ütés erejét.
    - nem szedi le a fóliát
    - a felhelyezésének / leszedésének könnyűségét már meg se merem említeni. Semmi szenvedés, tökéletesen lejön így.

    Írta:
    G4bi89, pepe091, TOZ, Hakydakillah

    [ Szerkesztve ]

  • pepe091

    MODERÁTOR

    A Google 2013. november 1-jén piacra dobta legújabb referenciakészülékét, a Nexus 5 okostelefont, amely 5"-os Full HD kijelzővel, négymagos processzorral és bőséges, 2 GB méretű operatív memóriával és LTE támogatással kényezteti el felhasználóját. Az új készülék a legfrissebb Androidot futtatja, rajta már az Android 4.4 KitKat található.
    A kártyafüggetlen, 16GB-os készüléket a Google Play áruházban 349 dollárért kínálják.

    • 5" képátójú IPS LCD
    • 1920×1080 pixeles felbontás
    • karcálló Gorilla Glass 3 üveg
    • 2,3 GHz-es Qualcomm Snapdragon 800 processzor
    • Adreno 330 GPU
    • 2 GB RAM
    • 16 GB beépített tárhely
    • 8 Mpixeles hátlapi kamera, optikai stabilizátorral
    • f/2,5 fényerejű objektív
    • HDR+ mód, panoráma készítés, arcfelismerés, sorozat felvétel
    • 1,3 Mpixeles előlapi kamera
    • 2300 mAh kapacitású akkumulátor
    • 17 óra beszélgetési és 12,5 nap készenléti idő

    • Telefon
    • Töltőfej /MCS-01ED Travel Adapter; 1,2 A/
    • Adatkábel
    • SIM tű
    • Leírások

    Figyelem! A Nexus 5-ből kétféle verzió létezik: D820 és D821 típus. A D820 típus Észak-Amerikába szánt verzió, amellyel az itthoni LTE hálózat nem kompatibilis, tehát ezen a hálózat típuson nem lesz használható a készülék!

    North America (D820):
    GSM: 850/900/1800/1900 MHz
    CDMA: Band Class: 0/1/10
    WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8/19
    LTE: Bands: 1/2/4/5/17/19/25/26/41

    Rest of World (D821):
    GSM: 850/900/1800/1900 MHz
    WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8
    LTE: Bands: 1/3/5/7/8/20

    Előforduló hibák?
    A bekapcsoló gomb lötyög(het), illetve egyesek szerint a hangszóró elég halk telefonálás közben. Ezeket a 2013 novemberben és azután gyártott készülékeknél már javították. (Ezt a dobozon tudod ellenőrizni: S/N:311, ahol az első számjegy jelöli a gyártási évet, a második pedig a hónapot.)

    Hol érdemes megvásárolni a telefont?
    Itthon egyelőre gyári garanciával sehol sem kapható, de várhatóan februártól a Telenor árusítani fogja. Külföldön a Ditech /Ausztria/ és a MediaMarkt-ban /Ausztria, Németország/ érdemes vásárolni, mert olcsóbb is mint itthon lesz valószínűleg, és 2 év garanciáit is vállalnak rá. További boltokról itt egy igen részletes táblázat.

    Van-e garancia a külföldön megvett telefonokra?
    A Google Playen vásárolt telefonok garanciális ügyintézését a Google intézi, abban az országban, ahol vásárolták a telefont. Viszont EU tagállamban vásárolt Media Markt-ban vásárolt készülékeket itthon is bármelyik MM üzletben lehet garanciáztatni. A Ditechben vásárolt készülékeket itthon is javítja az LG, viszont ha cserére kerül a sor, akkor vissza kell küldeni a Ditechnek, akik kicserélik.

    Miért hallok zörgő hangot, ha megkocogtatom a telefont a kamera körül, vagy ha kicsit erősebben teszem le az asztalra?
    Ne aggódj, ez normális. A kamerában lévő autofókusz mechanikája egy mozgó alkatrész, így néha lehet hallani, ha ott kocogtatja valaki.

    Milyen SIM kártya való a telefonba ?
    Micro-SIM – Amennyiben még régi normál SIM kártyád van akkor menj be a szolgáltatódhoz és kérd, hogy cseréljék ki. Esetleg te magad is méretre vághatod ennek a mintának a segítségével.

    Mekkora a tényleges tárhely a 16GB-os illetve a 32GB-os verzióban ?
    16GB = 12,54GB
    32GB = 26,76GB

    A telefonban működik az USB OTG mód?
    Több megoldás is létezik rá, az egyik ez.
    A másik, hogy rootolás után felrakod a Stickmount programot. Arra viszont figyeljen mindenki, hogy ezután nem fog menni az OTA frissítés mert a program system fájlokat módosít.
    A legegyszerűbb viszont talán ha felrakod az ES File Explorer-t a Play Store-ból ami automatikusan felcsatolja a pendrive-ot ha csatlakoztatjuk.

    Hogy teljesít a telefon fényképezője?
    4.4 alatt gondok lehetnek a fókuszálással és a képminőséggel. Ám ezt a Google a 4.4.2 –ben már kijavította, azóta a nyugodtan mondhatjuk, hogy a kamera hozza a csúcskészülékek szintjét.

    Miért nem látom a fejlesztői menüt a beállításokban?
    A fejlesztői menü megjelenéséhez menj a következő oldalra: Beállítások -> A telefonról
    ott a legutolsó információ a Build-szám, arra nyomj rá egymásután ötször, meg fog jelenni egy kis felirat, hogy a fejlesztői lehetőségek be lettek kapcsolva és ez után már megjelenik a Fejlesztői lehetőségek menüpont a Beállítások kezdőoldalán, a Kisegítő lehetőségek alatt.

    Hogyan nyithatom ki a bootloadert? Hogyan rootoljam a telefon? Honnan szedjek le Custom Recoveryt?
    Van többféle toolkit is amit ingyenesen lelehet tölteni talán ezzel a legegyszerűbb ezeket megcsinálni, én a Wugfresh Nexus Root Toolkit–et fogom használni.

    Miután letöltöttük és megadtuk milyen készülékünk van nyomjunk rá a full driver installation… gombra, ez felrak nekünk mindent ami szükséges a további műveletekhez.
    Mindenek előtt az USB hibakeresést kapcsoljuk be a telefonon.
    Unlock - Ez kinyitja a bootloadert de vigyázat mert minden adatot töröl is.
    Root – Gondolom ezt nem kell magyarázni, hogy rootolja a készüléket + ha akarjuk akkor custom recovery –t is felteszi egy mozdulattal. (alapból TWRP –t)

    Ezek után meg is vagyunk mindennel, de nézzük mi van itt még nekünk.
    OEM Lock – Ezzel tudjuk visszazárni a bootloaderünket.
    Flash Stock+unroot – Gyári rom visszarakása és root eltávolítása.
    Backup/Restore – Készíthetünk full mentést a jelenlegi rendszerünkről amit később vissza is állíthatunk.

    Van egy másik megoldás is amit inkább hardcore felhasználóknak ajánlanék.
    1. USB driver telepítése
    2. Adb & Fastboot programot letöltitek innen majd kicsomagoljátok
    3. Telefont fastboot módba teszitek, amit bekapcsoló+hangerő le gombbal tudtok.
    Ezután az előbb kicsomagolt mappában nyomtok egy jobb klikket a shift nyomva tartása mellett, ezután parancsablak nyitása itt. Kapunk egy parancssort ahol a következő parancsokat kell kiadnunk:
    fastboot devices
    fastboot oem unlock

    Ezzel kész is vagyunk a bootloaderünk nyitva.
    4. A fastboot mappába bemásoljátok ezek közül valamelyik recovery –t és kiadjátok a következő parancsot:
    fastboot flash recovery recovery_neve.img
    5.Rootoláshoz ezt töltsd le és rakd be a fastboot mappába. Telefon újraindítod majd belépsz a recovery –be ahol az install zip -> install zip from sideload –ra nyomsz, ha ez meg van akkor a következő parancsot add ki.
    adb sideload fájlneve.zip
    Ezzel átkerül a telefonra a zip tartalma és fel is teszi neked.

    Kiegészítés: Amennyiben visszaakarod zárni a bootloadert a következő parancsot kell kiadni:
    fastboot oem lock

    Honnan lehet letölteni a hivatalos romot?
    https://developers.google.com/android/nexus/images

    Hogyan tudom visszarakni a gyári romot?
    1. Tedd a telefont fastboot módba amit a bekapcsoló+hangerő le gombbal tudsz.
    2. Fentebb linkelt USB drivert és adb,fastboot programot leszeded.
    3. Neked megfelelő gyári image –t szintén leszeded és kicsomagolod a fastboot mappába. Ugyanitt nyomsz egy jobb klikket a shift nyomva tartása mellett és nyitsz egy parancssort, amiben a következő parancsokat írod be:
    fastboot devices
    flash-all.bat

    El is kezdi felrakni a gyári romot ami eltart pár percig. Figyelem ez minden adatot töröl a telefonról, tehát előtte mentsd le amire szükséged van.

    Milyen ROM-ot ajánlotok?
    DroidKang, Paranoid Android,Slimkat,Mahdi
    Itt egy részletes táblázat a telefonra fellelhető romokról és azok tudásáról.

    Milyen kernel ajánlott a telefonhoz?
    Franco kernel már elég jó és folyamatosan frissül. Code Blue kernelt ajánlják még sokan innen a fórumról. Röviden stabil, jól bánik az aksival és ugyanolyan gyors mint a gyári.
    Amennyiben vissza szeretnél térni a stock kernelre azt innen letöltheted és úgy ahogy a többinél ezt is recoveryből egyszerűen csak fel kell flashelni.

    Hogyan tudok flash tartalmat megjeleníteni 4.4 alatt ?
    Play áruhzából leszeded a Dolphin , Dolphin Jetpack programokat majd felrakod ezt a módosított flash playert. Dolphin böngészőben bekapcsolod a flasht. (Settings>Web Content>Flash Player)

    Xposed framework és a GravityBox
    Az Xposed framework nem más mint egy keretrendszer ami alatt tudunk futtatni bizonyos programokat akár gyári kernel alatt is.

    Rögtön az elején jelezném, hogy root jog kell hozzá.
    1. A beállítások > biztonság > ismeretlen források menüpont alatt engedélyezd, hogy minden forrásból tudj programot telepíteni.
    2. Innen töltsd le és telepítsd a framework-öt.
    3. Indítás után nyomj a keretrendszer > telepítés/frissítésre, ezután indítsd újra a telefont.
    4. Nyisd meg újra az programot és menj a letöltések menüpontba ott pedig keresd meg a Gravitybox modult. Miután meg van telepítsd fel és a modulok között pipáld be – ezzel aktiválod.
    5. Ezek után az app drawer-ben megjelenik a Gravitybox.
    A részletes beállíásokról Youtube-on találsz egy videót.

    Egy kattintásos Towel Root: Itt elérhető /Továbbra is csak saját felelősségre../

    Hakydakillah tapasztalatai a készülékhez kapható tokokról:
    Volt egy no name tokom, melyet a mobilhoz kaptam, de semmit se ért, meg se említeném.

    Spigen Neo Hybrid kép
    Spigeneket nem kell bemutatni, nagyon jó tokok, és több variáció is készült belőlük N5-re. Ezekből az egyik a Neo Hybrid. A tőlük megszokott minőségi gumis tokról van szó, mely körül húzódik egy műanyag díszsáv, melyből 3 szín került forgalomba: arany, ezüst, fekete.
    Itt se tudtam eldönteni melyik színben vegyem, fotón nagyon jól nézett ki az arany, és az ezüst, a fekete meg unalmas semminek tűnt. Végül rendeltem mindhárom színből. Örülök, hogy végül feketét is rendeltem, mert azok a festett színek számomra a valóságban irtó giccses, rondák voltak. Fekete minősült a legszebbnek, azt tartottam meg, és használom. A tok fogása nagyon jó, kicsit széles, de a gumi nagyon jó tapintású, érezni, hogy minőségi, nem olyan ragacsos semmi. Hátránya, hogy az oldalsáv pontossága miatt úgy kell a telefonra ráfeszíteni, és szintén nagyon kényelmetlen levenni róla. Ráadásul az előlapi fóliát is nagy szeretettel kezdi meg ilyenkor. Nekem egy fóliát már kivégzett, viszont az XtremeGuard egyenlőre még bírja. A tok nem fed le semmi fontos részt, a gombok tökéletesen működnek.
    Mivel méreteket nagyon hibásan szokták feltüntetni, főleg amazonon tapasztaltam, mindegyik tokról írok majd egy sima vonalzós mérést.
    Neo Hybrid méretei : 14,1 x 7,4 x 1,2 cm

    Spigen Slim Armor kép
    Szinte ugyanaz, mint a Neo, annyi különbséggel, hogy ez valamivel vastagabb, erősebb, hátulján 3színben választható műanyag lapocska erősíti a tokot. Fehérben rendeltem, elég jól mutat benne a készülék, csak méretei miatt számomra ez már tényleg nem fért bele abba a bizonyos limitbe, magyar nevén tenyerembe :-) Az előnye, hogy nagyon kényelmesen le lehet a telefonról venni, nem úgy mint a Neo-t.
    Méretei: 14,2 x 7,4 x 1,4cm

    Spigen Ultra Fit / Thin kép
    Egy sokkal vékonyabb, kompaktabb tokról van szó. Olyanoknak ideális, akik minimális védelmet szeretnének a lehető legkevesebb méretnövekedés mellett. Ennek anyaga már más, igaz kemény műanyag, viszont amíg belül csillogós műanyagról van szó, addig kívülről érezhetően egy puhább gumis érzést adó réteget vontak a tokra. Fehérben és feketében rendeltem, és érezni az anyaghasználat különbségét, mivel egy az egyben N5 koppintás – vagyis a fekete gumis tapadós, a fehér csúszós műanyag hatást kelt.
    Tényleg alig növel valamit a készülék méretén, de mégis egy esetleges leejtés során életet menthet, ráadásul fólia is jár hozzá. Viszont van egy elég durva hátránya is, amelyet a Ringke résznél ki is fejtek. Elöljáróban annyit, hogy csak olyanoknak ajánlom, akik nem szeretik gyakran leszedegetni a tokokat.
    Ultra fit méretei: 13,8 x 6,9 x 1,1

    Ringke Slim kép
    Nagyon hasonlít a Spigen Ultra fithez, de mivel sokat olvastam erről, valamint a Nilkin ezen típusáról, és azok éles sarkaival okozott karcolásokról, így inkább nem is használtam őket. Eleve a már említett Spigenhez hasonlít, bár anyagban szerintem érezhetően egy picivel gyengébb minőség. Talán a 3tok között igazán egyetlen egy szembetűnő különbség van, amit a kameránál lát az ember. Ebből a szempontból számomra a Spigen megoldása sokkal szimpatikusabb. Visszatérve a karcolásokhoz, Ringke-n nagyon érezni, hogy mindegyik sarka nagyon éles, ezzel szemben a Spigennek gömbölyítettek a sarkai. A sérülés készüléktől is függ, ugye a fekete Nexus a rizikósabb, mivel oldalain nagyon puha ez a gumi bevonat, könnyen megnyúzza az ember. Viszont ez a kemény műanyag tokok átka, főleg olyan tulajoknál, akik sokszor veszik le a tokot. Spigen mellett sokan kiállnak, de ennek tudatában bármilyen óvatosan is próbáltam levenni - az amúgy telefonra irtózatosan feszülő tokot, még így is pár alkalom után már látom, hogy a sarkak meg lettek szépen karcolva – főleg a felső kettő.
    Szóval az ilyen Slim keménytokok fantasztikusak karcsúság terén, viszont tényleg úgy ajánlott használni őket, hogy belepattintja az ember, mert ilyenkor nem sérülnek a sarkak, majd csak eltört állapotukban válik meg tőlük az ember. :-D Vagy még érvényes a másik kijelentés, amit az emberektől szoktam hallani – azért veszek a Slim tokot, hogy megvédje a készülékemet egy esetleges leejtéstől, a tény, hogy megkarcolom vele kicsit hidegen hagy. Inkább ez, minthogy új készüléket kelljen vennem.
    Ringke méretei: 13,8 x 6,9 x 1 cm

    Google oficial bumper kép
    Bizony ő is megfordult végül nálam. Teljes gumis tok, melyre nagyon vágytam, de méretei miatt hamar kiábrándultam belőle. Még a Spigeneken is túltesz méretileg, pedig ez csak sima gumi, semmi extra. A gumi fajtából se mondanám Spigen szintűnek, inkább olyan koszgyűjtő túlárazott valami.
    Méretei: 14,2 x 7,4 x 1 cm
    Amúgy a legjobban egy saját találmány, a Neo Haky Hybrid vált be :-) kép1, kép2
    A recept nagyon egyszerű oldalsáv kidobva, és ennyi is az egész. Egy hátránya van, mellyel szemben egy sor előny áll.
    Hátránya így:
    - a design így már nem az igazi
    Előnye:
    - viszont számomra még így is jópofa
    - eredetileg a tok oldalsó peremei alul-felül pár milivel kiállnak, hogy ebbe pattanjon bele a díszsáv. Ez nélkül azt értem el, hogy fogáskor az ujjaim szépen a peremek közé csusszannak, ezáltal remek fogást biztosít a tok
    - pont ezeknek a kiálló széleknek hála játszáskor / filmezéskor nem tapad rá tenyerem a hangszóróra, így nem romlik a hang minősége
    - ennek a fogásnak köszönhetően sokkal vékonyabbnak érződik a tok – Ultra Fit érzés
    - zsebben a gombok tökéletesen le vannak védve, esélytelen a power gomb nyomogatása
    - szerintem a műanyag váz nélkül leejtéskor sokkal hatékonyabb a tok. A gumi felveszi az ütést, vázzal együtt viszont a kicsit kiálló műanyag jobban átadja a telefonnak az ütés erejét.
    - nem szedi le a fóliát
    - a felhelyezésének / leszedésének könnyűségét már meg se merem említeni. Semmi szenvedés, tökéletesen lejön így.

    Írta:
    G4bi89, pepe091, TOZ, Hakydakillah

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Vyndree - 2014-09-03
    Gombinyó - 2014-09-03
    opr - 2014.09.03
    perge666 - 2014.09.03
    - tDr1v3r - 2014.09.03 (csere)
    - raven12 - 2014.09.03
    - pachito - 2014.09.03
    - wrox - 2014-09-02
    - laci86 - 2014-09-03
    - Malachi - 2014-09-03 (csere)

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Kína - Peking - 2014. szeptember 13.
    Malajzia - Putrajaya - 2014. november 22.
    Uruguay - Punta del Este - 2014. december 13.
    Argentína - Buenos Aires - 2015. január 10.
    Egyesült Államok - Miami - 2015. március 14.
    Egyesült Államok - Los Angeles - 2015. április 4.
    Monaco - Monte-Carlo - 2015. május 9.
    Németország - Berlin - 2015. május 30.
    Nagy-Britannia - London - 2015. június 27.

Új hozzászólás Aktív témák