Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95904256

    törölt tag

    válasz Marty76 #1487 üzenetére

    Szia!

    A videon látszik, hogy az emberünk a CX-Programmerben egy CJ1M CPU13 CPU-t konfigurál fel Ethernet/FINS kommunikációra. Ez azt jelenti, hogy egy Ethernet portos Omron PLC-ből és egy patch kábelből áll a dolog hardver része.

    Sajnos az semmiből sem látszik, hogy RS232-őn keresztül is működne a dolog. Ahhoz az Excel bővíménynek Hostlink / Toolbus kommunikációhoz is kellene értenie.

    Üdv,
    Ákos

  • prodigma

    csendes tag

    válasz Marty76 #1487 üzenetére

    Szia,
    nem tudom kaptál-e már választ a kérdésedre. Most fedeztem fel ezt az oldalt.

    Na, szóval ehhez a kommunikációhoz fel kell telepíteni a PC-re egy cxserver nevű programot, ami nem ingyenes, és a PLC-hez sem jár. Települ többek között egy TComms nevű Active-X vezérlő, ez működik Excelben is. Én egy Delphi programban használtam, ha a PLC-ben engedélyezett, akkor írhatsz-olvashatsz az Omron PLC bizonyos memóriaterületein, tehát tetszés szerinti jelcsere végrehajtható.
    Települnek még azt hiszem tekerentyűk, kapcsolók és kijelzőelemek is, de azokat nem használtam.
    A TComms-ra duplakattintva előjön a kommunikáció beállítását lehetővé tevő programocska, itt az aktuális CPU által biztosított kommunikációs csatornák közül lehet választani. Én a Toolbus-nak nevezett (semmi köze a buszokhoz, mármint Modbus, Profibus, stb.), sima soros kommunikációs protokollt használtam.
    A teljes Toolbus kommunikáció le van írva az Omron doksikban, sajnos az ellenőrzőösszeg számítására adott példa a doksiban hibás.

    Remélem hasznos voltam. ;)

    Siemens S5, S7, PC programozás

Új hozzászólás Aktív témák