Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz lemmy9 #79378 üzenetére

    Értem én: ilyenre is van példa - írtam is tegnap, pl. a PSN-hálózaton ott vannak a filmek, x összegért csak kölcsönözheted, 3x-4x összegért meg meg is tarthatod a letöltött állományt. Nem kell feltalálni a csövön a lyukat, ezek létező dolgok, csak ehhez az kell, hogy a kiadók/forgalmazók lássák is, hogy az adott régióban van is hajlandóság arra, hogy vásároljanak az emberek. Ebben az országban ilyen téren nincs igazán hajlandóság a vásárlásra. Van lemezosztály-vezető ismerősöm, megmondja, melyik az a 3 előadó, akinek itthon piaca van és karácsonyi időszakban el lehet adni a CD-it 1.990 Ft-os nyomott áron. Szánalmas a helyzet, eleve a zenei közízlés borzalmas, elég csak belehallgatni a nagy kereskedelmi rádiók adásába. Ha igényes zenét akarsz hallgatni, nem sok választásod van ilyen téren és ez valahol kihatással is van az emberek zenefogyasztási szokásaira, amik meg kihatnak a lemez(nem)vásárlásra is. Plusz vedd hozzá, hogy nagyon sokaknak nincs is komoly igényük a zenefogyasztásra: Youtube-ról hallgatnak zenét laptop-on nagyon sokan és nem értik, mikor én meg hazaviszem az új vinyl-t 5-6-7 eFt-okért. Aztán persze megértik, mikor meghallják, hogy mit szól, de mikor elkezdik számolgatni egy olyan rendszer komponenseinek az árát, ami ezt a minőséget adja, akkor már a hangfalkábelek áránál ledobja az agyuk az ékszíjat. Erre nem áldoz az átlag magyar, mert más neki a prioritás. Rétegfogyasztók vagyunk sajnos, ez van.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák