Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz djg #47489 üzenetére

    " f6500-as samsung feketéje is teljesen feketének látszott és tökéletes volt"

    Szinte biztos vagyok benne, hogy valami idióta kontraszt-javító opció volt bekapcsolva, mondjuk Mega Kontraszt vagy mi a fene, amit elsők között érdemes kikapcsolni, mert több képhibát okoz, mint amit javít.

    [ Szerkesztve ]

  • MasterMark

    titán

    válasz djg #47489 üzenetére

    A boltban mindegyik feketének látszik a nagy megvilágítás miatt. Ellenben a plazmáknak meg pont szürkének fog látszani a megvilágítás miatt.

    beégés. Elég csak egyszer nem odafigyelni rá vagy elaludni egy fix kép mellett, máris meglehet a baj.
    2 vagy 4 órára be lehet állítani, hogy ha nem nyomsz neki okot a távon akkor kikapcsol. Ha nem érzékel jelet, akkor is kikapcsol.

    kép felülete nagyon fényes és ez világosban nagyon tükröződik nekik.
    Ha te ST60 GT60-ban gondolkozol, ott már nincs ilyen, mert van rajta egy tükröződésgátló bevonat. Persze ettől még sötétben van a legjobb képe.

    Továbbá a felhasználás egyik jellege a PS3/4 lenne és játékra is inkább az LCD-t ajánlják.
    Már annak, aki nem tud figyelni, és vigyázni a plazmára. Játékra is sokkal jobb a plazma. Hud-ot ki lehet kapcsolni általában. És sok játékban magától eltűnik ha nem kell, vagy valamilyen dinamikus hud van.

    Switch Tax

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz djg #47489 üzenetére

    Én nem rég váltottam pici samu LCDről plazmára. Azért váltottam plazmára mert, pár szobával odébb anyumék is azt nézik szóval láttam a különbségeket. Az első problémám az volt az LCD-vel hogy elbillentettem oldalra a fejem és 2 fokkal sötétebb lett a kép, tüntek el a részletek (zavaró volt ha ágyból néztem). Ezt azt hiszem a jobb LCDknél már bőven korrigálták, de még úgy is valamelyik szögből szokott torzítani. Másik hogy feltünt ha digi adást néztem hugh laurie arca mindig elmosódott közeliben a dr.houseban. Először azt hittem hogy a kábel TV kísérleti digi adása ennyire gagyi... végül kiderült, hogy is, meg nem is.... átmentem a másik szobába, ott is volt ajelenség, szóval a jel gyenge volt, de plazmán mégsem volt annyira feltűnő ez mosódás.

    Másik dolog az LCDvel kapcs hogy a soros felbontása nem annyi, mint a plazmának, ezért felhősödhet, mosódhat, darabosodhat a kép. Őszintén szólva ez lehet előny is, meg hátrány is. A plazma mivel jobb megjelenítési technológia igényesebb is a forrásra. Míg gyengébb forrásoknál az LCD összemos. Szerintem konzoloknál is jobban jár ezzel az ember, engem nagyon idegesít bizonyos játékoknál a kép rángatózás (mivel 60fps helyett sokszor csak 30körül mennek a játékok). Viszont HD anyagoknál (BD, BD rip, ilyesmik) az LCD ugyan úgy mosni fog.

    A fekete dolog meg nem csak arról szól, hogy mennyire fekete a fekete, arról is hogy feketéken belül mennyi árnyalat jelenik meg... jobb forrásoknál egész új dolgokat lehet felfedezni bizonyos filmekben :))

    Kezdetben én is Laptopról játszottam le. De a gépem csak a 720p-t bírta, abból is a kicsiket. Végül vettem egy popcorn A210-est. A pofám leszakadt a különbségen mennyivel szebb élőbb jobb színek voltak. Kadencia helyeségről meg annyit, hogy a samuka tudott 24p-t, egyszer force-oltam a lejátszóból a filmet 60Hz-re de félbe kellett hagynom amikor újra indítottam már megint 24p-ben indult a film. Akkor jöttem rá mit jelent a kadencia helyes lejátszás. Sokkal furcsább ha a 24p-s filmet 50-60Hz-en játszod le, de leírni igazából nem lehet, mert ezt inkább érezni lehet.

    na, remélem segítettem valamit (mégha pár dolgot valószínűleg pontatlanul is irtam le... én ilyesmiket tapasztaltam).

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Új hozzászólás Aktív témák