Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Tomika1981 #1912 üzenetére

    Látom, nem vagy képben a TV-k fejlesztésével kapcsolatban.

    "Ez konkrétan nem igaz! A gyártó felhívja a figyelmet hogy milyen kiválóan alkalmas TV nézésre, videojátékra!"

    Igen és felhívja a figyelmed a limitációkra is, pontosan azt idéztük már ma is a használati utasításból. Ugye nem gondolod komolyan, hogy a gyártó majd nagy betűkkel kiírja a boltban, hogy egész pontosan milyen megkötésekkel használható a termék, mikor ez pontosan nem is számszerűsíthető. Ilyen erővel minden személygépkocsira is kiírhatnák a szalonban, hogy ne hajtsd túl, kerüld a kátyúkat, nagy melegben ne hozd ki, cserélj olajat, hogyan vezesd, stb.

    "Kérdezem én mit ér a csodálatos tecnológia ha én szolgálom őt és nem ő engem."

    Ez mindig a lusta, nemtörődöm emberek hitvallása volt. Persze, a gép azért van, hogy minket szolgáljon, de minden gép igényli az odafigyelő, kímélő üzemeltetést, különben nem lesz hosszú életű. Ha tudom, hogy nálam szarok az utak, akkor nem veszek alacsonypadlós sportkocsit. Ha tudom, hogy ilyenek és ilyenek a TV-nézési szokásaim, akkor nem veszek plazmát.

    "Az még nem jutott eszedbe hogy pl közösségi siteok, youtube stb nem az igények hanem üzleti megfontolásokból kerültek bele?"

    Ezek konkrétan azért kerülnek bele, mert akárhová mész, mindenhonnan a facebook folyik és a gyártó nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy lemaradjon ezen funkció tekintetében, mert az erre éhes felhasználó azt a típust fogja venni, amelyik tudja. Anno a Pioneer egyes plazmáiban még hangszórók sem voltak gyárilag, külön kellett megvenni, pedig a TV önmagában milliós árú volt, mégsem tudtak annyit gyártani, hogy kiszolgálják az igényeket. Pedig a többi gyártónál már akkor voltak médialejátszóval, meg HDD-vel (!) szerelt TV-k. A Pio meg röhögött a markába és csendben olyan plazmákat gyártott, amiket még ma is nehéz megszorítani, így 3-4 év elteltével is.

    "Nem hiszem hogy neked kell megmagyarázni hogy miért került előtérbe az LCD a Plazmával szembe, vagy hogy a Sony miért száll ki még idén a piacról."

    Csak én vagyok lemaradva? Honnan száll ki a Sony? A plazmagyártásból? Ezt már jópár éve megtette. ;]

    "Én még arra is emlékszem amikor a kéklézer harcolt a HD-vel szemben!"

    Fúúú, merazasztán olyan régen volt. Van már vagy 5 éve is. Matuzsálemkorú technológia. :D

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Tomika1981 #1912 üzenetére

    Amúgy mióta is használsz plazmát, hogy ilyen nagy tapasztalatod van, hogy mennyire nem lesz ez megfelelő? Mert én konkrétan 5 éve használok plazmát, nem az elsőt, játszok rajta konzollal - most is a PS3 mellől álltam fel -, nézek rajta TV-t - csomó olyan adót, ahol nem zoom-olok ki logót -, rendszeresen nézegetek rajta fotókat, médialejátszó van rá kötve, szélesvásznú és feliratos filmeket nézek és soha semmilyen problémám nem volt vele, mégcsak nagyon makacs ghost-om sem volt soha, nemhogy beégésem. Szóval miről is beszélsz?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák