Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PLaci58 #8308 üzenetére

    "Azt mondod be kell kalibrálni. Szerinted hányan kalibrálják vagy kalibráltatják be a TV-jüket? Ez szerintem igazán a gyártó feladata lenne."

    Nem kell, csak erősen ajánlott. Persze, tisztában vagyok vele, hogy sokan nem kalibrálják a TV-jüket, ezért is szoktam első körben a Panát javasolni mindenkinek, mert az én meglátásom szerint (és a teszterek nagyrésze szerint is) gyárilag közel optimálisra van hozva. Igen, igazat adok neked, hogy ez elsődlegesen a gyártó feladata kellene, hogy legyen, mert az emberek nagy részének sem szakmai tudása, sem lehetősége nincs elvégezni egy műszeres kalibrációt. Ezért is tetszik nekem ilyen szempontból a Panasonic. Más kérdés, hogy amit látsz az áruházakban, az okos eladók, meg a kíváncsi vevők elállítgatják, ebből is adódhat az, hogy egyik TV képét sem látod igazán szépnek.

    Épp ezért hangsúlyozom azt, hogy semmi baj nincs a Samsung vagy LG plazmákkal sem, csak itt kicsit többet kell izmozni ahhoz, hogy adott esetben szép, színhű képet kapj, amire sok vásárló nem képes, vagy nem akar ilyennel bajlódni. Ettől függetlenül a Pana sem mindig tökéletes, azt is birizgálni kell kicsit, de ugye mint ahogy írtad, az igények eltérőek, valakinek már a Samsung gyári beállítása is megfelel, valakinek meg a Panasonic-é sem. Én ez utóbbi kategóriába tartozok.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák