Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szoke12

    őstag

    Sziasztok!

    Ban egy 406-os peugeot-m. 2.0 hdi 110le.
    Nemrég töltettem a klímát és egy darabig minden jó is volt.
    De pár hete amikor igazán nagy a forróság, a szellőzőmotort maga kikapcsolja. Ha automatába teszem, akkor kb 10 mp és le is áll. Ha manuálisba, akkor lejjebb kapcsolom a venti fokozatát és akkor tovább bírja, de akkor is le-le ál. Azután egyszer csak visszakapcsolja magát. Utána ismét le. De van hogy percekig nem hajlandó elindulni.
    Nem szénkefe az tuti, megnéztem. Állítólag a túltöltött klíma is okozhat ilyet.
    Mit gondoltok, mi okozhatja? Volt már valakinek ilyen?

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • szoke12

    őstag

    válasz nesa #1929 üzenetére

    Szia! Köszi a visszajelzést!
    Automata a klíma, és mivel mindig a beállítható fok felett van a hőmérséklet, meg bent is 40 fok van, így még fűtést nem próbáltam. Bár nekem a klímát egyfolytánan járatja, gondolom hogy ne párásodjon a belső közeg. Viszont a belső hőmérőre azért nem gondolok, mert az csak akkor jön képbe, amikor automatában van a rendszer. De ha kiveszem kézibe, a venti akkor is leáll. De ugyanakkor annyira ritmikus és következetes, hogy csak vezérlőre tudok gondolni. Ugye a legalacsonyabb fokozatban meg se áll. Utána felfele egyre gyakrabban, egyre későbbi visszakapcsolással. Feles állásban 3-4 perc után leáll majd 20-mp után hajlandó elindulni. Maxon szinte pár mp és leáll, vár, még egyet felpörög és ismét leáll. Utána sokat kell várni, hogy újra beindulhasson akár felesbe is. Olyan nekem, mintha egy alkatrész túlmelegedne, és mindig várni kell, hogy visszahűjlön. Nem tudom, az előtét ellenállás hogy van megoldva. De olyan, mintha a motor előtt lenne közvetlen vmi védelem, ami azonnal tilt, főleg nagyobb áramfelvételnél. Holnap szétkapom...

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • szoke12

    őstag

    válasz dew28 #1932 üzenetére

    Köszönöm az infókat! Ma megmozgattam, kihúzogattam mindent majd vissza... Nos, azóta nem állogat le, viszont kegyetlenül forrók a vezetékei a ventinek. A kezem nem bírja, a szigetelés pedig majdnem lefolyik róla. Ez normális?

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Új hozzászólás Aktív témák