Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alex73

    tag

    Felhívnám figyelmét mindenkinek hogy a pQ magic 8.05 XP és win2000 alatt hibát okoz.
    XP Boot Error: "xmnt2002 program"
    xmnt2002 program not found - skipping AUTO CHECK
    autochk program not found - skipping AUTO CHECK
    Lehetőség a hibáknál a gép ciklusba esik és folyamatosan újra indul.
    Vagy el indul az Xp, de induláskor a meglévő xmnt error üzenetet kapunk.
    A hiba kizárólag PQ magic használatánál történik ha egy egybe formázott hdd, új partíciókat alakítunk ki. pl: hiren boot cd-n lévő PQ magic 8.05-el
    Egyéb iránt több dokumentált hiba van Xp és vista alatt PQ magic alatt.
    De legtöbb esetben sp1/sp2/sp3 után.
    Az "Xmnt" hiba megoldása véleményem szerint SOHA ne használj PQ-M-et.
    cmd line fdisk parancs :-) vagy bármi más! pl arconis, gparted mit tudom én ami bejön szubjektív. Én speciel Linuxot használok.
    De ha használtál mint én mert nem volt nálam semmi a kinek meg csináltam annak csak pq m8 legális szoftvere volt és botor gondoltam akkor gyorsan lezavarom ha már ilyen van megfeledkeztem arról hogy nem szabad használni PQ M-et.
    Tehát ha nálad is a fenti hiba létrejön akkor tedd a következőt:
    1. Exit all programs. Lépjen ki minden programból.
    2. On the Windows taskbar, click Start > Run. A Windows tálcán kattintson a Start> Futtatás parancsra.
    3. In the Run dialog box, type the following: A Futtatás párbeszédpanelen írja be a következőket:

    regedit be regedit
    4. Click OK. Kattintson az OK gombra.
    5. In the Registry Editor, navigate to the following key: A Registry szerkesztőben keresse meg a következő kulcsot:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager :
    6.In the right pane, double-click the following value. A jobb oldali ablaktáblában kattintson duplán a következő érték.

    BootExecute BootExecute azonosító

    The Edit String dialog box appears. Karakterlánc szerkesztése párbeszédpanel.
    7. Remove the line that references Xmnt2002. Távolítsa el a sort, amely szerint Xmnt2002.
    For example, if the data value of BootExecute is: Például, ha az adat értéke BootExecute azonosító a következő:

    autocheck xmnt2002 /bat="C:\WINDOWS\TEMP\PQ_BATCH.PQB" /win="C:\WINDOWS" /dbg="C:\WINDOWS\TEMP\PQ_DEBUG.TXT" /ver=262144 /prd="PartitionMagic" autocheck xmnt2002 / bat = "C: \ WINDOWS \ TEMP \ PQ_BATCH.PQB" / győzelem = "C: \ WINDOWS" / dbg = "C: \ WINDOWS \ TEMP \ PQ_DEBUG.TXT" / ver = 262.144 / PRD = "PartitionMagic : "
    autocheck autochk * autochk * AutoCheck

    then remove the first line so that the value looks like the following:
    majd távolítsuk el az első sorban úgy, hogy az érték úgy néz ki, mint a következő:

    autocheck autochk * autochk * AutoCheck
    8. Click OK. Kattintson az OK gombra.
    9. Exit the Registry Editor. Lépj ki a Registry Editor.
    10. Reboot the computer. Indítsd újra a gépet.

    Elvileg még van más meg oldás is xmnt másolgatása sytem és system32 mappába meg letöltés és program futtatás. a program neve valami BootExecute.exe segédprogram a Symantec FTP oldalon.
    Ezek közül csak a hosszan taglalt megoldást végeztem és tökéletesen működött.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák