Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    válasz NEMO1968 #141 üzenetére

    Hello!
    Most a kinti és a benti egység között cseréltem elemet, a kinti is kezdett néha jelet veszteni. Egyenlőre ennyi az elemcsere :) Ha kézzel indítom a keresés, akkor egy antenna szimbólum villogni kezd. Ezt pár percen keresztül csinálja, keresi a jelet. Ha megtalálja, akkor a szimbólum tetején kis félkör alakú vonalak lesznek, és együtt villognak, amíg az órát beállítja. Ha ez megvan, akkor utána folyamatosan világít amíg a következő időpont el nem érkezik az óra frissítésig. Ha nem talál jelet, akkor pár perc után eltűnik a villogó kis pálcika. De így néz ki a gyakorlatban

    Azt nem tudom hogy mennyi eltérés van ha nem szinkronizál, ezt nem figyeltem még. Csak azt akartam megtudni hogy miért nem találja meg a jelet. A leírás szerint a szinkronizálás minden reggel 2:03, 3:03, 4:03 és 5:03-kor történik és ha valamelyik sikeres volt, akkor aznap már nem csinálja többé, tehát az hogy az egyik sikerül és a következő nem és ez miatt tűnik el a jelzés nem lehet. Ha időjárás függő a jel, akkor kb 1-1,5 hónapja gond az időjárás, Kb azóta nem látom a jelet, pedig nem is figyelem, csak feltűnt. Lehet sokkal régebb óta nem is működik ez a része. Semmi nem került a környékére, ami zavaró lehet, ott csücsül egy polc szélén teljesen szabad rálátással az ablakra. A forgatás is hasztalan, próbáltam. Csak akkor lát jelet ha az ablaktól kb 5 cm-re van, amint akár csak egy kicsit is beljebb hozom, egyből elveszti a jelet.
    És ha megnyitom a hátulját, meg lehet találni az antennát, vagy a nyomtatott áramköri lapon van valami amiről felismerem hogy az az antenna? Ha más nem, megpróbálnék egy darab vékony vezetéket odaforrasztani.

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák