Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • shev7

    veterán

    válasz Rickenstein #2809 üzenetére

    Hat csak par megjegyzes:

    ''1. Mind a két gépen léteznie kell egy azonos nevű és jelaszavú felhasználónak, mert csak úgy tudsz hozzáférni a másik megosztott mappáihoz.
    pl.: Ha az egyik gépen Sanyinak vagy bejelentkezve, akkor a másik gépen is léteznie kell egy Sanyi felhasználónak (nem kell azon a néven bejelentkezve lenni''


    Ez tevhit, erre csak akkor van szukseg, ha nem az ''egyszeru filemegosztast hasznalod''

    ''2. Munkacsoport névnek azonosnak kell lennie a két gépen (Jobb gomb a Sajátgépen / Tulajdonságok / 2. fül)''

    Kulonbozo munkcsoportban levo gepek kozott is megy a filemegosztas. (WinXPpro alatt biztosan)

    ''XP-ben van egy un. egyszerű fáljmegosztás, ami azt jelenti, hogy minden felhasználónak alapból vannak megosztott mappái, amiket a többiek látnak a hálózaton. Elég ebbe belehúzni, azt, amit meg akarsz osztani (Sajátgépből eléred)''

    Az egszeru file megosztas szerintem azt jelenti, hogy a filemegosztashoz ''nem hasznal jogosultsagkezelest''. Azaz nem kell felhasznalonev/jelszo a masik gep megosztott mappainak megtekintesehez.




    [Szerkesztve]

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Pazo

    tag

    válasz Rickenstein #2809 üzenetére

    Már megoldódott, de köszi.

    A ''nagygép''-et akartam összekötni a notival, hogy át tudjam másolni a filmeket a dvd-íráshoz. Igaz, hogy tegnap este kb. fél órával a help-meszidzsem után megoldódott, még mindig nem tettem meg, hanem inkább feltelepítettem mindent, ami kellhet a notira.

    Volt ugyanolyan felhasználói nevem és a munkacsoport is ugyanaz volt, de ezek egyáltalán nem kellenek az összekapcsolódáshoz, szerintem és tapasztalataim alapján biztosan. Amikor egy haver átjön a gépével, eddig soha nem kellett Sanyi-fiókot csinálnunk, hogy össze tudjunk kapcsolódni. Mindkettőnknek XP Prof volt/van fenn, lehet az segített, de ezt sem hinném. (Most a notin XP Home)

    Netezni a notin kereszül netezek, mert a nagygép hálókártyájába csak a cross-kábel megy bele, így marad a Wifi.

    Amit nem értettem tegnap, hogy miért nem látja egymást a két gép, miért nem akarják megnyitni egymás megosztott doksijait. Az aztali már látta, hogy az MSHOME-ban ott vannak ketten, a noti még a munkacsoportot sem látta. Aztán egyszercsak lőn világosság, és minden megoldódott. Egyébként ma reggel is így kezdődött. TotalCommanderben a fenti szituáció állt elő, notiból ki a kábelt, be a kábelt, semmi. Aztán megpróbáltam Sajátgép/Hálózati helyek, ott azonnal megnyitotta és rögtön utána a TotalCommander is.

    Na ez a varázslat, nem a ''Terülj terülj asztalkám!''...

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

Aktív témák