Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • string32

    csendes tag

    Sziasztok!
    Néhány hete internetmegosztás céljából összekötöttem 2 gépet egy TP-Link TL-R460 routerrel. Eddig minden fasza, megy is a net mind2 gépen hibátlanul. De az utóbbi pár napban kigondoltam, csinálok egy megosztott mappát nagyobb méretű fájlok megosztására, pl: filmek. Na itt a gond, hogy a 2 gép nem látja egymást! Mind2 gépet lehet pingelni! Az én gépem még az ezen a gépen megosztott mappákat sem látja a hálózaton, de a másik gép látja a sajátjait!(amik még hamarabb lettek létrehozva: van 1 Sharedocs, és D: partíció) IP-címeket, hálózati maszkot, mac-címeket beállítottam, egy munkacsoporton vannak! Végigfuttattam az "Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása" és a "Hálózat beállítása" varázslót is sikertelenül!
    A biztonság kedvéért leírom a 2 gép beállításait!

    Az én gépem (Helyi kapcsolat 2)
    _______________________________

    Cím típusa: kézzel konfigurált
    IP-cím: 192.168.1.2
    Alhálózati maszk: 255.255.255.0
    Alapért. átjáró: 192.168.1.1

    DNS- kiszolgáló: 192.168.1.1
    192.168.1.2

    Másik gép (Helyi kapcsolat 3)
    _____________________________

    Cím típusa: kézzel konfigurált
    IP-cím: 192.168.1.3
    Alhálózati maszk: 255.255.255.0
    Alapért. átjáró: 192.168.1.1

    DNS-kiszolgáló: 192.168.1.1
    192.168.1.2

    Igazából nem tudom miket kell beállítani a routeren, van itt: DHCP, Address reservation, Forwarding, Security, Static Routing, IP QoS, IP & MAC Binding, Dynamic DNS. Nagyon megköszönném, ha valaki segítene megoldani a problémát! Biztos van megoldás, csak tutira én vagyok a láma :D Előre is köszi a segítséget!

  • string32

    csendes tag

    válasz iwu #12542 üzenetére

    kösz, de már elhárítottam a hibát, csak annyi volt a gond, hogy az Eset Smart Security tiltotta a megosztást... csak 1 pipán múlt az egész :D

Új hozzászólás Aktív témák