Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ottó Z.

    friss újonc

    Sziasztok!

    Egy segítséggel fordulnék hozzátok port forwarding témával kapcsolatban.
    Digi előfizető vagyok, 2 routerünk van, egy szolgáltató által biztosított Huawei router ami bridgelt módban üzemel, illetve egy másik router ami egy Asus RT-AX55, amin megszeretnék nyitni egy portot a külvilág felé. Olvasgattam pár topicot, hogy miért nem működhet a port forwarding és a megoldások között szerepelt a szolgáltató által biztosított router bridgelt módba helyezése illetve, hogy publikus címet igényeljek. Ez megtörtént. Routeren a Virtuális Szerver/Port továbbítás menüpont alatt felvettem a 80-as portot mind TCP illetve UDP módban, hozzá a belső ip címhez pedig annak a gépnek az IPV4-es címét állítottam be, amiről szeretnék hostolni. Windows tűzfalon mind a kimenő illetve bejövő szabályoknál engedélyezve van a 80-as port mind TCP illetve UDP módban. Próbálkoztam más portokkal is, de szintén ugyanabba a hibába ütköztem, mikor oldalakon teszteltem, hogy az adott port nyitva van-e, de bármit állítottam mindig zárva volt a port.
    Ha van valakinek bármilyen ötlete a problémára és megosztaná velem, azt nagyon szépen megköszönném.

    Üdv
    Ottó

  • Ottó Z.

    friss újonc

    válasz Essejó #63144 üzenetére

    Szimplán tesztelés lenne a szándékom, elsősorban mivel linuxon az Apache webszerverrel kezdtem el most bogarászni és érdekelne és szerettem volna, hogy más hálózatok elérjék az adott oldalamat. Más célom is lenne vele, nyilván jó lenne az is, ha nem publikus szerverekre kéne feljárkálnom, ha szeretnék 1-2 barátommal játszani egy adott játékot, hanem erre a célra létrehozok egy saját szervert, illetve szimplán mert érdekel a téma. MAC címekhez hozzárendelem az adott ip-t, megnézem úgy jó-e. Illetve egy kérdésem lenne, most miután a Digi publikus címet, azt vettem észre, hogy az itthoni eszközöknek az ip címe mind megegyezik, tehát ha lekérem egy oldalról az adott eszköz ip címet, minden eszköznek az ip címe ugyanaz. Nem tudom, hogy esetleg ez még probléma lehet-e, vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ottó Z.

    friss újonc

    válasz MasterMark #63141 üzenetére

    Szia! Tegnap még kértem, hogy szedjenek ki a NAT mögül, ami meg is történt. A routerben szereplő ip cím nem 100-al kezdődik, illetve az adott gép ip címe megegyezik a routerben szereplőével.
    Ha nincs service a port mögött azt úgy érted, hogy ha nem fut éppen az adott szolgáltatás az adott porton akkor zártnak mutatja a portot az oldal, viszont ha épp futtatom a szolgáltatást, akkor nyitottnak fogja mutattni? Mert, ha igen, akkor ezt még nem próbáltam, de akkor megnézem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák