Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DuplaZso

    aktív tag

    válasz rdi #5671 üzenetére

    Amiről egyszer írtam :F - Mi ? Hogy ? (Geszti után szabadon...)

    Segédprogramkészlet ? Hülye Intel/nForce/VIA lapkakészletekkel sújtott múltammal orrba-szájba keresgéltem SiS-es drivert honlapon és alaplapi lemezen egyaránt, aztán kénytelen voltam konstatálni, hogy olyan bizony nemigen létez. Ez már alapból nem volt túl meggyőző, aztán arra jutottam, hogy ez a lap szimplán csak "kompatíbilis" ( na, hagyjuk ! ) , tehát nem szükségeltetik számára külön szoftveres vezénylés.
    Aztán a honlapon lévő VGA, audio, LAN driverek betuszkolása után természetesen ki is tisztult az eszközkezelő, innentől - gondoltam naívan - szokás szerint enyém a pálya. Aztán meg csak lestem, mint Rozi a moziban.

    "...külső oldal pingje milyen értékű?" Remélem nem arra gondolsz, amire gondolom, hogy gondolsz, úgyhogy részletezd nekem egy cseppet, légy oly szíves !

    "MTU értékét..." Eddig még nem b.szogattam. Hol ? Ringyózban vagy a routerben, ahol ugyan 1492, de a háló összes többi gépe problémamentes vele? Vagy változtassak mindkét helyen ? Esetleg legyenek az értékek egyformák, vagy különbözzenek bármelyik javára is ?

    A linket köszönöm, melyet természetesen már csak azért is ki fogok próbálni, mert vetted a fáradságot, hogy utánanézz. Ezért külön köszönet jár.

    Egyébként _hasonló_ dologgal találkoztam már összeszutykolt XP-n az egyik korábbi, Péteri MűvházLAN-on. Ott is lehetett a gyerek gépéről pingelni az összes többit, bármelyikről lehetett az övét. Ám sem ő nem látta az általunk kreált szervereket, sem mi az ő általa indítottakat. Akkor ott, helyben egy gyors rendszer-újrahúzás orvosolta az anomáliát. De olyanról, mint ami most nálam van, arról egyrészt csak halovány elképzelésem van, másrészt ha úgy lenne is ahogy gondolom, akkor sem tudnám megoldani a problémámat. Ezért kérdeztelek meg Benneteket.

    "Abból, hogy linux alatt is nagyon lassan megy a net, arra gyanakodnék, hogy..." - Ember ! Linux alatt VAN net rtl8139-cel, rinnyóz alatt pedig SEMMIVEL ! Csak mivel nem vagyok pingvin-gosu, ezért fingom sincs, hogy hogy rakjak fel például egy kurva SiS191 drivert X alá, hogy ne kelljen plusz hálókártya a lapba, mert a kéznél lévő 8.2-es SuSe-m azt természetesen nem ismeri. Én pedig a Konqueror megjelenítési sebességét nem ismerem, ám gyanítom, hogy egy (a lap hibájából alapból 2,4-en ketyegő, de ez most mindegy) E2160-assal és egy Raptorral támogatott, 1G memmel ellátott tiszta rendszeren hasítania kellene a dolgoknak, csak megfelelő driverek/szoftverek szükségesek hozzá. Na, ehhez kellene nekem sok idő. és valaki, aki fogná a kezem, miközben a kernel legmélyebb bugyraiban próbálom elvetni a számomra kielégítő működés sarjadzó magvát.

    Most egyelőre csak ennyi. Leteszem magam, mert vár még rám egy jó kis iccaka.

    A CRC-hiba mentes bitfolyam legyen Veletek ! ;)

Új hozzászólás Aktív témák