Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    Sziasztok,

    otthon telekomos internetem van. Coax-on jön. Gyári telekomos (cisco) WIFI-s modemmel. Idáig minden rendesen működött. Elhelyeztem a hálózaton egy synology NAS-t, majd a térerő és sebesség növelés érdekében beüzemeltem egy Xiaomi Mi WiFi Router 3-at. Azért döntöttem, így mert a hálózaton vannak még IP kamerák és a hozzájuk tartozó hálózati felvevő is. A két routert úgy kötöttem össze, hogy a Cisco modem-router elsö portjára kötöttem a Xiaomi WAN portját. A Cisco 192.168.0.1 címen van és itt osztja az IP-t a Xiaomi számár. Az összes portot 1-65535 továbbítva van a Xiaomi számára WIFI pedig ki van kapcsolva. Természetesen le van foglalva számára az adott IP, tehát mindig ugyan azt kapja. A Xiaomi osztja az összes készüléknek, (laptop, telefonok, IP kamerák, felvevő, médiabox) az IP-ket 192.168.31.XXX csoportban. A fontos készülékek számára rögzítve vannak az IP-k.
    Belülről alapvetően jól működik. Viszont kívülről nem lehet elérni a NAS-t, gondolom a dupla router miatt.
    Még fontos infó, hogy van egy dyndns.org-os cím, ami be van állítva mindkét routeren, hogy frissítse az IP-t ha kell. Ezt többször leellenőriztem és az az IP jelenik meg a dyndns felületén, ami a valódi külső IP-m. Bár azt kicsit furcsállom, hogy kb fél éve ugyan az az IP-m a telekom-tól....

    Tudtok segíteni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák