Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • acidrush

    tag

    válasz acidrush #9039 üzenetére

    Na jó a munkafázisokat azért leírom. :D

    A headert és vele együtt a shop méreteit a benne lévő táblák méretének módosításával ugye akkorára csináljuk amekkorára akarjuk. szélesség + magasság.
    Pár link áthelyezése A -ból B -be nem nagy kihívás gondolom!

    A jobb oldalt egyszerűen ki lehet üríteni és megadni pár pixel szélesre amiben a jobb oldali szegély kap majd helyet. Az én esetemben az a kis fehér csík a szélén.
    De ki is lehet venni az oldalakból akár a jobb oldalt.

    Élőszőr ki kell gondolni az oldal alpa elrendezését vagyis a csontvázát erre remekül megfelel egy kockás füzet is. :D

    Azután photoshopban vagy más rajzoló programban megtervezed megrajzolod az egész oldal dizájnját egyben úgy ahogy a neten látod.

    pl kezdő oldalt majd utána a többit

    (Nekem az egész shop megvan psd-ben)

    Majd ha megvagy szépen feldarabolod , tagolod a főbb részekre.
    -Header rész,
    -bal oldali sáv,
    -közép terület,
    -footer
    -stb

    Majd elmented külön fájlokba hogy tudj külön mindegyikkel külön foglalkozni.
    Így nem zavar be az oldal többi része és könnyebben tudsz majd az adott területre koncentrálni.

    Olyanba formátumba érdemes menteni amiben később is tudod módosítani finomítani a részeket. pl psd formátum.

    Majd ezeket is tovább aprózod
    pl különböző dobozkák.

    végül jöhet a kis képalkatrészek html táblázatok útján történő beillesztgetése egyesével a shopba.

    És ezután jöhet a bővítmények telesítgetése.
    Ez később újabb dizájn módosítást igényelhet de ha már megvan az alap dizájn akkor csak hozzá kell igazítani.

    Én így raktam össze. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák