Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vakondka

    őstag

    válasz [HUN]Tyson #88 üzenetére

    Én csv-ből töltöttem fel mind a két webáruházamat, (egyiket sem magamnak csináltam) de belefutottam egy pár hibába, mire összeállt rendesen...
    1. hozz létre minden főkategriát, alkategóriát, annak az alkategóriáit
    2. legalább egy terméket vegyél fel kézzel
    3. phpmyadminnal nézd meg és NAGYON PONTOSAN másold le a következő 3 adattábla strultúráját:
    products
    products_description
    products_to_categories
    4. excelben készíts 3 munkalapot a termékeiddel pontosan az eredeti struktúra szerint.
    5. Az excel rosszul készíti el a csv-t ha az első oszlop nem tartalmaz adatot (többhelyen a termékazanosítónak üresen kell hagyni, mert egy autoinkrement-es érték).
    A megoldás: tegyél bele egy olyan karaktert, ami tuti nincs a megnevezésekben, én egy kukac-ot szoktam.
    6. Fájl mentése másként-->csv
    6a, text editorral szerkesztés-->csere-->cseréld le a kukac karaktereket a ''nagy semmi''-re és mentsd el újra.
    7. phpmyadminnal töltsd fel a csv fájlokat a megfelelő táblába.

    products tábla: a 3. oszlop a cikkszám, az 5. az ár, a többit csak másold le.
    products_description: a 2. a nyelvkód,a 3. a termék leírás, 4. a termék leírása, 5. a linkje, a többit csak másold le.
    products_to categories: ez a legérdekesebb :)
    minden kategória linkre menj rá az oldalon az egérrel és írd fel egy papírra a hozzá tartozó UTOLSÓ számjegyet.
    Tehát ha az látod, hogy Cpath=27_32_78 akkor neked csak a 78 kell !
    itt az első oszlop üres, a másodikbe kell írni ezt a számot.

    Előfordulhat, hogy kihagytam valamit, előre is bocs, de egy éve csináltam ezt és most fejből írtam le...de azért ezek alapján már el lehet indulni remélem :))

    Sok Sikert !

    https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

Új hozzászólás Aktív témák