Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Rájöttem hogyan lehet úgy telepíteni, hogy a második és sokadik alkalommal ne legyen alapértelmezésben bepipálva az, aminél az első alkalommal kivettük a pipát.

    1: A Classic Installert fel kell telepíteni felülírva a már telepített MSI könyvtárát (Vistán és fölötte is).
    2: A Classic-ban természetesen telepítés alatt csak azokat jelöljük be, amik számunkra szükségesek, hogy kirakja az ikonját.

    3: Uninstallálni a Classic Installert a vezérlőpultból

    4: Uninstallálni az MSI build-et (mivel két külön bejegyzést hoz neki létre a Programok Eltávolításánál). Ez a második uninstall már kudarcba fullad, ekkor megkérdezi a Windows, hogy akarjuk-e törölni az érvénytelen bejegyzést, töröljük.

    5: Manuálisan töröljük a Program Files-os Opera mappa maradványait.

    6: Indítsuk el a legfrissebb MSI telepítőt, akár 10.6x, akár 10.70 és láss csodát: Az Options-t megnyomva már csak az marad bepipálva, amit az Classic-os telepítésnél bepipáltunk.

    ps: Saját tapasztalaton alapul, a Classic-ot viszont elindítottam telepítés után és nyomtam is neki egy okét a default böngésző kérdésre (ami természetesen Vista fölött teljesen felesleges, mert akkor sem lesz default a Classic és minden alkalommal felteszi ezt a kérdést.

Új hozzászólás Aktív témák