Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz Ittnemaz #14899 üzenetére

    Hi, már kiváncsi voltam mi az ami nem kóser nálad, ezért VM-ben én is feltettem a miniDLNA-t és pöccre megy.
    5x indítottam újra, telón és gépen, ha rákeresten hálózaton dobta a minidlna-t és meg is találta a movies-t amit megosztottam (1-2db sampel file)
    OMV5 (5.3.9.1 ) és omv extráknál 1 kattintással a minidlna plugint felttettem.

    0.lépés: létrehoztam egy movies mappát, majd SMB/CIFS-nél megosztottam (mindenki ír és olvas) majd belemásoltam 1-2 mkv-t
    1.lépés: feltettem a miniDLNA plugint 1 kattintással omv extráknál.
    2. lépés: OMV /Szolgáltatások / Megosztás => Movies mappát hozzáadtam
    OMV /Szolgáltatások / Engedélyezés : bekapcsolva (zölden)

    Mindezek után http://NASIP:8200-as porton kb 3-4 mp elteltével elértem a minidlna-t, igaz itt ha elég sok megosztás lenne akkor kb 1-2 percig töltené be szerintem.
    Ahogy írtam telón és gépen pöccre ment több NAS (Virtual Machine) restartot is megcsináltam és tökéletesen ment.

    Te is így csináltad?

    Amúgy ahogy lovi27 is írta akár az alábbi paranccsal is meg tudod nézni hogy aktuálisan fut vagy sem a minidlna: sudo service minidlna
    Egyetlen dologra tudok gondolni, az az hogy miniDLNa esetén rohadtsok képet használsz ami miatt talán elhasal a rendszer, vagy nem indulna el automatikusan, de ezt csak kérdeőjelként írom.

    Itt amúgy nem szerintem nem kötelező megosztani SMB/CIFS-nél és a mindenki ír/olvas sem kötelező, ezeket azért csináltam, mert gyorsan beleszórtam 1-2 sample file-t.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák