Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    Sziasztok!

    Feltelepítettem a Nextcloudot dockerrel (a 18.03?-as verziót), minden szuperül működik, szinkronizál, megy a proxy, tudok rá csatalkozni telefonnal is, viszont akadt egy fura gondom.

    Volt egy rakat adatom másik felhőben, ahonnan szeretném átmenteni a dolgokat a saját felhőmbe. Most ugye 40GB-ról beszélünk és ezres nagyságrendben vannak a fájlok száma is. Nem szeretnék napokat azza tölteni, mire ad1 a desktop app felszinkronizálja nekem, vagy d2 webgui-n keresztül feltöltögetem manuálisan. Emiatt ftp-n, lanon keresztül feltoltam a dolgokat. Tudom, ez annyira nem jó ötlet az adatbázis és a felhasználó jogok miatt, ami be is igazolódott. Jelenleg minden működik a feltöltött dolgokkkal is, egyet kivéve, hogy bizonyos mappákban ha belemegyek webgui-n keresztül, akkor ott azt írja, hogy nincs jogosultságam feltölteni/módosítani dolgokat. Olvastam kicsit utána, hogy ha futtatok egy occ-vel files:scan-t, akkor megoldódhat a gond, de nem oldódott meg ezzel sajnos. Próbálkoztam jogosultságok beállításával ssh-n, de ez sem vezetett semmilyen eredményre.

    Van valaki ezzel kapcsolatban valamilyen ötlete ?
    Vagy valami másik módszer, hogy a kezdeti nagy fájlmozgatásokat gyorsan eltudjam végezni ?

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák