Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ziggi_zug

    aktív tag

    válasz fulton #69117 üzenetére

    83A95j - ilyen Sony modell nincs. A90J van. A Samsungnak van QN95A-ja, de az QLED.
    Azért van pár különbség OLED és OLED között is, pl. A80J/A83j és A90J között, ami statikus képen és demó üzemmódban nem jön ki. Itt egy technikai összehasonlítás, de hogy ebből otthon mit látsz az rendgeteg mindentől függ. Pl a szemedtől is. Nem mindenki egyformán látja a színeket (nem, nem a színtévesztésre gondolok - lsd tetrakromácia vagy pl. DLP szivárvány effektus)
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-a80j-oled-vs-sony-a90j-oled/21563/21565?usage=1&threshold=0.10
    Otthoni körülmények kellenének. Pl. SD felskálázás otthoni fényviszonyok között, otthoni forrásból. Pl. én a media lejátszót nem tudom - meg nem is akarom bevinni - sem a házimozi erősítőt, amin keresztülmegy a jel. Abban a - neon - fényárban ami egy MM-ban van nem fogsz különbséget látni még egy OLDE és QLED között sem (én is néztem, tudom.)
    A nagy különbség az XR prociban van, meg a fényerőben persze. De ha otthon mondjuk a A90J-t nem full fényerővel nyomod (angolul brightness), akkor kevésbé teszed ki túlterhelésnek, "lassabban kopik". A A90J-ben amúgy van statikus beégés elleni védelem. Részben a fényerő automatikus csökkentése az érintett helyen, részben pedig a kép (számodra láthatatlan) mozgatásával. Ha nem PC-monitornak használod, vagy nem egy TV csatornát nézel napi 8 órában, akkor nem kell a beégéstől tartani egyiknél sem.

    Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

Új hozzászólás Aktív témák