Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz b. #67207 üzenetére

    Shield, nem Shiled, ezt már sokadszorra írod rosszul.
    Nem azt írtad, hogy Sokol hang, de a hsz-ekből ez olvasható ki. Azért az X2700-asnál komolyabb erősítőre számítottam, egyébként persze, hogy ismeri az összes hangformátumot, de nem mindegy, hogy miként szólaltatja meg. :) A Shield RAW-ot küld, mint írtam, próbáld ki Multi CH LPCM-be, csak a kíváncsiság kedvéért. Csak sztereóm van, már az AVR nem hoz lázba, gyenge zenei képességei vannak. A félreértések végett, elhiszem, hogy nálad gyengébb, sz@rabb, de valahogy "hallani" szeretném így fórumon keresztül is, bár az lehetetlen
    Egy sztereó rendszerrel nem tudom hogyan tesztelsz le egy TRUE HD sok csatornás, Akár Dolby Atmos. hanganyagot főleg egy referencianak számító másik lejátszó nélkül. - nem írtam, hogy TrueHD-t tesztelek, hanem az Apple TV sz@rabb hangját tesztelném, mindent LPCM-be tesztelek (a TV fogadja az összes hangot, de azzal a minőséget nem tudom tesztelni), pont ezért írtam, hogy teszteld LPCM-be, mert ugye az Apple TV sem tud True HD-t, LPCM-et kapsz, hiába AVR meg 7.1.
    A DAC-om elég jó minőséget képvisel, komoly hangra képes. Egyébként azt írtam, hogy nálam van dinamika az Apple TV-n keresztül is ugyanazon filmek összehasonlítása után is, utoljára a "Nincs idő meghalni"-t hasonlítottam össze, LPCM-be, angol hanggal, de így fórumon keresztül gyakorlatilag lehetetlen megtudni, hogy mit hallunk a saját rendszerünkön, ezt csak személyesen lehet megtapasztalni. Mindegy, ezt nem itt kéne megbeszélni, ha a Shield megfelel, akkor használd azt, nekem az pl. zenére nem lenne jó, a Khadas+CoreELEC megeszi reggelire. :D
    Hétvégén még össze fogok hasonlítani egy két hanganyagot.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz b. #67207 üzenetére

    "...Nem azt írtam,hogy sokol rádió szintje ,deElmarad minőségben a Shiled által nyújtott hangminőségtől, ugyan azon a rendszeren ugyan azzal a film hanganyaggal, bármi is legyen az..."
    - Szerintem egyértelműen arról van szó, hogy a Shield kiadja az eredeti DD5.1, DTS5.1, TrueHD stb...hangokat, az Apple pedig PCM-et küld tovább az erősítőd felé. Nyilván egy jó minőségű anyagnál érezni fogod a különbséget. Másik fórumba már írtam erről. A Multimédia fórumba sem értették, amikor erről beszéltem, mert "minek egy sztereo rendszerbe 5.1-es DD, DTS dekóder, semmi értelme" - hogyne lenne, nagyon is van értelme.

    "Egy sztereó rendszerrel nem tudom hogyan tesztelsz le egy TRUE HD sok csatornás, Akár Dolby Atmos, hanganyagot ..."
    - Nyilván a hátsó hangokat nem lehet tesztelni, de amúgy 2.1-es rendszerem van és próbálok amit lehet DTSHD, TrueHD hanggal nézni. Hiába csak 2.1 rendszer, de sokkal minőségibbek a hangok, mintha sima DD5.1 640kbps hanggal nézném.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák