Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wallace 234

    őstag

    válasz Pro Koryak #60748 üzenetére

    Érdekes teszt! "Samsung tévéjének állandó fényérzékelője van, amely akkor is aktív maradt, ha megpróbáltuk kikapcsolni a felhasználói menüből." Gondolom a használati útmutatót már nem olvasták el, mert ez az állandó fényerő érzékelő, akkor aktív ha local dimming, normál módba van. Amúgy ahogy a teszt írja, jól működik

  • Callisto

    őstag

    válasz Pro Koryak #60748 üzenetére

    Nekem is ez a két kedvenc oldal. :)
    A tesztet pedig megjelenés másnapján olvastam. Ugyanakkor az overexponált fotók nem a valóságot adják. Azt lehet látni, hogy működik a háttérvilágítás. A valóság viszont teljesen más. Ezért tesztelem mindig magam otthon a dolgokat ha lehet. Ezért teszteltem OLED-et is itthon és néztem át egy tonna TV-t részletesen. Blooming van nyilván. Sose tagadta senki, de valós felhasználásnálk beállítva mindent nem tűnik fel, hacsak nem keresed szándékosan és akkor is szinte sötét jeleneteknél.

    Továbbá:
    1. Nem az én TV-met tesztelték, hanem 55-öst.
    2. Azóta jött egy firmware óriási javításokkal főleg local dimming területén. Előtte lévők valóban eléggé hektikusan működtek.
    3. Az EU 65QN95A valami oknál fogva észrevehetően jobb dimming algoritmust kapott. Pl. AVForumson is összevetették az EU (65QN95A) és USA (65QN90A) verziót, de fogalma sincs senkinek mi az oka. Ellenben örülnek, hogy USA-ban is elkezdik árulni az EU verziót :)
    4. A cikkben írt negatívumok közül amúgy nálam szinte semmi sem jelentezik. Nem mellesleg ha rákersel erre a tesztre fórumokban találsz érdekességeket, hogy mennyire hanyag munka. A sok disclaimer stb. is ezek miatt került bele, mert "elfelejtettek" említeni fontos infókat.
    5. OLED mindig is az a legjobb marad homályban/sötétben. Nem kérdés. Az általános felhasználáson már lehet vitázni. :D

    Még mindig azt mondom amit mindig is: csak saját egymás mellett párhuzamos tesztelés és felhasználási szokások szerint alkotok véleményt és választok. Témánál maradva pedig nem egy középkategóriás QLED-et vetve össze egy OLED-del. Ár/érték arányban is egyértelműen OLED-del kapja meg az ember a legjobb minőséget, mert ott az alsó és felső kategória között nincs akkora számottevő különbség képminőség terén, mint más technológiánál.

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Új hozzászólás Aktív témák