Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    válasz Yoshida #424 üzenetére

    Kicsit kapkodva írtam a hsz-t, néha magam sem értem mit akarok. :D Megköszönném ha át tudnád dobni a Sketch-et.

    Szerintem a legfőbb probléma, hogy nem nagyon volt időm eddig foglalkozni a dologgal és nem olvastam eleget, kapkodva próbálok mindent megoldani kódok összeollózásával és tulajdonképpen sokszor magam sem értem teljesen mit is csinálok. Ha tudnál küldeni pár linket hasznos oldalakról, basic cuccokról, leírásokról, hogy mihez mi kell, gatewayek, kommunikációs protokollok, stb... az nagyon sokat segítene. MySensors oldalt nézegettem, de nem igazán találtam amit keresek. Az a baj, hogy összefüggések nincsenek meg, hogy mire milyen alternatívák vannak, mit mivel lehet megoldani és hasonlók. RPi és Arduino kapcsolatát mindenhol rádión oldják meg én viszont ragaszkodom az usb-hez (vagy legalább a vezetékekhez), így nem nagyon találtam normális tutorialt az én esetemre.

    A tervem most az, hogy Rpi lesz egy webserver, adatgyűjtő, loggoló és tulajdonképpen mindennek az "agya", Arduinot gatewaynek szánom amire ráakasztom a kívánt szenzorokat, reléket és így ezen keresztül történne minden. Arduino futtatná a kódot a szenzorok jeleinek kiolvasására és továbbítaná az adatokat az Rpi-n futó domoticznak vagy nodered olvasná. Ahogy most a fejemben vannak a dolgok nodered és domoticz az én esetemben tulajdonképpen pont ugyan arra való csak nodered -del mélyebben bele lehet nyúlni. Ezt jól látom? :F

Új hozzászólás Aktív témák