Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyixXx

    senior tag

    válasz access_denied #7572 üzenetére

    hátt...a közgyűrűnél is ki kell fogni egy jót, mert az sem segít éppen a képminőségnek. másrészt pedig 2x szűkebb blendéről indulsz, ha felteszed. az említett canon esetében 5.6-ról.

    attól függ teljesen a felszerelésigényed, hogy mit szeretnél fotózni. ha napfényben madarásznál, akkor lehet jó neked egy kevésbé fényerős obi, de ha már fényszegény helyen is kéne, akkor csak a hosszabb záridő és a iso tekerészés segít. nagytelénél meg necces már hosszú záridőket kitartani. nem kőbevésett igazság, de a reciprokszabály azért nagyjából megállja a helyét.

    ha nem kell feltétlenül a fényerő, akkor ott van még a 7-300mm canonból, sigmából és tamronból is. esetleg még a canon 100-400 L, de az nem ez az árkategória.

    70-200/2.8 -ból van sigma és tamron is, emberibb árakon. 120-140 körül kapni a sigmát, a tamron ritkább. sigmáról megoszlanak a vélemények, nekem speciel megfelel és jól működik. ezekhez lehet extendert tenni még és egy fokkal olcsóbban jöttél ki.

    Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

  • Throme

    veterán

    válasz access_denied #7572 üzenetére

    Ultrazoomok közt - szerintem - elég jónak ígérkezik a 18-270-es tamron. De ott van a
    "praktikusság vs képminőség" kérdése. Ha az utóbbi a fontosabb, akkor tényleg a 2 obis megoldás visz közelebb hozzá.

    Én a sport fotózásról meg madarászásról lemondtam (mondjuk nem volt nehéz, eddig sem foglalkoztam velük :) ). Új obi esetén kb 200k-tól felfelé talán már el lehet játszani a gondolattal, de én nem áldozok ennyit, illetve többet egy objektívre . Marad a jó kis 55-200 VR, vagy majd az 55-300VRII, elég amire elég... :)

Új hozzászólás Aktív témák