Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz priti #5569 üzenetére

    Az a szar a Rage motorban, hogy azon kívül amit lehet állítani, még van egy csomó dolog, amit automatikusan a kártya memóriájához állít. Például ott az env. map mérete. Ha 512 MB-os kártyád van, akkor kisebbre állítja, mint ha 1 GB-os kártya esetén. A látótávolságot is köcsög módon állítja. Én is hackoltam a menüt 256 MB-os kártyával, de láttam pár háztömböt. Ugyanolyan kimaxolt beállításokkal az 1 GB-os kártyán átlátok a túlpartra. Mindkét beállítás ugyanaz, de a látótávolság drasztikusan megnőtt. Ezért nem teszteljük a GTA4-et. Nincs olyan beállítás, amin két kari között azonos lenne a grafikai minőség. Így meg értelmetlen a teszt, mert minél több VRAM-ja van a kártyának, annál több a munkája. Függetlenül a beállítástól. Ez egy brutálidióta megoldás, amit fogalmam sincs miért alkalmaznak.
    A DOF egy post process effekt, végig kell szaladnia a számításnak a teljes képkockán. Ez minden kártyának büntetés. Ezt az algoritmust az NV kérhette bele, hogy legyen igény a Fermire, akár kettesével.

    fsb1000: Azt nem tudom milyen beállítások érvényesülnek, ha a CCC-t nem rakod fel. Valószínű, hogy a driver default funkciói. A GTA4 az egy külön liga. Más játéknál azok a beállítások érvényesülnek, amiket megadsz a GTA4-nél ennek akkor van esélya, ha ugyanannyi a kártya memóriája.

    Robi BALBOA: Ez a Dunia motor fő problémája. Bizonyos konfigurációkon rossz a szinkronizáció, amit a képsebesség fixálása helyrehoz. A Patch ezen segít, de még mindig találni olyan konfigot, ahol baj van. Elbaszcsizták a DX10-es kódot.

    rumkola: Link - 1 gb-os GTS 250-nel is akad a Far Cry 2. Kizárt, hogy az AMD és az NV ugyanazt a driver hibát követné el. Főleg úgy, hogy a lag az FPS maximum megadásával megszűnik. Szarul van megírva a motor.
    A Vista és a Win 7 v-sync problémája nem okoz ilyet. Egyszerűen csak nincs v-sync, de lényegi hibát nem csinál.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák